|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1398/01/20]

بازتاب رسانه ای گسترده تصمیم متقابل ایران علیه آمریکا درعراق  

بازتاب رسانه ای گسترده تصمیم متقابل ایران علیه آمریکا درعراق

سه شنبه 20 فروردین 1398

بغداد – ایرنا – نامه 'محمدجواد ظریف' وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و موافقت شورای امنیت ملی عراق با اقدام متقابل علیه نیروهای آمریکایی مستقر در منطقه بعنوان نیروهای تروریستی بازتاب گسترده ای در رسانه های عراقی داشت.

به گزارش ایرنا، رسانه های مختلف دولتی و دولتی اعم از دیداری، شنیداری و نوشتاری اقدام متقابل جمهوری اسلامی ایران در تروریستی خواندن نیروهای آمریکایی مستقر در خاورمیانه را به شکل گسترده ای بازتاب دادند. 
شبکه های العراقیه، آفاق، الاتجاه، الفرات، الغدیر، العهد، بلادی، المسار، آسیا، رووداو و دهها روزنامه و خبرگزاری دیگر دیشب و امروز با تیترهای برجسته اقدام متقابل ایران را پوشش دادند. 
در این میان خبرگزاری های سومریه نیوز، الغد پرس، المعلومه، بغداد الیوم، واع، المساله، اسرار نیوز و دیگر خبرگزاری ها و سایت های خبری عراقی نیز ضمن پوشش این خبر، نخستین واکنش گروهها و شخصیت های عراقی به اقدام یکجانبه آمریکا علیه ایران و سپاه پاسداران را نیز بازتاب دادند.
بیشتر روزنامه های عراقی بدلیل زمان رویداد، امکان انتشار خبر را در شماره امروز خود نیافتند با این حال برخی از آنها از جمله الزمان، صوت العراق و المستقبل العراقی در عناوین اصلی خود به این خبر و بویژه اقدام متقابل جمهوری اسلامی ایران علیه ماجراجویی آمریکا پرداختند. 
همزمان شخصیت ها و گروههای مختلف عراق بویژه گروههای مقاومت اسلامی و الحشدالشعبی این کشور نیز از شب گذشته به اقدام یکجانبه آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی واکنش نشان داده و آن را اقدامی در جهت افزایش تنش ها و درگیری ها در منطقه خواندند. 
بسیاری از آنان با اشاره به تحرکات مشابه آمریکا علیه برخی گروههای مقاومت اسلامی عراق در ماههای اخیر، اقدام تحریم سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را گام دیگری از سوی دولت ترامپ برای مقابله با کشورها و گروههای مستقل با هدف تامین منافع یکسویه رژیم صهیونیستی در منطقه عنوان کردند. 

 

خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا)

Parameter:396566!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)