|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1398/04/17]

باراک هرگونه همکاری با نتانیاهو برای تشکیل دولت را رد کرد  

باراک هرگونه همکاری با نتانیاهو برای تشکیل دولت را رد کرد

دوشنبه 17 تیر 1398

تهران- ایرنا- "ایهود باراک" نخست وزیر پیشین رژیم صهیونیستی یکشنبه شب هرگونه همکاری با "بنیامین نتانیاهو" نخست وزیر رژیم صهیونیستی را رد کرد.

باراک این سخنان را در گفت وگو با رادیو رژیم صهیونیستی بیان کرد.

وی که پیش از این رهبر حزب "کارگر" بود، اخیراً حزب "اسرائیل دمکراتیک" را تأسیس کرده است.

نخست وزیر سال‌های ۱۹۹۹ تا ۲۰۰۱ رژیم صهیونیستی گفت که تلاش می‌کند ائتلاف بزرگ شامل احزاب میانه رو و چپگرا را برای پایان دادن به حکومت نتانیاهو ایجاد کند.

باراک پیش از این صراحتاً اعلام کرده بود که هرگز و تحت هیچ شرایطی و در هیچ مرحله‌ای حاضر نیست در کابینه نتانیاهوفعالیت کند.

وی افزود که ماهیت ائتلاف احزاب سیاسی در اسرائیل برای رأی دهندگان مهم نیست بلکه آنچه برایشان حائز اهمیت است، خدماتی است که به آنان ارائه می دهند.

باراک، مشکل به وجود آمده در انتخابات گذشته در سرزمین های اشغالی (۲۰ فروردین ماه) را نبود یک ائتلاف بزرگ از احزابچپگرا دانست.

پیش بینی می‌شود که حزب "اسرائیل دمکراتیک" تبلیغات انتخاباتی اش را روز یکشنبه در شبکه‌های مختلف اجتماعی و با نصب بنرهای تبلیغاتی در سرزمین‌های اشغالی آغاز کند.

در هفته‌های گذشته برخی دولتمردان پیشین رژیم صهیونیست شامل "یائیر جولان" و "یائیر بینک" از حزب کارگر و نوه "اسحاق رابین" نخست وزیر پیشین و رهبر حزب کارگر به حزب "اسرائیل دمکراتیک" پیوسته‌اند.

۹ خردادماه گذشته بود که پارلمان رژیم صهیونیستی (کنست) به انحلال خود و برگزاری دوباره انتخابات رأی داد تا نتانیاهو در تشکیل کابینه ائتلافی ناکام بماند.

در طول تاریخ نامشروع رژیم صهیونیستی این نخستین باری است که حزب لیکود به عنوان حزب پیروز، نتوانست تشکیل کابینه دهد.

برای تشکیل کابینه رژیم صهیونیستی، مجموعاً ۴۲ روز به نتانیاهو فرصت داده شد که هیأت دولت را تشکیل دهد که گام نخست و فرصت بیست و هشت روزه برای مذاکره با احزاب و تشکیل کابینه، ناکام ماند و همین امر موجب تمدید ۱۴ روز دیگر شد که باز هم وی در این مهم موفق نشد.

در انتخابات کنست که ۲۰ فروردین ماه امسال در سرزمین‌های اشغالی برگزار شد، حزب "لیکود" با حمایت همه جانبه دولت آمریکا و شخص دونالد ترامپ برای پیروزی دوباره نتانیاهو، با کسب ۳۰ درصد آرا، تنها ۳۶ کرسی را به دست آورد.

حزب آبی و سفید به رهبری "بنی گانتز" رئیس پیشین ستاد مشترک رژیم صهیونیستی موفق شد ۳۵ کرسی را به دست آورد.

 

خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا)

خبرگزاری مهر

Parameter:419380!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)