|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
آزادی بیان به سبک اروپایی؛
[1398/07/01]

ایسلند بخاطر اقدام ضداسرائیلی‌از سوی اتحادیه اروپا تحریم شد  

آزادی بیان به سبک اروپایی؛

ایسلند بخاطر اقدام ضداسرائیلی‌از سوی اتحادیه اروپا تحریم شد

دوشنبه 01 مهر 1398

آزادی بیان به سبک اروپایی، با همکاری اتحادیه اروپا؛ ایسلند بخاطر اقدام ضداسرائیلی‌گروه موسیقی این کشور در مسابقات یوروویژن تحریم شد 

کمیته برگزاری مسابقات موسیقی یوروویژن که چند ماه پیش در اراضی اشغالی برگزار شد، از کشور ایسلند بخاطر اقدام گروه موسیقی اعزامی این کشور در حمایت از فلسطینیان، درخواست غرامت کرد.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری قدس (قدسنا) به نقل از  پایگاه خبری قدس الاخباری،کمیته برگزاری مسابقات موسیقی "یوروویژن" که چند ماه پیش در اراضی اشغالی برگزار شد، از کشور ایسلند بخاطر اقدام حمایت گرانه گروه موسیقی اعزامی این کشور در حمایت از فلسطینیان درخواست غرامت کرد.

این گروه سه نفره ایسلندی طی حضور در صحنه برگزاری مسابقات با در دست گرفتن پرچم فلسطین در حمایت از مردم ستم دیده این کشور جنجال زیادی را رسانه های اسرائیلی ایجاد کردند.

در این رابطه نیز مسئولان اتحادیه اروپا در گفتگو با شبکه رسانه ای برگزارکننده این مسابقات گفتند: این گروه موسیقی ایسلندی "هاتاری" طی برپایی مسابقات موسیقی در تل آویو اقدامی را انجام دادند که نقض صریح ماده قانونی 2.6 اتحادیه اروپا مبنی بر خودداری از سیاسی کاری فضای مسابقات است.

بر این اساس، اتحادیه اروپا تصمیم گرفته تا تحریم های شدیدی را بر تلویزیون رسمی ایسلند که به طور زنده مسابقات را پوشش می داد، اعمال کند.

به گزارش قدسنا،همزمان با برپایی مسابقات موسیقی در اراضی اشغالی تعدادی از هنرمندان جمهوری چک در حمایت از حقوق مردم فلسطین و در راستای مخالفت با برگزاری مسابقات "یوروویژن" تظاهراتی را برگزار نمودند.

انجمن هنرمندان فلسطین از اتحادیه اروپا خواسته بود با ملغی کردن مسابقات یوروویژن در تل آویو در جنایات اشغالگران علیه ملت فلسطین و تجاوز به حقوق آنان مشارکت نکند.

همچنین،برخی گروه های مدافع فلسطین در کشور انگلیس در اعتراض به برگزاری مسابقات موسیقی یوروویژن جشنی در شهر لندن برگزار کردند.

این جشن تحت عنوان "برای فلسطین جشن می گیریم و نه برای یوروویژن" توسط کمپین همراهی با فلسطین برگزار شد.

 

خبرگزاری قدس (قدسنا)

Parameter:430842!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)