|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1399/07/09]

بازتاب سخنان سید حسن نصرالله در رسانه‌های خارجی  

سخنان سه‌شنبه شب "سید حسن نصرالله" در مورد دعوت از خبرنگاران برای بازدید از مکان مورد ادعایی "بنیامین نتانیاهو" و اثبات دروغ وی، احیای دوباره داعش توسط آمریکا و انتقاد از رفتارهای غیر دیپلماتیک "امانوئل مکرون" رییس جمهوری فرانسه بازتاب گستره‌ای در رسانه‌ها داشت.

بازتاب سخنان سید حسن نصرالله در رسانه‌های خارجی

چهارشنبه 09 مهر 1399

سخنان سه‌شنبه شب "سید حسن نصرالله" در مورد دعوت از خبرنگاران برای بازدید از مکان مورد ادعایی "بنیامین نتانیاهو" و اثبات دروغ وی، احیای دوباره داعش توسط آمریکا و انتقاد از رفتارهای غیر دیپلماتیک "امانوئل مکرون" رییس جمهوری فرانسه بازتاب گستره‌ای در رسانه‌ها داشت.

به گزارش ایرنا، شبکه خبری فرانس ۲۴ با پوشش سخنرانی حسن نصرالله گزارش داد: دبیرکل حزب‌الله لبنان  از رفتار متکبرانه مکرون انتقاد کرد و گفت، نمی‌پذیریم که ما را متهم به خیانت کنید و این رفتار متکبرانه با حزب‌الله و با تمام گروه‌های سیاسی لبنانی را محکوم می‌کنیم.

وی خطاب به مکرون افزود: ما این ادبیات و این شیوه را نمی‌پذیریم.

نصرالله تصریح کرد: ما از مکرون زمانی که به لبنان آمد، استقبال کردیم، اما وی نباید مدعی، بازپرس، قاضی، صادرکننده حکم و حاکم لبنان باشد.

رویترز

به گزارش خبرگزاری رویترز، دبیرکل حزب‌الله لبنان سه شنبه شب گفت، حزب‌الله از تلاش فرانسه برای کمک به لبنان حمایت می‌کند، اما این بدان معنا نیست که  او موافق روی کار آمدن هر دولتی در لبنان است و این که مکرون رییس جمهوری فرانسه به عنوان حاکم آن کشور (لبنان) رفتار کند.

رویترز افزود: نصرالله اعلام کرد که حزب الله همچنان در چارچوب طرح فرانسه آماده گفت‌وگو برای خروج لبنان از بحران مالی است، اما این مسأله نیازمند یک رویکرد جدید است.

شبکه تلویزیونی "الجزیره" قطر

این شبکه خبری گزارش داد: نصرالله دلیل حضور حزب‌الله در دولت لبنان را حمایت از مقاومت دانسته است.

الجزیره گزارش داد: دبیرکل حزب الله لبنان  اعلام کرد که نخست‌وزیران اسبق لبنان در تلاش است تا از ابتکار عمل فرانسه برای منافع سیاسی سو استفاده کنند.

رسانه‌های رژیم صهیونیستی

رسانه‌ها و مطبوعات رژیم صهیونیستی از جمله روزنامه "هاآرتص"، شبکه تلویزیونی "آی ۲۴ نیوز" و روزنامه الکترونیک "جروزالم پست" واکنش دبیرکل حزب‌الله لبنان به ادعای نتانیاهو را مورد توجه و بازتاب قرار دادند.

این رسانه‌ها اعلام کردند که نصرالله سه‌شنبه شب نخست وزیر اسرائیل را به تحریک ملت لبنان علیه حزب‌الله متهم کرد.

رسانه‌ها یاد شده نوشتند: نصرالله در سخنرانی تلویزیونی اعلام کرد که ما به رسانه‌ها اجازه خواهیم داد که وارد تأسیساتی شوند که [نتانیاهو مدعی ساخت موشک شده است] تا جهانیان بدانند که تمام سخنان نتانیاهو دروغی بیش نبوده است. ما هیچ موشکی در بندر بیروت و در نزدیکی ایستگاه گاز جاسازی نکرده‌ایم و خوب می‌دانیم که موشک‌هایمان را کجا قرار دهیم.

نصرالله افزود: ارتش دشمن [رژیم صهیونیستی] در مرزهای جنوبی لبنان همچنان در بالاترین سطح آماده باش و احتیاط کامل به سر می‌برد و از زمان اشغال فلسطین، این طولانی‌ترین برهه زمانی است که ارتش رژیم اشغالگر در آن به سر می‌برد بدون اینکه جرأت کند دست به اقدامی بزند.

سومریه نیوز عراق

تارنمای شبکه سومریه نیوز عراق ضمن گزارش پاسخ کوبنده سید حسن نصرالله به ادعای نتانیاهو مبنی بر وجود سایت مخفیانه سلاح حزب‌الله در لبنان به نقل از دبیرکل حزب الله نوشت که بخش رسانه‌ای حزب‌الله از رسانه‌ها برای ورود به تأسیساتی که نتانیاهو از آن سخن گفته است، دعوت خواهد کرد.

سومریه نیوز به نقل از سید نصرالله افزود: به رسانه‌ها رأس ساعت ۱۰ شب به وقت لبنان اجازه داده خواهد شد که وارد تأسیسات شوند تا جهان دروغ نتانیاهو را دریابد.

وی افزود: این اقدام ما برای این صورت می‌گیرد که لبنانی‌ها در جنگ یقین حاصل کنند  و ثابت شود که ما موشک‌هایمان را میان خانه‌های مردم قرار نمی‌دهیم.

رسانه‌های سوریه

خبرگزاری رسمی سوریه؛ سانا ضمن انعکاس سخنان سید حسن نصرالله گزارش داد: دبیرکل حزب‌الله لبنان گفت که آمریکایی برای احیای دوباره داعش در عراق، سوریه و لبنان و به بهانه حضورشان در منطقه تلاش می‌کنند.

سانا اعلام کرد: نصرالله خواستار ضرورت حفظ هوشیاری و رعایت احتیاط نسبت به نقشه‌هایی شد که آمریکا بار دیگر برای منطقه آماده می‌کند.

این خبرگزاری به نقل از نصرالله اعلام کرد: لبنان بخشی از حوادث منطقه، گذشته و آینده آن به شمار می‌رود، به همین خاطر زمانی که گروهک تروریستی داعش به دست آمریکا احیا می‌شود، این مسأله در تمام کشورها روی خواهد داد.

 

خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا)

Parameter:463634!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)