|
|
 » کنفرانس » آرشیو کنفرانس ها » پنجمین کنفرانس
0.0 (0)
[1395/09/29]

بازتاب پنجمین اجلاس در جام جم  

بازتاب پنجمین اجلاس در جام جم

سه شنبه 12 مهر 1390

رمضان عبدالله: امروز جمهوری اسلامی ایران نقطه ثقل جهان اسلام است و مستضعفین جهان برای رویارویی با استکبار به آن چشم دوخته‌اند

رئیس‌جمهور: کلید حل مشکلات منطقه، فلسطین است

Image result for ‫رئیس‌جمهور: کلید حل مشکلات منطقه، فلسطین است‬‎رئیس‌جمهور در دیدار دبیرکل جنبش جهاد اسلامی فلسطین به شرایط موجود منطقه اشاره کرد و گفت: تمامی حوادث منطقه خاورمیانه به هم مربوط است و کلید اصلی آن فلسطین می‌باشد. به گزارش ایسنا، محمود احمدی‌نژاد در دیدار رمضان عبدالله در نهاد ریاست جمهوری، به نقش جنبش‌های اسلامی و مردمی در فلسطین اشاره کرد و افزود: باید تلاش شود تا وجب به وجب خاک این کشور از دست رژیم اشغالگر قدس آزاد شود.

احمدی‌نژاد با تاکید بر این‌که باید مراقب بود تا آمریکا، رژیم صهیونیستی و برخی کشورهای غربی همچون گذشته اقدام به فریبکاری نکنند، گفت: مقاومت باید شاداب‌تر از گذشته در برابر استکبار بایستد؛ چراکه شرایط امروز شرایطی بسیار حساس است که با همدلی و هوشیاری می‌توان از آن عبور کرد.

رئیس‌جمهور تاکید کرد: اگر همه کشورهای جهان آزاد شوند و حکومت‌های دموکراتیک در آنها برپا شود، اما رژیم صهیونیستی باقی بماند فایده‌ای ندارد و امروز کشورهای منطقه باید با همکاری یکدیگر اجازه ندهند که غربی‌ها در امور منطقه خاورمیانه دخالت کنند، زیرا دخالت آنان باعث تشدید مسائل در منطقه خواهد شد.

احمدی‌نژاد با بیان این‌که شرایط و پیچیدگی‌های موجود در منطقه طبیعی است، گفت: هر چقدر دولت‌ها و ملت‌های منطقه در راه خدا حرکت کنند تغییرات و توفیقات نیز بیشتر خواهد شد.

وی افزود: سال‌های گذشته تنها موضوع فلسطین بود که مورد بحث و توجه جهانیان قرار داشت اما امروز موضوعات به مصر، تونس و لیبی نیز کشیده شده و در آینده نزدیک این شرایط به تمامی کشورهای جهان از جمله آمریکا و کشورهای اروپایی نیز کشیده خواهد شد.

رمضان عبدالله، دبیرکل جنبش جهاد اسلامی فلسطین نیز در این دیدار با بیان این‌که امروز جمهوری اسلامی، نقطه ثقل جهان اسلام و مرکز دشمنی غرب با ملت‌های مسلمان تبدیل شده است، خاطرنشان کرد: امروز مستضعفین جهان برای رویارویی با جبهه استکبار به جمهوری اسلامی ایران چشم دوخته‌اند و مردم فلسطین نیز به عنوان سربازانی در این مسیر مبارک، یکدل و همراه با سایر نیروهای منطقه در کنار ایران و علیه جبهه نظام سلطه قرار دارند. احمدی‌نژاد همچنین در دیدار خالد مشعل، رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس گفت: مساله فلسطین به کل تاریخ جهان وابسته است، فلسطین خط‌مقدم موحدان و عدالت‌طلبان در سراسر جهان است و ان‌شاءالله پیروزی از همانجا محقق خواهد شد.

راه‌حل حقوقی مساله فلسطین همان پیشنهاد رهبر انقلاب است

رئیس‌جمهور همچنین یکشنبه‌شب در مراسم اختتامیه پنجمین کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین با بیان این‌که اگر آمریکا و حامیان رژیم صهیونیستی بخواهند مساله فلسطین را حل کنند به لحاظ حقوقی راه حل ساده‌ای وجود دارد، گفت: راه‌حل این موضوع براساس سخنان رهبر معظم انقلاب این است که مردم فلسطین به خانه خود و اشغالگران به سرزمین اصلی خود بازگردند. به گزارش مهر، احمدی‌نژاد گفت: مساله فلسطین آنقدر مهم و دارای ابعاد گوناگون است که ساعت‌ها بحث پیرامون اشغال فلسطین باز هم همه ابعاد آن را مشخص نمی‌کند.

وی با بیان این‌که مساله فلسطین فقط عربی نیست و بلکه به همه بشریت مربوط است، گفت: 500 سال پیش برخی از سیاستمداران و صاحبان قدرت و ثروت در غرب، دنیا را به استعمار کشیدند و رنج عظیمی به ملت‌ها تحمیل کردند.

اسامی دانشمندان هسته‌ای ایران را آژانس به صهیونیست‌ها داد

رئیس‌جمهور همچنین با اشاره به تحقیقات صورت گرفته درخصوص ترورهای سریالی دانشمندان هسته‌ای کشورمان تصریح کرد: آژانس انرژی اتمی اسامی دانشمندان هسته‌ای ایران را به صهیونیست‌ها رسانده است.

وی در اعتراض به تبعیض‌های حقوق و سیاسی بین‌المللی رایج در دنیا گفت: در تهران دانشمندان هسته‌ای را ترور می‌کنند و هیچ صدایی از سازمان‌های بین‌المللی بلند نمی‌شود. احمدی‌نژاد تصریح کرد:

بعد از این‌که ردیابی‌هایی را انجام دادیم متوجه شدیم آژانس انرژی اتمی اسامی دانشمندان هسته‌ای ایران را به دست صهیونیست‌ها رسانده و صهیونیست‌ها با دسترسی به این اطلاعات موفق به ترور دانشمندان کشورمان شدند.

پنجمین کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین یکشنبه‌شب با صدور بیانیه‌ای پایان یافت.

شرکت‌کنندگان در این اجلاس دوروزه در بخشی از بیانیه پایانی خود آورده‌اند: وحدت و یکپارچگی ملت فلسطین را پیش نیاز پیروزی آنها می‌دانیم و ضمن تاکید بر اهمیت آن، از هر تلاشی برای جلوگیری از درگیری درونی گروه‌های فلسطینی و تحقق وحدت ملی در مسیر تحقق آرمان‌های ملت بزرگ فلسطین حمایت می‌کنیم.

دوشنبه 11 مهر 1390

احمدی نژاد در اجلاس‌حمایت‌ازفلسطین:

دنیا بداند رژیم ‌صهیونیستی رفتنی است

رییس جمهور گفت: مسئله فلسطین آن قدر مهم و دارای زوایای گوناگون است که اگر ساعت ها و ماه ها پیرامون حادثه بزرگ اشغال فلسطین و تاسیس رژیم جعلی صهیونیستی صحبت کنیم باز هم همه ابعاد موضوع طرح نخواهد شد. وی افزود: اما دنیا بداند رژیم صهیونیستی رفتنی است و فلسطین و فلسطینیان ماندنی هستند.

به گزارش ایسنا، محمود احمدی نژاد در مراسم اختتامیه‌ پنجمین کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین با تشکر از برگزارکنندگان این همایش گفت: اقدام شما یک گام بلند برای نجات آرمان‌های بشریت و نجات سرزمین قدس می‌باشد.

وی ادامه داد: روز گذشته بحث‌های مهم و اساسی درباره‌ فلسطین در این همایش مطرح شد و دیدگاه‌های گوناگون و پیشنهادها و راه حل‌هایی در جهت همدلی و تلاش برای آزادی فلسطین ارایه گردید.

احمدی‌نژاد گفت: مساله‌ فلسطین آن‌قدر مهم و دارای ابعاد و زوایای گوناگون است که اگر ساعت‌ها درباره‌ی آن سخن بگوییم باز هم ابعادی از آن مجال طرح نمی‌یابد. سوال اصلی درباره‌ این موضوع این است که چرا مساله‌ فلسطین مهم است و ابعاد آن چیست؟

وی در ادامه با طرح این سوال که آیا فلسطین یک مساله‌ عربی است که تعدادی از کشورهای عربی با برخی دولت‌های غربی یا عده‌ای از یهودیان با هم درگیر باشند؟ افزود: پاسخ این است که این مساله عربی هست، اما ابعاد گسترده‌تری دارد.

وی تصریح کرد: حتی این مساله با وجود آن‌که مربوط به مسلمانان است، اما تنها به مسلمانان اختصاص ندارد. جریان اشغال فلسطین و تاسیس رژیم جعلی صهیونیستی یک مساله‌ بین‌المللی و یک اقدام علیه همه‌ی بشریت است و دلیل آن هم خیلی روشن است.

وی افزود: نزدیک به 500 سال پیش برخی سیاستمداران و صاحبان قدرت و ثروت در غرب که دنیا را به برده‌داری و استعمار کشانده بودند، با حرکت‌های استقلال‌طلبانه مواجه شدند و ملت‌ها یکی بعد از دیگری آزاد شدند، اما اندیشه‌ برده‌داری هم رشد کرد و با تغییر چهره، برای تسلط بر کل دنیا برنامه‌ریزی کرد.

رییس جمهور درادامه خاطرنشان کرد: اروپا سرزمینی با 72 ملت است که در طول صدها سال اخیر همواره در جنگ بوده است و حتی پنج سال متوالی بدون جنگ نگذرانده است و اوج این جنگ‌ها جنگ اول و دوم جهانی است که در اروپا اتفاق افتاد و در آن 70 میلیون انسان کشته شدند. حتی درگیری‌ها در کشورهای اروپایی به مستعمرات آنها نیز کشیده شد و آنها در چگونگی غارت این کشورها با هم به جنگ پرداختند.

احمدی‌نژاد همچنین یادآور شد: به تدریج این اندیشه در میان استعمارگران پدید آمد که ادامه‌ درگیری‌ها بین خودشان به ضررشان است و باید برای چپاول دنیا با هم متحد شوند. این اندیشه بعد از جنگ جهانی دوم قوت گرفت و ساز و کارهای بین‌المللی آن تعبیه شد.

وی با بیان این‌که آنها برای وحدت به دو عامل نیاز داشتند ، افزود: یکی محور اعتقادی بود. در غرب در 300 سال گذشته تمام مقدسات زیر سوال رفته بود و آنها نیاز به امر مقدسی داشتند که بیش از خدا و پیامبران و اخلاق مقدس باشد. عامل دیگری که نیاز داشتند یک پایگاه بود که به وسیله‌ آن سیاست‌های استعماری را پیش ببرند.

وی ادامه داد: این دو هدف در تشکیل رژیم صهیونیستی خود را نشان داد. رژیم و حزبی برپا شد که پشت صحنه‌ حکومت آمریکا و برخی کشورهای اروپایی را مدیریت می‌کرد. به همین دلیل امروز در اروپا می‌توان علیه هر موضوعی سخن گفت، اما کسی حق ندارد درباره‌ علت تشکیل رژیم صهیونیستی سوال کند؛ چرا که به تروریسم و ضدیت با دموکراسی متهم می‌شود و مورد هجمه‌ رسانه‌ها قرار می‌گیرد و حتی ممکن است تهدید به ترور شود و به زندان بیفتد.

رییس‌جمهور در بخش دیگری از سخنان خود در پاسخ به این‌که چرا فلسطین انتخاب شد، گفت: این سرزمین قلب خاورمیانه است و هدف اصلی جنگ‌های صلیبی بود و تسلط بر آن به مفهوم تسلط بر کل خاورمیانه است. استعمارگران به دنبال تسلط بر خاورمیانه و سپس به کل دنیا هستند و هرکس بر خاورمیانه مسلط باشد بر کل دنیا مسلط است.

وی ادامه داد: خاورمیانه سرزمین پیامبران الهی و سرزمین اقتصاد و انرژی است و جغرافیایی منحصر به فرد دارد و چهارراه ارتباطی دنیاست و آنها برای تسلط بر این منطقه نیاز به اشغال فلسطین داشتند.

وی افزود: اندیشه‌ اشغال فلسطین از قبل از قرن بیستم به وجود آمد و این تصور که منشأ اشغال فلسطین، خریداری سرزمین‌های فلسطینیان بوده است، یک دروغ بزرگ است. آنها از کجا، چطور و با چه پولی زمین چه کسانی را خریدند؟ آنها با زور سلاح انگلیسی‌ها و فریبکاری آنها با یک نقشه‌ طراحی شده این کار را انجام دادند و برای رسمیت دادن به یک رژیم جعلی، ماجرای جعلی هولوکاست را ارایه کردند؛ آن هم چهار سال بعد از جنگ جهانی دوم. این در حالی بود که تمام حوادث و اخبار جنگ جهانی دوم به‌روز منتشر می‌شد. وی خاطرنشان کرد: آنها با یک برنامه‌ تبلیغاتی بسیار مزورانه و دروغ‌پردازی و تحریک عواطف انسانی، جنایت‌بارترین رفتار تاریخ را لباس انسانی پوشاندند و حتی اجازه‌ طرح سوال درباره‌ آن را هم نمی‌دهند. چه ربطی به فلسطینیان دارد اگر در جنگ جهانی دوم عده‌ای کشته شده باشند؟ موجودیت این رژیم صهیونیستی آن‌قدر برای آنها اهمیت دارد که حتی اجازه نمی‌دهند هیچ کشوری در اطراف رژیم صهیونیستی تبدیل به یک قدرت نظامی و یا اقتصادی شود. حتی در همه جای دنیا شرط همکاری با دولت‌ها برقراری رابطه با رژیم صهیونیستی و شناسایی اوست.

احمدی‌نژاد در ادامه گفت: بخش‌های مهمی از کارهای اطلاعاتی و امنیتی در کشورهای مستقل به نفع رژیم صهیونیستی و آمریکا و علیه ملت‌ها انجام می‌شود و اینها ابزار سلطه بر ملت‌هاست. در آرژانتین تعداد قلیلی صهیونیسم وجود دارد که رابطه‌ این کشور با سایر کشورها بر اساس خواست این اقلیت است. استعمارگران امروز ماسک دموکراسی، آزادی و حقوق بشر به خود زده‌اند و تمام دیکتاتورها مورد حمایت آنها هستند. در آمریکای لاتین با کودتا حکومت‌های مردمی را از بین بردند و حتی یک کشور مستقل نیست که مورد بغض آنها نباشد.

رییس‌جمهور کشورمان در ادامه‌ سخنان خود با انتقاد از روش‌های نوین استعمارگران گفت: امروز غارت ملت‌ها برنامه‌ریزی شده و سیستماتیک است. بانک جهانی برای وام دادن صدها شرط می‌گذارد و سیاست‌های خود را به ملت‌ها تحمیل می‌کند و خزانه‌داری آمریکا ده‌ها هزار میلیارد دلار غیرقانونی منتشر می‌کند و ثروت ملت‌ها را به آمریکا می‌برد. حجم غارتی که در 40 سال اخیر از ثروت ملت‌ها شده است، ده‌ها برابر غارت کل ملت‌ها در تاریخ است.

احمدی‌نژاد گفت: امروز رژیم صهیونیستی عامل دست استعمارگران است. در حالی که این رژیم هر جنایتی که بخواهد انجام می‌دهد و کسی به او چیزی نمی‌گوید، اگر ملت‌های مستقل کوچک‌ترین اشتباهی مرتکب شوند با هیاهوی رسانه‌ای و محکومیت‌ها مواجه می‌شوند. رژیم صهیونیستی شعارهای دروغین حقوق بشر و دموکراسی را زیر پا می‌گذارد و مورد حمایت استعمارگران است و این شعارها قربانی می‌شوند و رهبران فلسطینی به صورت علنی توسط این رژیم ترور می‌شوند و عاملان این ترورها جایزه می‌گیرند. آژانس انرژی اتمی در اختیار آمریکایی‌هاست و اسامی دانشمندان هسته‌ای ما را برای ترور منتشر کرد و رژیم صهیونیستی نیز چند تن از دانشمندان ما را ترور کرد.

احمدی‌نژاد افزود: رژیم صهیونیستی تنها محور باقی مانده‌ مقدس در اندیشه‌ استعمارگران است و با چنگ و دندان از آن دفاع می‌کنند . رژیم صهیونیستی نماد دو مساله‌ بسیار مهم است؛ اول نماد باطل اندیشه‌های حاکم بر غرب است، اندیشه‌هایی مانند لیبرالیسم و اومانیسم و دموکراسی، باطل بودن خود را در وجود رژیم صهیونیستی نشان می‌دهند. رژیم صهیونیستی یک تهدید علیه همه‌ ملت‌ها و تمسخر به شعور بشریت و توهین به همه‌ ملت‌هاست و یک مساله‌ جهانی و انسانی است.

وی ادامه داد: مساله‌ فلسطین فصل جداکننده است. همه‌ تبهکاران، جنایتکاران، دزدان و زورگویان بر سر موضوع فلسطین دور هم جمع شده‌اند و شما یک دولت غارتگر، زورگو و منحرف پیدا نمی‌کنید که از رژیم صهیونیستی حمایت نکند و در مقابل، تمام آزادی‌خواهان و عدالت‌طلبان در مقابل آنها ایستاده‌اند. مساله‌ فلسطین و رژیم صهیونیستی معیار سنجش عدالت‌طلبان و زورگویان است. وی افزود: هرکس در هرجا ادعای حقوق بشر و آزادی دارد باید برای ارزیابی صحت ادعایش موضعش را درباره‌ی این رژیم دید.

رییس‌جمهور کشورمان در بخش دیگری از سخنان خود گفت: امور آزادی فلسطین و مبارزه با رژیم جعلی صهیونیستی آرمان همه‌ آزادی‌خواهان، عدالت‌طلبان و محور وحدت آنهاست و باید همه دست به دست هم دهیم و ملت فلسطین را یاری کنیم. این سرزمین متعلق به همه‌ بشریت است. امروز مساله‌ی فلسطین از مظلومیت خارج شده است. هرچند هنوز ملت فلسطین مظلومند، اما 30 سال قبل بسیاری از آزادی‌خواهان و عدالت‌طلبان اطلاعی از آن نداشتند و امروز زوایایی از این مساله آشکار شده است.

وی تصریح کرد: ملت فلسطین ملتی بیدار، مومن و شجاع و متحد است که ایستاده است و مقاومت می‌کند و راه نجاتش نیز در مقاومت است.

وی افزود: جنس رژیم صهیونیستی زورگویی و تجاوز است و نباید از آن انتظار منطق داشت. به ما ایراد می‌گیرند که چرا می‌گویی رژیم صهیونیستی باید کلا مضمحل شود. دلیل ما روشن است؛ چون جنس این رژیم تجاوزگری و خیانت و ارعاب و تهدید است. برخی می‌گویند گوشه‌ای به آنها بدهیم تا به حیات خود ادامه دهد. این سخن مانند این است که بگوییم یک غده سرطانی در بدن فردی بماند حتی اگر یک سلول اسراییلی هم در منطقه بماند موجب خطر است.

احمدی‌نژاد درباره‌ی راه حل موضوع فلسطین نیز گفت: راه حل ساده است. اگر دولت‌های حامی رژیم صهیونیستی می‌خواهند این مساله را حل کنند به لحاظ حقوقی و اساسی راه حل ساده‌ای دارد و آن این است که هرکسی به خانه‌ی خود برگردد. یک عده بیچاره را از سرزمین‌های دور با وعده‌ی شغل و مسکن و امنیت به این سرزمین آورده‌اند و مردم فلسطین را آواره کرده‌اند. اینها به خانه‌ خود برگردند و فلسطینی‌ها هم به خانه‌ خود برگردند مساله حل می‌شود.

رییس‌جمهور در ادامه گفت: باید حق حاکمیت ملت فلسطین به رسمیت شناخته شود. استعمارگران طوری حرف می‌زنند که گویی یک ملت جدید فلسطین باید تاسیس شود. این ملت از قبل بوده و هزاران سال در سرزمین فلسطین زندگی کرده است و طبق قوانین بین‌المللی هر ملتی حق حاکمیت ملی دارد و ملت فلسطین نیز باید بر سرنوشت خود حاکم شود. در این صورت دیگر موضوع دو دولت و سه دولت منتفی خواهد شد. کسی حق حاکمیت دارد که متعلق به آن سرزمین باشد.

وی در ادامه گفت: خوشبختانه پرده از چهره‌ استعمارگران افتاده است. آنها زمانی سعی می‌کردند با فریبکاری و تغییر مهره‌ها یکی را ببرند و یکی دیگر را بیاورند اما خیلی زود دست آنها رو شده است. دولت فعلی آمریکا همان اهداف دولت قبلی را دنبال می‌کند و آمده است تا کار نیمه‌تمام دولت قبلی را تکمیل کند. این دولت هم به دنبال سلطه بر خاورمیانه است و اگر واقعا می‌خواستند سیاست‌هایشان را تغییر دهند هزار پایگاه خود را که در سراسر جهان دارند جمع می‌کردند.

احمدی‌نژاد اظهار کرد: مستکبران به فضل الهی در سراشیبی سقوط قرار گرفته‌اند و در تمام عرصه‌ها به بن‌بست رسیده‌اند و تنها راه نجات خود را در نجات رژیم صهیونیستی می‌بینند و اگر بتوانند آن را از زیر فشار ملت فلسطین و سایر ملت‌های منطقه نجات دهند دوباره نظام استعماری را بازسازی و احیا می‌کنند و بر همین اساس مهم‌ترین ماموریت ما این است که دست به دست هم دهیم و ملت فلسطین را یاری کنیم تا ریشه‌ فساد دولت صهیونیستی از بیخ کنده شود. امروز تلاش در راه نجات فلسطین بالاترین افتخار است و حمایت از رژیم صهیونیستی یک ننگ ابدی برای حمایتگران است.

رییس‌جمهور افزود: دوره‌ تسلط با سلاح و سلاح‌های اتمی و قدرت رسانه‌ای و تسلط بر مراکز سیاسی جهان به پایان رسیده است. معادلات بین‌المللی تغییر کرده و موج بیداری انسان‌ها در سراسر جهان در حال گسترش است. همه‌ ملت‌ها به دنبال عدالت، پاکی و کرامت انسانی هستند. دورانی که با تهدید، فریب و زور سیاست‌های خود را به ملت‌ها تحمیل می‌کردید تمام شده است. امروز روز ملت‌هاست و قدرت ملت‌ها مناسبات جهان را تغییر خواهد داد. رژیم صهیونیستی به پایان راه خود رسیده است و اگر روزی برای اربابان خود فایده‌ای داشت امروز برایشان ضرر دارد.

وی تصریح کرد: بهترین کار برای دولت‌های حامی رژیم صهیونیستی این است که آبرومندانه همان‌گونه که این رژیم را به منطقه آوردند، خود بساط آن را جمع کنند و شر آن را از سر ملت‌های منطقه کم کنند و بدانند اگر به این نصیحت مشفقانه توجه نکنند، دست قدرت ملت‌ها که تجلی قدرت خداست به زودی از آستین آزادی‌خواهان و عدالت‌طلبان بیرون می‌آید و جرثومه رژیم صهیونیستی و اربابان آن را برای همیشه تاریخ دفن خواهد کرد.

احمدی‌نژاد در پایان گفت: دنیا بداند رژیم صهیونیستی رفتنی است و فلسطین و فلسطینیان ماندنی هستند.

سخنان رییس‌جمهور چندین بار مورد استقبال حاضران قرار گرفت و افراد حاضر با فریادهای الله اکبر و یا کف زدن، سخنان احمدی‌نژاد را در مخالفت با رژیم صهیونیستی مورد تشویق قرار دادند.

دوشنبه 11 مهر 1390

پنجمین اجلاس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین با سخنرانی رئیس‌جمهور به کار خود پایان داد

تجلیل رهبر حماس از بیانات رهبر معظم انقلاب

http://media.mehrnews.com/old/Original/2011/10/700380.jpgپنجمین اجلاس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین دیروز با صدور بیانیه پایانی و سخنرانی رئیس‌جمهور در حالی به کار خود پایان داد که اسماعیل هنیه، نخست‌وزیر دولت قانونی فلسطین، با پای‌فشاری بر شعار اساسی «فلسطین از نهر تا بحر؛ نه حتی یک وجب کمتر» از بیانات رهبر انقلاب در این کنفرانس تجلیل کرد.

به گزارش جام‌جم، در این جلسه که به ریاست علی‌لاریجانی برگزار شد 5 کمیسیون پارلمانی، احزاب و گروه‌های سیاسی، سازمان‌های مردم نهاد، علما و رهبران و رسانه‌های گروهی تشکیل جلسه دادند و هیات‌های شرکت‌کننده در این اجلاس سخنرانی کردند. از جمله سخنرانان اجلاس صبح نماینده حماس، حمید فاروق رئیس مجلس سنای جمهوری پاکستان، احمد سامبی رئیس‌جمهور سابق کومور و امیر بازوکی رئیس پارلمان زنگبار بودند.

نشست بعدازظهر نیز به ریاست نبیه بری، رئیس پارلمان لبنان برگزار و اسماعیل هنیه نخست‌وزیر فلسطین از طریق ویدئو کنفرانس در آن سخنرانی کرد و پیام سید حسن نصرالله در این اجلاس نیز خوانده شد. در این جلسه با حضور هیات‌های پارلمانی، مقامات سیاسی و صاحب‌نظران و اندیشمندان بیش از 50 کشور اسلامی و غیراسلامی از خانواده‌های شهدا و ایثارگران فلسطینی تکریم به عمل آمد.

فلسطین از نهر تا بحر؛ نه حتی یک وجب کمتر

اسماعیل هنیه، نخست‌وزیر دولت قانونی فلسطین و رهبر حماس در سخنانی که از طریق ویدئو کنفرانس در پنجمین همایش حمایت از انتفاضه فلسطین پخش شد، با پای‌فشاری بر شعار اساسی «فلسطین از نهر تا بحر؛ نه حتی یک وجب کمتر»، بر مقاومت در برابر رژیم غاصب صهیونیستی تا آزادی کامل سرزمین‌های اشغالی تاکید کرد. نخست‌وزیر دولت قانونی فلسطین با اشاره به این‌که این کنفرانس موضع ثابت و تغییرناپذیر جمهوری اسلامی ایران را در حمایت از فلسطین نشان می‌دهد، افزود: این پشتیبانی و حمایت مادی و معنوی از ملت فلسطین نشان می‌دهد که جمهوری اسلامی ایران حامی مقاومت است. هنیه با بیان این‌که مساله فلسطین یکی از مهم‌ترین مسائل جهان اسلام است ادامه داد: می‌دانید که امت اسلامی امروز به بهار عربی و تحولات منطقه مشغول است و شاید هر یک از کشورهای عربی و اسلامی مساله خودشان را داشته باشند، ولی مساله فلسطین یک مساله محوری است که باید به آن توجه شود.

هنیه اظهار کرد: امروز پس از گذشت 20 سال از مذاکرات ثابت شده است که ما از طریق مذاکره و راه‌حل‌های سیاسی به نتیجه نمی‌رسیم. وی گفت: ما حاضر نیستیم اسرائیل را به رسمیت بشناسیم و حتی از یک وجب خاک فلسطین هم کوتاه نمی‌آییم.

نخست‌وزیر دولت قانونی فلسطین در بخش دیگری از سخنانش اظهار کرد: ما به وحدت و یکپارچگی ملت فلسطین پایبندیم، چرا که تنها گزینه برای رویارویی با اسرائیل همین وحدت است. البته باید توجه کرد که اشغالگران و دشمنان تنها استفاده‌کنندگان از اختلافات میان مسلمانان هستند.

پیام سیدحسن نصرالله به کنفرانس تهران

سید حسن نصراللهسیدحسن نصرالله، دبیرکل حزب الله لبنان نیز در پیامی به پنجمین کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین ضمن تشکر از ایران و اعلام این که این کنفرانس در شرایط حساس منطقه برگزار می‌شود، گفت: آنچه در فلسطین رخ داده و می‌دهد جنایت قرن و رسوایی عصر حاضر است.

وی افزود: ایران تحولی عظیم را رقم زد و دستاوردی بزرگ را در نابودی منظومه دیکتاتورها صورت داد و چشم‌اندازهای جدیدی را مملو از امیدواری در مسیر رویارویی و احیای نقش امت‌های اسلامی ایفا کرد و ارزش‌های اخلاقی، سیاسی و اعتقادی انسان و قدرت آن در ساخت آینده را نشان داد.

سیدحسن نصرالله تصریح کرد: اشغالگران مستکبر بر فلسطین تسلط یافتند و می‌خواهند تاریخ را از بین ببرند و مقدسات را نابود کنند، ولی ما 70 سال است که با اشغالگری روبه‌رو هستیم و 70 سال است که مقاومت می‌کنیم و کسی که 70 سال مقاومت کرده، پیروز می‌شود و می‌ماند.

یکشنبه 10 مهر 1390

http://media.mehrnews.com/old/Original/2011/10/700407.jpgبیانیه پایانی کنفرانس حمایت از انتفاضه فلسطین

در بیانیه پایانی پنجمین اجلاس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین با قدردانی از مجموعه مواضع و تدابیر حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای، رهبر معظم انقلاب اسلامی در حفظ و تقویت مقاومت مردم فلسطین آمده است: ‌سخنرانی ایشان به عنوان سند رسمی و میثاق کنفرانس ثبت شد.

به گزارش واحد مرکزی خبر، متن کامل این بیانیه که در 21 بند تنظیم شده، به این شرح است:

سبحان الذی اسری بعبده لیلا من المسجد الحرام الی المسجد الاقصی الذی بارکنا حوله (صدق الله العلی العظیم)

پنجمین کنفرانس بین المللی حمایت از انتفاضه فلسطین باعنوان فلسطین ، وطن فلسطینیان وبا هدف تحقق آرمانهای فلسطین در روزهای 9 و 10 مهرماه 1390 هجری شمسی برابر با 3 و 4 ذی القعده 1432 هجری قمری و (1 و اکتبر 2011 میلادی )در تهران پایتخت جمهوری اسلامی ایران برگزار شد.

در این کنفرانس دو روزه که بنا به دعوت و میزبانی مجلس شورای اسلامی برگزار شد روسای مجالس ، هیات های پارلمانی ،‌رهبران مقاومت ، اندیشمندان ، شخصیتها و فعالان عرصه های سیاسی ، فرهنگی ، رسانه ای و احزاب و تشکل های مختلف بیش از 80 کشور جهان با هدف حمایت و پشتیبانی همه جانبه از مبارزات سلحشورانه ملت صبور و پایدار فلسطین و مقاومت مقدس این ملت در برابر رژیم صهیونیستی گرد هم آمدند.

کنفرانس با بیانات روشنگر و راهگشای حضرت ایت الله العظمی خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی آغاز به کار کرد .

شرکت کنندگان در جلسه عمومی وکمیسیون های مختلف به طرح نظرات خود و تبادل نظر پرداختند .

کمیسیونهای پنجگانه شامل :

1 - کمیسیونهای پارلمانی ها: فعال سازی ظرفیت های پارلمانی و بین المللی برای حمایت از فلسطین

 2 -  کمیسیون احزاب و گروههای سیاسی : تحولات منطقه ای وبین المللی و آینده انتفاضه و مقاومت فلسطین

3 -  کمیسیون سازمانهای مردم نهاد حامی فلسطین : آوارگان وبازگشت

4 -  کمیسیون علماء ورهبران دینی : قدس

5 -  کمیسیون رسانه های گروهی : رفع محاصره فلسطین وغزه ابعاد مختلف مسئله فلسطین را مورد بررسی قرار داده و گزارش و سند نهایی خود را به جلسه عمومی ارایه کردند همچنین شخصیتهای مختلف با ایراد سخنرانی در جلسات عمومی به بیان نظرات خود پرداختند .

شرکت کنندگان در این کنفرانس با ادای احترام به روح بلند حضرت امام خمینی رهبر کبیر انقلاب و بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران که بر انگیزنده روح مقاومت و ایستادگی است و اعلام ضرورت گرامیداشت اخرین جمعه ماه مبارک رمضان روز جهانی قدس به عنوان میراث ماندگار ایشان بر نکات ذیل تاکید کردند:

-  مسئله فلسطین اصلی ترین موضوع ومحور همه مسائل خاورمیانه و اولویت نخست جهان اسلام و کشورهای عربی است ، فلسطین و ضرورت ازاد سازی ان اهمیت ویژه ای برای کلیه انسانهای شرافتمند و ازاده جهان دارد که ان را به مسئله انسانی و اخلاقی مورد اهتمام جامعه بشری مبدل می سازد.

-  مرحله کنونی یک مقطع استثنایی از تاریخ منطقه و جهان است ، تحولات پرسرعت و شگرف در جهان اسلام و کشورهای عربی ، مجموعه ای از چالشها و فرصتها را فراهم اورده است و در این شرایط همگان در برابر یک رسالت تاریخی در مسئله فلسطین قرار دارند ، تغییرات صورت گرفته در محیط پیرامونی فلسطین به صحنه امدن ملتها و ایفای نقش اساسی در تعیین سرنوشت و تقویت مقاومت برای حاکم گردانیدن اراده خود، فضایی را شکل داده است.

-   فضای کنونی می تواند فرصت های ازاد سازی و بازپس گیری فلسطین از طریق تمسک به گزینه مقاومت که موفقیت و ثمربخشی خود را در عمل به اثبات رسانیده است فراهم سازد.

-  تعیین دقیق اولویت ها، مدنظر قراردادن منافع و مدیریت اوضاع بر اساس توانایی، اگاهی و درایت از ضرورت های مرحله کنونی است.

شرکت کنندگان در پایان جلسات خود مقرر داشتند:

1 -  همه مسلمانان ، اعراب و انسانهای آزادیخواه در جهان باید مساعی خود را برای احقاق حقوق تاریخی ، ملی و قانونی ملت فلسطین به کار بندند ، باشد تا سرزمین فلسطین ازاد و دولت مستقل یکپارچه و فراگیر فلسطین در سراسر سرزمین فلسطین به پایتختی شهر قدس شریف برپا شود.

2 -  مجموعه برنامه ها و اقدامات رژیم صهیونیستی برای یهودی سازی بین المقدس که با ویرانی مقدسات اسلامی و مسیحی همراه است ، مسجد الاقصی و قبه الصخره را به طور جدی تهدید می کند .

اجرای عملیات حفاری در زیر مسجد از جمله این اقدامات تجاوزکارانه است ، ضمن محکوم کردن این اقدامات ، از کلیه کشورهای جهان به ویژه کشورهای اسلامی می خواهد با بسیج امکانات خود اقدامات جدی برای اعمال فشار بین المللی درجهت جلوگیری از تخریب اثار اسلامی و مسیحی به عمل اورند.

3 -  فلسطینیان در جستجوی میهن نیستند ، زیرا میهنی جز فلسطین ندارند ، بازگشت آوارگان فلسطینی به سرزمین اصلی، حق طبیعی ومسلم مبتنی بر کلیه قوانین اعراف بین المللی است تلاش برای نقض این حق توطئه ای است که در راستای از بین بردن مسئله فلسطین و تضییع حقوق مشروع این مردم صورت می پذیرد .

مجددا بر ضرورت بازگشت اوارگان به سرزمین خود به عنوان حق ثابت نهایی و غیر قابل مذاکره تاکید می شود.

4 -  ادامه اشغال فلسطین وسیاست شهر سازی و توسعه ان را که سیاستی در جهت تغییر بافت و ترکیب جمعیتی و در نهایت یهودی سازی کل فلسطین است شدیدا محکوم کرده و از سازمانها و مجامع بین المللی می خواهد تا تدابیر لازم برای جلوگیری از این اقدام غیر قانونی و ضد انسانی را به عمل اورند.

5 -  رفتار تجاوزکارانه و فراقانونی رژیم صهیونیستی در ربایش ومحبوس کردن هزاران فلسطینی و جمع کثیری از نمایندگان منتخب ملت فلسطین رامحکوم نموده، آزادی هر چه سریعتر ایشان وتضمین امد و شد ازادانه دیگر اعضای مجلس در کرانه باختری را خواستار است همه مجامع بین المللی به ویژه اتحادیه بین المجالس جهانی باید به وظیفه خود در این باره عمل کنند.

6 -  تروریسم دولتی رژیم صهیونیستی متجلی در کشتار گسترده غیر نظامیان به ویژه زنان ، کودکان و سالخوردگان ، تخریب زیرساخت های اقتصادی و ترور سازمان یافته و هدفمند شخصیت های فلسطینی ، از مصادیق بارز جرائم جنگی است که به شدت محکوم است از تمامی دولت ها ، پارلمانها و نهادهای مسئول بین المللی می خواهیم در اجرای مسئولیت های حقوقی و بین المللی و رسالت انسانی خود اقدامات لازم را برای رسیدگی و تعقیب آمرین ومرتکبین جنایات جنگی در فلسطین و محاکمه آنان در دادگاههای صالحه ملی و بین المللی به عمل اورند .

7 -  تلاش برای تحمیل و پذیرش ماهیت یهودی برای رژیم اسرائیل ، در روند تکمیل حلقه های توطئه ای است ، که می کوشد هویت فلسطینی را نابود و پوشش لازم برای آواره کردن باقیمانده فلسطینیان در سرزمین های اشغالی 48 را فراهم اورد . هر گونه مشارکت در این توطئه و یا سکوت در برابر ان ، ظلمی بزرگ علیه ملت و مسئله فلسطین به شمار می ایدکه با مخالفت اجماعی مسلمانان ، اعراب و ملت های آزاده جهان مواجه خواهد شد .

8 -  با اعتقاد به اینکه کلیه ابتکارات منطقه ای و بین المللی ارائه شده در دهه های گذشته برای حل و فصل مسئله فلسطین ، به دلیل عدم توجه به ریشه های اصلی رویارویی یعنی اشغال سرزمین فلسطین توسط صهیونیست ها ناکام مانده ،‌بر ضرورت برگزاری یک همه پرسی با مشارکت تمامی فلسطینیان و صاحبان حق قانونی در فلسطین اعم از مسلمانان ، مسیحیان و یهودیان برای انتخاب ساختار نظام خود تاکید می نمائیم .

9 -  تامین کلیه نیازهای معیشتی و بازسازی مناطق ویران شده غزه وظیفه ای انسانی اسلامی وعربی است ، کلیه دولتها و ملتها باید به مسئولیت خود در این زمینه عمل نموده اقدامات لازم برای رفع کامل وهمه جانبه محاصره زمینی ، دریایی و هوایی نوار غزه به عمل اورند، ضمن تشکر از تمامی تلاش ها برای رفع محاصره از غزه و اعلام همبستگی با کلیه دولتها و موسسه های بین المللی، اسلامی، ‌عربی و سازمانهای مردم نهاد و شخصیتهایی که در تلاشند تا این محاصره ظالمانه را پایان بخشند ،‌گزارش اخیر سازمان ملل متحد (پالمر) که در تلاش است تا پوشش لازم برای جنایتهای رژیم صهیونیستی در محاصره غزه وحمله غیر قانونی و وحشیانه به کشتی مرمره را فراهم آورد را محکوم می کند.

10 -  حمایت همه جانبه و غیر منطقی مسئولان آمریکایی از رژیم صهیونیستی در ابعاد تسلیحاتی ،‌اقتصادی ، علمی ، سیاسی محکوم است ، جانبداری آمریکا از این رژیم در مجامع بین المللی به ویژه وتوی بسیاری از قطعنامه هایی که حاوی بخشی از حقوق مردم فلسطین بوده است بیانگر ارتباط سازمانی ان دو با یکدیگر است ، دفاع مستمر آمریکا از رژیم صهیونیستی و جنایتهای آشکار آن و اعلام تعهد بی قید و شرط نسبت به به این رژیم و حفظ موجودیت آن در حقیقت مشارکت در جرائم عدیده تروریسم دولتی، ظلم، زورگویی و قتل هزاران مرد، ‌زن و کودک فلسطینی و مستلزم پیگرد قانونی است.

11 -  از دولت و ملت های اسلامی و آزادی خواه جهان می خواهیم که در راستای حمایت از مردم فلسطین اصل تحریم کالاها و شرکت های صیهونیستی را مد نظر قرار داده کلیه مناسبات سیاسی، اقتصادی ، فرهنگی ، ورزشی و رسانه ای خود را با این رژیم قطع کنند از آن دسته از مجالس کشورهای اسلامی که دارای کمیته دوستی پارلمانی با رژیم اشغالگر قدس هستند انتظار می رود که فورا این کمیته ها را منحل و هر گونه ارتباط پارلمانی با این رژیم را قطع کنند.

12 -  با اعلام حمایت از مبارزات ملت و مقاومت لبنان به ویژه حزب الله علیه اشغالگران صهیونیست، از تلاش برای آزادی بخش های باقی مانده خاک این کشور از جمله مزارع شبعا و تپه های کفرشوبا و حمایت ازتمامیت ارضی لبنان پشتیبانی کرده و هرگونه اقدام علیه مقاومت لبنان را اقدامی در راستای تحقق منافع اشغالگران تلقی می کنیم.

13 -  توجه جهانیان را به مسئله ربوده شدن امام مقاومت در لبنان امام موسی صدر که یکی از نمادهای بیداری اسلامی است جلب کرده و خواستار آزادی فوری ایشان و دو نفر همراهانشان از زندانهای رژیم قذافی هستیم وهمچنین از تلاشهای سوریه برای آزادی سرزمین های اشغالی جولان حمایت می کنیم.

14 -  انباشت سلاح های کشتار جمعی وزرادخانه هسته ای رژیم صهیونیستی ، اقدامی جنگ افروزانه و در تضاد با کلیه میثاق های بین المللی و عامل تهدید صلح در منطقه است جامعه جهانی باید اقدامات مقتضی برای به کنترل دراوردن مراکز هسته ای و امحاء‌ سلاحهای کشتار جمعی و هسته ای موجود در فلسطین اشغالی را به عمل اورد .

15 -  وحدت و یکپارچگی ملت فلسطین را پیش نیاز پیروزی آنها به شمار آورده ضمن تاکید بر اهمیت ان از هر تلاشی برای جلوگیری از درگیری درونی گروههای فلسطینی و تحقق وحدت ملی در مسیر تحقق ارمانهای ملت بزرگ فلسطین حمایت می کنیم.

16 -  با عنایت به حساسیت وضعیت کنونی بر ضرورت وحدت امت اسلام تاکید کرده از کلیه دولت ها و جریانهای اسلامی ونخبگان در جهان اسلام می خواهیم که با جلوگیری از بروز هر گونه اختلاف طائفه ای و یا مذهبی و مقابله با حرکت های افراطی وحدت امت را مصون داشته ،‌طرح های استکباری در این زمینه را ناکام گذارند .

17 -  امت اسلامی با بهره گیری از فرصت بیداری عظیم ملت های مسلمان می رود که اقتدار دیرینه خویش را بازیابد ،‌ستایش وتقدیر خود نسبت به تجلی اراده مردمی کشورهای منطقه در تعیین سرنوشت خود از تلاش ملت ها برای تشکیل نظام های مردمی بویژه تشکیل مجالس برخواسته از اراده ملت ها حمایت می کنیم مشروعیت دولت ها در این است که اراده ملتها در سیاست های داخلی و خارجی آنها متبلور شده و ضمن تلاش برای پیشرفت و ترقی زمینه پویایی وشکوفایی جوامع اسلامی وعربی را فراهم اورده و به اصلی ترین مسئله و دل مشغولی ملت ها یعنی حمایت از مسئله فلسطین پایبند باشند .

18 -  ضمن اعلام تشکر از اقدامات اولیه صورت گرفته از سوی جمهوری عربی مصر برای گشایش گذرگاه رفح و تاکید بر ضرورت گشایش کامل این گذرگاه تصمیم خود مبنی بر اعزام گروهی از شرکت کنندگان به نوار غزه برای اعلام همبستگی با مردم مقاوم فلسطین را در اسرع وقت اعلام می دارد .

19  - مجموعه اقدامات جمهوری اسلامی ایران در حمایت از مسئله فلسطین مورد تقدیر است از جمله تصمیمات اخیر اعلام شده در کنفرانس مبنی بر :

الف : تاسیس صندوق ویژه ای جهت جمع آوری کمک های مردمی برای حمایت از قدس و رفع نیازهای معیشتی ، بهداشتی و تحصیلی مردم پایدار فلسطین.

ب - تاسیس مرکز بین المللی مطالعات راهبردی قدس که عهده دار مسئولیت های آموزشی و پژوهشی خواهد بود .

ج - با تاکید بر مصوبه قبلی دراختصاص بورسیه تحصیلی برای پناهندگان فلسطینی اختصاص تعداد 150 بورسیه تحصیلی برای فلسطینیان ساکن اراضی اشغالی.

20 -  با قدردانی از مجموعه مواضع و تدابیر حضرت آیت‌الله العظمی امام خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در حفظ و تقویت مقاومت مردم فلسطین ،‌سخنرانی ایشان به عنوان سند رسمی و میثاق کنفرانس ثبت شد.

21 -  با ارج نهادن به مواضع ملت بزرگ ایران ونمایندگان ان در حمایت از آرمان فلسطین ودیگر مسائل عادلانه از دعوت جناب آقای علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی و مهمان نوازی صمیمانه دولت و ملت جمهوری اسلامی ایران وتلاش های دبیر کل و دیگر دست اندرکاران برگزاری اجلاس تقدیر و تشکر می کنیم.

یکشنبه 10 مهر 1390 ساعت 18:32

هنیه درکنفرانس فلسطین:

به آزادی فلسطین از نهر تا بحر پایبندیم

اسماعیل هنیه ، نخست وزیر دولت قانونی فلسطین گفت: ملت فلسطین به آزادی همه سرزمین فلسطین از نهر تا بحر (رودخانه تا دریا)  پایبندند.

http://188.75.89.1/Media/images/1390/07/10/100855689279.jpgبه گزارش واحد مرکزی خبر، اسماعیل هنیه در مراسم اختتامیه پنجمین کنفرانس بین المللی حمایت از انتفاضه فلسطین که به طور زنده و ازطریق ویدئو کنفرانس از نوار غزه با شرکت کنندگان در این کنفرانس برگزار شد، خاطرنشان کرد: امروز پس از گذشت 20 سال از مذاکرات صلح ثابت شده است که مذاکرات و راه حل سیاسی تاثیری در آزادسازی فلسطین اشغالی ندارد.

وی مسئله فلسطین را موضوعی وحدت بخش میان مسلمانان دانست و گفت: علاوه بر آن بسیاری از کشورهای آزادیخواه جهان نیز از مسئله فلسطین حمایت می کنند و این نشان می دهد فلسطین برای همه وجدان های بیدار بشری مهم است.

نخست وزیر دولت قانونی فلسطین با بیان اینکه امروز بیش از پیش دنیا به انسانی بودن مسئله فلسطین پی برده است تاکید کرد: افتخار می کنم که در این اجلاس شرکت و از حقوق ملت فلسطین به نمایندگی از این ملت مظلوم دفاع می کنم.

هنیه تصریح کرد: فلسطینیان اصرار دارند که حق خود را باز پس گیرند و ما به حقوق سرزمین خودمان و بازپس گیری سرزمین های اشغالی پایبندیم و حتی از یک وجب از سرزمین خودمان چشم پوشی نمی کنیم.

هنیه تاکید کرد: ملت فلسطین هیچگاه مسجدالاقصی را به عنوان میراث مسلمانان نادیده نخواهد گرفت و به آزادی همه سرزمین های اشغالی بدون به رسمیت شناختن رژیم صهیونیستی و بدون عقب نشینی از یک وجب از خاک فلسطین پافشاری خواهد کرد.

نخست وزیر دولت قانونی فلسطین در بخش دیگری از سخنانش وحدت و یکپارچگی مردم فلسطین را از ضروریات مهم امروز جامعه فلسطین دانست و گفت:‌ تنها عامل موفقیت در رویارویی با رژیم صهیونیستی همین وحدت است و اگر اختلافاتی ایجاد شود تنها استفاده کنندگان از این اختلافات، دشمنان مردم فلسطین بویژه رژیم صهیونیستی هستند.

وی با اشاره به اینکه راه حل مسالمت آمیز در آزادسازی سرزمین های اشغالی به بن بست رسیده است تاکید کرد: باید خطی مشی واحدی را در مبارزه علیه اشغالگران داشته باشیم که در این میان همچنان به مبارزه مسلحانه با رژیم صهیونیستی پایبندیم و از مواضع خود عقب نشینی نمی کنیم.

وی همچنین وحدت مسلمانان در دفاع از ملت فلسطین را نیز با اهمیت دانست و گفت: به ایجاد همبستگی و همکاری میان همه مسلمانان پایبندیم و آماده مذاکره با هرکشوری برای آزادی فلسطین هستیم.

نخست وزیر دولت قانونی فلسطین در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به این کنفرانس گفت: برگزاری کنفرانس حمایت از انتفاضه فلسطین نشان می دهد که موضع جمهوری اسلامی ایران در حمایت از ملت فلسطین ثابت و تغییرناپذیر است .

وی خاطرنشان کرد: این پشتیبانی مادی و معنوی از مردم فلسطین نشان می دهد که جمهوری اسلامی ایران حامی واقعی مقاومت است .

اسماعیل هنیه گفت: مسئله فلسطین مهمترین مسئله جهان اسلام است و امروز نیز امت اسلامی بهار عربی و تحولات انقلابی را همراه خود دارد و شاید هر یک از کشورها این انقلاب ها را مسئله خودشان بدانند اما باید توجه شود که فلسطین مسئله محوری جهان اسلام است.

نخست وزیر دولت قانونی فلسطین گفت: از طریق مقاومت می توانیم آزادی فلسطین و قدس شریف را رقم زنیم چرا که تجربه جنبش های آزادیخواه در کشورهای اشغال شده نشان داده است که مقاومت در پیروزی بر اشغالگران نقش اساسی داشته است.

وی با اشاره به تهاجمات اسرائیل به نوار غزه و همچنین دست اندازی به مسجدالاقصی گفت: رژیم صهیونیستی می خواهد چهره اسلامی - عربی قدس را تغییر دهد و ان را یک منطقه صرفا یهودی معرفی کند و به همین دلیل اجازه برگزاری نماز جمعه را به مسلمانان نمی دهد.

اسماعیل هنیه با اشاره به اینکه رژیم صهیونیستی به حفاریهای زیر مسجدالاقصی دست زده و دستگیری‌های فلسطینیها را هم افزایش داده است ، گفت: همه باید برای آزادسازی اسرای فلسطینی تلاش کنیم چرا که اسرای بسیاری هم اکنون دربند زندانهای رژیم صهیونیستی هستند.

وی گفت: البته رژیم صهیونیستی هنوز نتوانسته است به اهداف خود دست پیدا کند که این همه به برکت وحدت جامعه فلسطینی و حمایت ملل مسلمان از این ملت و دادن هزاران شهید و اسیر فلسطینی در این راه است.

اسماعیل هنیه افزود: هم اکنون 8 هزار زن فلسطینی در اسارت اشغالگران صهیونیست هستند اما صهیونیست ها بدانند که اسرای قهرمان فلسطینی به زودی و در آینده ای نزدیک آزاد خواهند شد و همه ما در مسجدالاقصی نماز می خوانیم.

نخست وزیر دولت قانونی فلسطین خاطرنشان کرد آزادی غزه سرآغاز آزادی همه فلسطین خواهد بود .

یکشنبه 10 مهر 1390

خالد مشعل :

سخنان رهبر انقلاب اصیل و تاریخی بود

http://188.75.89.1/Media/images/1390/07/10/100855624074.jpgرئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین(حماس) در حاشیه اجلاس حمایت از انتفاضه فلسطین در جمع خبرنگاران اظهارات مقام معظم رهبری را اصیل و تاریخی توصیف کرد.

 

به گزارش خبرگزاری مهر، خالد مشعل روزشنبه در حاشیه پنجمین کنفرانس حمایت از فلسطین در تهران اظهار داشت راهکارهای مطرح شده از سوی مقام معظم رهبری درباره حل و فصل قضیه فلسطین و اشاره به نهر تا بحر در زمینه تشکیل کشور مستقل فلسطین اشاراتی کاملا منطقی بود.

رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس خاطر نشان کرد سخنان رهبر معظم انقلاب ابداع بی نظیری بود.

وی مقاومت در برابر اشغالگران صهیونیست را بهترین گزینه برای آزادی اراضی اشغالی فلسطین دانست.

خاطرنشان می شود حضرت آیت الله خامنه ای صبح روز شنبه در پنجمین اجلاس بین المللی حمایت از انتفاضه فلسطین و در جمع سفرا، رؤسای مجالس کشورهای مسلمان، فرهیختگان و علمای کشورهای مختلف جهان و شخصیتهای برجسته کشورهای اسلامی بیانات مهمی در ارتباط با اوضاع منطقه شرایط کشور فلسطین و توطئه های غرب و صهیونیسم علیه ملتهای منطقه ایراد کردند.

رهبر معظم انقلاب اسلامی با بیان اینکه هر طرحی که بخواهد فلسطین را تقسیم کند ، یکسره مردود است تاکید کردند: طرح دو دولت که لباس حق به جانبِ «پذیرش دولت فلسطین به عضویت سازمان ملل» را بر آن پوشانده‌اند، چیزی جز تن دادن به خواسته‌ صهیونیستها یعنی «پذیرش دولت صهیونیستی در سرزمین فلسطین» نیست.

یکشنبه 10 مهر 1390

رهبران مقاومت درجستجوی کشور واقعی فلسطین

خالد مشعل، رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس)، بر ضرورت دستیابی به راهبرد ملی فلسطین برای رهایی از اشغالگری و تشکیل کشوری واقعی تاکید کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شبکه خبری العالم، خالد مشعل در پنجمین کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین در تهران، به جنایات پی در پی رژیم صهیونیستی علیه ملت فلسطین از جمله کشتار فلسطینی‌ها، آواره کردن ملت فلسطین و بازداشت فلسطینی‌ها اشاره و تاکید کرد، با توجه به این جنایات و ادامه اشغال، مقاومت ضروری است.

وی افزود: همچنین با توجه به یهودی‌سازی قدس و تلاش برای تغییر بافت جمعیتی آن و به بن‌بست رسیدن مذاکرات و لجاجت رژیم صهیونیستی، مقاومت ضروری است.خالد مشعل به اقدام اخیر محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین در ارائه درخواست عضویت کشور فلسطین در سازمان ملل اشاره کرد و گفت: این اقدام طرحی است که در دایره مذاکرات باقی می‌ماند و آمریکا با وجود این‌که این اقدام نمادین است، برای به شکست کشاندن آن از وتو استفاده خواهد کرد.

مشعل اظهار کرد: گرچه این دستاوردی نمادین و معنوی در سازمان ملل بود و رژیم اشغالگر و آمریکا را در تنگنا قرار داد و چهره زشت و کریه آنها را فاش کرد، اما این کافی نیست.وی تاکید کرد: باید به راهبرد ملی فلسطینی به منظور رهایی از اشغالگری صهیونیست‌ها و تشکیل کشور واقعی فلسطین دست یافت.

در همین رابطه خالد البطش، یکی از رهبران جنبش جهاد اسلامی فلسطین با بیان این که مراجعه به سازمان ملل اشتباه بود، گفت: طرح ایجاد دو کشور در نهایت به نفع رژیم صهیونیستی است.

البطش که برای شرکت در پنجمین کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین در تهران به سر می‌برد، جمعه شب در گفت‌وگو با شبکه خبری العالم اظهار کرد: با توجه به تغییرات گسترده اخیر در منطقه و بیداری ملت‌های عرب و مسلمان و توجه آنها به موضوع فلسطین، گزینه‌های بهتری به جای مراجعه به سازمان ملل وجود داشت.

البطش افزود: در شرایط کنونی روز به روز حمایت ملت‌های عرب از فلسطینیان بیشتر می‌شود. این در حالی است که رژیم صهیونیستی هر لحظه سازمان‌های حامی خود را که تا چندی پیش از حامیان سرسخت آن بودند، از دست می‌دهد. بنابراین در وضعیت کنونی باید از شرایط به نحو بهتری استفاده کنیم.

وی یادآور شد: در این شرایط می‌توانیم ضربات سنگین‌تری به دشمن وارد و از تغییرات منطقه‌ای در این زمینه به بهترین شیوه استفاده کنیم.

البطش با تاکید بر این که راه‌حل ایجاد دو کشور در نهایت به نفع رژیم صهیونیستی است؛ تصریح کرد: پیمان اسلو باعث شده است تا موضوع فلسطین از نزاع بر سر سرزمین اشغال شده به نزاع بر سر سرزمین مورد اختلاف تبدیل شود.عضو برجسته جنبش جهاد اسلامی فلسطین با تاکید بر این که در وضعیت کنونی زمان بسرعت در حال سپری شدن است، تصریح کرد: هر جنبش سیاسی یا مبارزاتی فلسطینی در هر سطحی باید به ارزش‌ها و اصول ثابت فلسطین از جمله چشم‌پوشی نکردن از حق بازگشت آوارگان فلسطینی به سرزمین مادری‌شان، خودداری از پذیرش یهودی بودن نظام حاکم بر سرزمین‌های اشغالی و کوتاه نیامدن ذره‌ای از خاک فلسطین پایبند باشد زیرا براساس همه معاهدات بین‌المللی، فلسطین یک سرزمین تحت اشغال به شمار می‌آید.البطش افزود: آمریکا و کمیته چهارجانبه در تلاش هستند تا تشکیلات خودگردان را به میز مذاکرات بازگردانند و در صورتی که تشکیلات خودگردان به مذاکرات بازگردد از سوی دشمن صهیونیستی و با حمایت آشکار جامعه بین‌المللی تحت فشارهای متعدد قرار خواهد گرفت تا یهودی بودن رژیم حاکم بر سرزمین‌های اشغالی را به رسمیت بشناسد و حق بازگشت آوارگان به سرزمین مادری‌شان را نادیده بگیرد و به نزاع با دشمن صهیونیستی پایان دهد.

عضو برجسته جنبش جهاد اسلامی فلسطین گفت: بازگشت تشکیلات خودگردان به مذاکرات ضربه‌ای برای ما و زیان بزرگی برای ملت فلسطین خواهد بود و هزینه‌های آن برای فلسطینی‌ها بیش از حد تصور است.

یکشنبه 10 مهر 1390

خالد مشعل: برخی سعی کردند راه‌حلی سیاسی برای آزادی سرزمین‌های اشغالی پیدا کنند، اما امروز این تلاش‌ها به بن‌بست رسیده و راهی جز مقاومت نمانده است

 

حمایت از انتفاضه فلسطین در کنفرانس بین‌المللی تهران

پنجمین کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین دیروز با سخنان رهبر معظم انقلاب در محل ساختمان اجلاس سران در تهران با حضور روسا و هیات‌های پارلمانی کشورهای اسلامی آغاز به کار کرد. به گزارش «جام‌جم» روسای مجلس، هیات‌های پارلمانی و اندیشمندان حدود 70 کشور جهان، سران سه قوه، دبیر شورای عالی امنیت ملی، رئیس مجلس خبرگان، دبیر شورای نگهبان و چند تن از مقامات قضایی و وزرای دولت به همراه نواب رئیس مجلس و جمعی از نمایندگان در این مراسم حضور داشتند. علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در ابتدای این همایش، قدس و فلسطین را متعلق به تمامی کشورهای اسلامی دانست و تاکید کرد این همایش از شرایط بسیار مهمی برخوردار است.

رئیس مجلس با گرامیداشت یاد و خاطره برهان‌الدین ربانی، رئیس شورای صلح افغانستان یادآور شد: در شرایطی این کنفرانس برگزار می‌شود که شرایط حساسی بر منطقه حاکم است و برخی اقدامات سیاسی در بازار پرفریب غرب مطرح است که باید به صورت جدی مراقبت‌هایی را انجام دهیم تا این فرصت ارزشمند به حراج بدل نشود. رئیس پنجمین همایش حمایت از انتفاضه فلسطین تاثیر انقلاب‌های منطقه‌ای بر موضوع فلسطین را ارزشمند دانست و افزود: البته این روزها برخی مانورهای سیاسی هم به نمایش گذاشته شده است.

وی حضور صاحب‌نظران سیاسی و مسوولان پارلمان‌ها را فرصت مغتنمی دانست که در این فرصت زوایای تحولات اخیر مورد بررسی و واکاوی قرار می‌گیرد.

فلسطین باید آزاد باشد

خالد مشعل، رئیس دفتر سیاسی مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) نیز در سخنان خود با اشاره به تقویت مقاومت و آزادی کامل سرزمین‌های اشغالی اعلام کرد: ابتدا باید فلسطین آزاد و بعد دولت مستقل فلسطینی تشکیل شود.

وی افزود: ما به مقاومت چنگ می‌زنیم و هر اندازه بهای آن سنگین باشد تا آزادی کامل فلسطین و نابودی اسرائیل آن را ادامه خواهیم داد.

خالد مشعل یادآور شد، برخی با تلاش‌های سیاسی سعی کردند راه‌حلی برای آزادی سرزمین‌های اشغالی پیدا کنند اما امروز تمامی این تلاش‌ها و مذاکرات به بن‌بست رسیده و راهی جز مقاومت نمانده است. وی با اشاره به تجارب تلخ گذشته اشغالگری صهیونیست‌ها گفت: طرح تشکیل دولت مستقل فلسطینی در سازمان ملل مطرح شد اما معلوم نیست این دولت در کجا می‌خواهد تشکیل شود، ضمن آن که آمریکا و صهیونیست‌ها نیز با این طرح مخالفت کرده‌اند.

 

کشورهای عربی خواهان آزادی فلسطین باشند

رئیس پارلمان عراق نیز در سخنانی در این اجلاس با تاکید بر این که مردم عراق همبستگی کامل خود را با دولت مستقل فلسطین اعلام می‌کنند گفت: راه‌حل عادلانه که تضمین‌بخش دولت مستقل فلسطین باشد تشکیل فلسطین با پایتختی قدس است. اسامه نجیفی مساله فلسطین را مساله کشورهای اسلامی عنوان کرد و افزود: خواست اکثر کشورهای عربی و اسلامی این است که فلسطین بزودی آزاد شود.

 

انتقاد رئیس مجلس لبنان از کشورهای عربی

http://media.irna.ir/1395/13950425/82149506/82149506-70864600.jpgجاسم الخرافی رئیس پارلمان کویت با قدردانی از جمهوری اسلامی ایران به سخنرانی پرداخت و پس از آن نبیه‌بری رئیس مجلس لبنان از برخی کشورهای عربی انتقاد کرد. وی گفت: پول‌هایی که باید برای حمایت از مردم فلسطین هزینه شود، به تشنج‌آفرینی در سوریه اختصاص می‌یابد.

وی در آغاز سخنانش با تبریک راه‌اندازی نیروگاه اتمی بوشهر، از برخورد دوگانه سازمان ملل با جمهوری اسلامی ایران انتقاد کرد و افزود: سازمان ملل در قبال تسلیحات اتمی رژیم صهیونیستی هیچ واکنشی از خود نشان نمی‌دهد، اما در یک رفتار دوگانه بر فناوری هسته‌ای ایران تمرکز می‌کند.

رئیس مجلس لبنان دلیل این اقدام را دفاع جمهوری اسلامی ایران از ملت مظلوم فلسطین دانست. وی درخصوص تشکیل دولت مستقل فلسطینی گفت: اسرائیل هیچ آمادگی برای صلح را ندارد و تحولاتی که در منطقه حاکم است نشان می‌‌دهد این رژیم مذاکرات را به شکست خواهد کشاند.

نبیه بری ایران و سوریه را کشورهایی دانست که در برابر تجاوزگری اسرائیل ایستاده‌اند. وی یادآور شد مسائل سوریه باید در داخل این کشور حل شود.

مساله فلسطین متعلق به همه مسلمانان است

در ادامه این کنفرانس چند تن از مقامات و نمایندگان پارلمان‌های کشورهای اسلامی با حضور در جمع خبرنگاران به ارزیابی خود از مساله فلسطین پرداختند.

صلاح زواوی، سفیر فلسطین در ایران در حاشیه این اجلاس اعلام کرد: رهبر انقلاب همواره تاکید کردند موضوع فلسطین متعلق به ایران و کل مسلمین است.

ابراهیم جعفری، نخست‌وزیر سابق عراق در جمع خبرنگاران تاکید کرد: این کنفرانس باید محور وحدت در جهان اسلام قرار گرفته و اختلافات گروه‌های اسلامی فلسطین را از بین ببرد. خالد مشعل نیز در جمع خبرنگاران گفت: سخنان مقام معظم رهبری سخنانی اصیل و زیبا بود و گزینه مقاومت، بهترین راه آزادسازی فلسطین است.

در ادامه رشید بنیس، استاد زبان‌شناسی از الجزایر در گفت‌وگو با «جام‌‌جم» با قدردانی از جمهوری اسلامی جهت حمایت از مردم فلسطین گفت: ما از حزب‌الله یاد گرفتیم اسطوره شکست‌ناپذیری اسرائیل، شکست خورده است و دیگر افسانه‌ای بیش نیست.

وی سلاح مردم فلسطین را یک سلاح معنوی دانست و گفت: پیشنهاد رفراندوم که در این اجلاس از سوی رهبر معظم انقلاب مطرح شد بهترین گزینه برای مردم فلسطین است.

عبدالمتنین خاسرو، رئیس هیات پارلمانی بنگلادش هم به «جام‌جم» گفت: غرب بازی دوگانه‌ای را در خاورمیانه و بحث فلسطین آغاز کرده که باعث ننگ و غیرقابل قبول است. وی افزود: ما خواهان این هستیم که فلسطینی‌هایی که از کشور خود رانده شده‌اند به سرزمین مادری‌شان بازگردند.

ناصر سودانی نماینده اهواز و نماینده ناظر مجلس در کنفرانس حمایت از مردم فلسطین و عضو هیات امنای کنفرانس فلسطین اعلام کرد: مهم‌ترین نتیجه این کنفرانس این است که فلسطین متعلق به همه فلسطینی‌هاست و طرح‌های سازش‌کارانه که بخشی از فلسطین را در اشغال قرار می‌دهد تلاشی بی‌سرانجام ‌است.

یکشنبه 10 مهر 1390

 

رهبر معظم انقلاب:

هر طرحی که فلسطین را تجزیه کند مردود است

http://188.75.89.1/Media/images/1390/07/09/100855590469.jpg«همه فلسطین برای همه مردم فلسطین». این، اصلی‌ترین نکته‌ای بود که رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح دیروز در پنجمین کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین و در تبیین راهبرد امت اسلامی در موضوع فلسطین، بر‌ آن تاکید کردند. به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر مقام معظم‌رهبری، ایشان در جمع رهبران بلندپایه گروه‌های مقاومت فلسطین و لبنان، «علما، اندیشمندان و متفکران عدالت‌طلب و آزاداندیش جهان» و رؤسا و مسوولان پارلمانی جهان اسلام با تشریح طرح جمهوری اسلامی در قضیه فلسطین، خاطرنشان کردند: هدف والای امت اسلامی یعنی «آزادسازی همه فلسطین بدون چشم‌پوشی از یک وجب از این سرزمین اسلامی»، تنها با صبر و تدبیر و توکل و «مجاهدت همگانی گروه‌های مقاومت و ملت‌ها و دولت‌های اسلامی» محقق خواهد شد.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، فلسطین را در میان همه موضوعات مشترک امت اسلامی، مهم‌ترین مساله برشمردند و در تبیین دلایل این واقعیت افزودند: غصب یک کشور اسلامی و سپردن آن به بیگانگانی که از کشورهای مختلف گردآوری شده‌اند، کشتار و جنایت و اهانت مستمر به مسلمانان در این حادثه بی‌سابقه تاریخی و «تلاش برای تخریب و زوال قبله اول مسلمانان و دیگر مراکز دینی فلسطین» از جمله دلایلی است که نشان می‌دهد «فلسطین»، مساله اول جهان اسلام است.

ایشان، رژیم صهیونیستی را خنجر غرب در پهلوی امت اسلامی نامیدند و افزودند: دولت و جامعه جعلی صهیونیستی در حساس‌ترین نقطه جهان اسلام، به پایگاه نظامی، امنیتی و سیاسی دولت‌های استکباری برای مقابله با اسلام و مسلمانان تبدیل شده است و این واقعیت، دلیل دیگری بر اولویت مساله فلسطین است.

استفاده صهیونیسم از غصب سرزمین فلسطین به عنوان نقطه اتکا و جای پایی برای گسترش نفوذ و سلطه خود در جهان، پنجمین دلیل عمده‌ای بود که رهبر انقلاب برای اثبات اولویت مساله فلسطین به‌آن‌استناد کردند.

ایشان افزودند: هزینه مالی و انسانی سنگینی که کشورهای اسلامی تاکنون در مساله فلسطین پرداخت کرده‌اند، رنج بی‌پایان میلیون‌ها آواره فلسطینی، انقطاع تاریخ یک کانون مهم تمدنی در جهان اسلام و دلایل متعدد دیگر نشان می‌دهد مسلمانان باید حل مساله فلسطین را در صدر مسائل مهم خود قرار دهند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، پس از برشمردن این «دلایل اعتقادی، انسانی، سیاسی و تاریخی»، به نکته‌ای جدید اما کلیدی و اساسی پرداختند و تاکید کردند: تاثیر محسوس مساله فلسطین در شکل‌گیری نهضت عظیم و فراگیر بیداری اسلامی که آغاز فصلی تعیین‌کننده در سرنوشت امت اسلامی به‌شمار می‌رود، دلیل مهم دیگری است که اهمیت بی‌بدیل موضوع فلسطین را اثبات می‌کند.

ایشان در همین زمینه افزود: بیداری اسلامی که بی‌تردید می‌تواند به ایجاد مجموعه‌ای مقتدر، پیشرفته و منسجم اسلامی منتهی شود و به یاری خدا و با عزم راسخ پیشروان نهضت، نقطه پایانی بر دوران عقب‌ماندگی و ضعف و حقارت ملت‌های مسلمان بگذارد، بخش مهمی از نیرو و حماسه خود را از قضیه فلسطین گرفته است.

رهبر انقلاب اسلامی در اثبات تاثیرگذاری موضوع فلسطین بر شکل‌گیری بیداری اسلامی، به ظلم و زورگویی روزافزون رژیم صهیونیستی، همراهی برخی حکام مستبد و فاسد و مزدور آمریکا با این رژیم، مقاومت الهام‌بخش و پیروزی‌های معجزه‌آسای جوانان مؤمن در جنگ 33 روزه لبنان و نبرد 22 روزه غزه اشاره کردند و افزودند: این واقعیات، از جمله عوامل مهمی است که اقیانوس به ظاهر آرام ملت‌های مصر و تونس و لیبی و دیگر کشورهای منطقه را به تلاطم درآورده و بیداری پُربرکت اسلامی را شکل داده است.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با تاکید بر این‌که مسائل یاد شده، باید در تحلیل اوضاع منطقه، مورد ملاحظه جدی قرار گیرد، خاطرنشان کردند: درستی یا نادرستی هر تصمیمی، با توجه به این واقعیات، مشخص خواهد شد.

رهبر انقلاب در جمع‌بندی این بخش از سخنان خود خاطرنشان کردند: قضاوت دقیق، نشان می‌دهد که مساله فلسطین امروز اهمیت و فوریت مضاعف یافته و ملت فلسطین حق دارد در این اوضاع، انتظار بیشتری از کشورهای اسلامی داشته باشد.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای سپس در نگاهی اجمالی اما چاره‌جویانه و راهگشا به ماجرای غصب فلسطین، به نقش و همکاری خائنانه دولت‌های مستکبر بویژه دولت استعمارگر انگلیس در «فاجعه خونین قتل‌عام و آوارگی ملت فلسطین» اشاره کردند و افزودند: سرکوب قساوت‌آمیز مقاومت‌های اولیه در داخل فلسطین، جنگ‌های کلاسیک اما ناکام چند کشور عرب با رژیم صهیونیستی که با حمایت آمریکا، انگلیس و فرانسه از صهیونیست‌ها به از دست رفتن بخش‌های دیگری از سرزمین‌های اسلامی منجر شد و در نهایت تشکیل سازمان آزادیبخش فلسطین از گروه‌های مسلح فلسطینی از جمله مراحلی بود که امیدهایی را به دنبال آورد، اما در نهایت به نتیجه‌ای نرسید.

ایشان، تکیه بر ایدئولوژی چپ یا احساسات ناسیونالیستی، دوری از مردم و بی‌توجهی به اعتقادات و ایمان اسلامی ملت فلسطین را مهم‌ترین علت ناکامی سازمان آزادیبخش فلسطین دانستند و خاطرنشان کردند: این عوامل، بتدریج این سازمان را خنثی، بی‌تاثیر و منحرف کرد و این انحراف باعث شد آنها نیز همچون برخی دولت‌های خائن عربی به آرمان مقاومت یعنی تنها راه نجات فلسطین پشت کنند و به خود و مساله فلسطین، ضربه سختی وارد آورند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، با اشاره به روند ناکامی و ناامیدی حاکم بر موضوع فلسطین تا مقطع پیروزی انقلاب اسلامی افزودند: با پیروزی این انقلاب، دست قدرت خدا، ورق را برگرداند و در چارچوب تاثیرات شگرف جهانی و منطقه‌ای ناشی از پیروزی انقلاب اسلامی، دولت جعلی صهیونیست، سریع‌تر و آشکارتر از دیگر مستکبران، ضربات شدید و عمیقی دریافت و به اذعان سران صهیونیست، روزهای سیاه و پُراضطرابی را تحمل کرد. تعطیلی سفارت رژیم صهیونیستی در تهران، برافراشته شدن پرچم فلسطین بر فراز آن سفارت و اعلام صریح و قاطعانه امام خمینی (رض) مبنی بر ضرورت آزادی سرزمین فلسطین و قطع غده سرطانی اسرائیل، از جمله نکاتی بود که رهبر انقلاب در یادآوری آثار اولیه پیروزی انقلاب در روند مساله فلسطین به‌ آنها اشاره کردند.

فلسطین ‌ به ایمان جوانان خود تکیه کند

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با تاکید بر پایداری 33 ساله مردم ایران و نظام اسلامی بر شعار «فلسطین باید آزاد شود» افزودند: این شعار خون تازه‌ای در رگ‌های فلسطین دمید و با شکل‌گیری گروه‌های مجاهد فلسطینی و لبنانی، فلسطین به جای تکیه بر دولت‌های عربی و مجامع بی‌اثر جهانی، به ایمان عمیق جوانان و مردان و زنان فداکار خود تکیه کرد و با اتکا به این ایمان عمیق که کلید همه فتوحات و موفقیت‌هاست، روز به روز به پیشرفت و افتخار و اقتدار بیشتری دست یافت به گونه‌ای که اکنون ملت فلسطین به ملتی امیدوار، مقاوم و دارای اعتماد به نفس تبدیل شده است.

رهبر انقلاب اسلامی برای ارائه تصویری جامع‌تر از واقعیات تاریخ معاصر فلسطین،‌ به بررسی کوتاه تحرکات سازشکارانه پرداختند و افزودند: هدف تمام این تحرکات خیانت‌بار که از پیمان ننگین کمپ‌دیوید آغاز شد، خاموش کردن مقاومت و وادار کردن فلسطینیان و دولت‌های عربی به پذیرش مشروعیت رژیم جعلی صهیونیست بوده است.

ایشان با اشاره به طرح‌های متعدد سازش که با میدان‌داری آمریکا، همراهی کشورهای استعمارگر اروپایی و بی‌همتی گروه‌های سازشکار به اجرا درمی‌آید، افزودند: بی‌اعتباری همه این معاهدات بسیار زود آشکار شد و صهیونیست‌ها و حامیان آنها، بارها نشان دادند که به معاهدات امضا شده به چشم ورق‌پاره‌هایی بی‌ارزش می‌نگرند و فقط به دنبال ایجاد تردید در میان فلسطینیان و زمینگیر کردن مقاومت اسلامی هستند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با اشاره به بی‌نتیجه ماندن طرح‌های سازش، استمرار روحیه مقاومت را پادزهر همه این بازی‌های خباثت‌آمیز دانستند و با استناد به وعده‌های نصرت الهی در قرآن خاطرنشان کردند: ایستادگی و پیروزی غزه، سقوط رژیم خائن و فاسد حسنی مبارک، پدید آمدن موج پرقدرت بیداری اسلامی، برافتادن پرده نفاق و تزویر از چهره آمریکا و ‌انگلیس و فرانسه، تنفر روزافزون ملت‌های منطقه از حامیان رژیم جعلی و انزوای جهانی و انزجار عمومی ملت‌ها از رژیم صهیونیستی، از مظاهر نصرت الهی و نشانه‌های تحقق وعده‌های پروردگار قادر متعال است.

ایشان در جمع‌بندی بخش دوم از سخنان خود، رژیم صهیونیستی را از همیشه منفورتر، ضعیف‌تر و منزوی‌تر دانستند و تاکید کردند: حامی اصلی این رژیم یعنی آمریکا نیز، امروز از همیشه گرفتارتر و سردرگم‌تر است.

طرح دو دولت، چیزی جز تن دادن به خواسته صهیونیست‌ها نیست

رهبر انقلاب اسلامی در بخش دیگری از سخنانشان به تشریح راه اساسی تحقق هدف مهم امت اسلامی یعنی رهایی فلسطین پرداختند، اما قبل از بیان این راه‌حل دو نکته را مورد تاکید قرار دادند: 1ـ ملت‌های مسلمان، آزادی همه فلسطین را دنبال می‌کنند نه آزادی بخشی از فلسطین را و 2ـ تحقق این هدف مهم نیازمند تلاش و مقاومت و صبر و تدبیر است. ایشان در تشریح نکته اول تاکید کردند هر طرح عملیاتی در موضوع فلسطین باید بر اصل «همه فلسطین برای همه مردم فلسطین»، استوار باشد چرا که فلسطین، فلسطین از نهر تا بحر است نه حتی یک وجب کمتر.

رهبر انقلاب با رد قاطع هر طرحی که بخواهد فلسطین را تقسیم کند، افزودند: طرح دو دولت که لباس حق به جانب «پذیرش دولت فلسطین به عضویت سازمان ملل» را بر آن پوشانده‌اند، چیزی جز تن دادن به خواسته صهیونیست‌ها یعنی پذیرش دولت صهیونیستی در سرزمین فلسطین نیست.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای،‌ پایمال شدن حق ملت فلسطین، نادیده گرفتن حق تاریخی آوارگان فلسطینی و تهدید حق فلسطینیان ساکن سرزمین‌های 1948 را از جمله پیامدهای طرح دو دولت برشمردند و افزودند: معنای حقیقی این طرح، باقی ماندن غده سرطانی اسرائیل، تکرار رنج‌های ده‌ها ساله فلسطینیان و تهدید دائمی پیکره امت اسلامی مخصوصا ملت‌های منطقه است. رهبر انقلاب اسلامی در عین حال خاطرنشان کردند: البته ملت فلسطین همان طور که در غزه عمل کرد، هر بخشی از خاک فلسطین را که بتواند آزاد کند، به وسیله دولت برگزیده خود، اداره خواهد کرد، ولی هرگز هدف نهایی یعنی آزادسازی همه فلسطین را از یاد نخواهد برد. ایشان، کار جدی و پیگیر، صبر و تدبیر و «عزم و توکل و امید» را لازمه دستیابی به هدف والای آزادی فلسطین خواندند و با اشاره به لزوم پرهیز از کارهای نمایشی و «رفتارهای بی‌صبرانه و دائما متغیر»، افزودند: دولت‌ها و ملت‌های مسلمان، و «گروه‌های مقاومت در فلسطین، لبنان و دیگر کشورها» هر یک نقش و سهم خود را در این مجاهدت همگانی بشناسند و به اذن الله به ایفای این نقش مهم در روند مقاومت بپردازند.

همه‌پرسی، راه‌حل مساله فلسطین

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای،‌ سپس در تشریح طرح روشن، منطقی و عادلانه جمهوری اسلامی برای حل قضیه فلسطین افزودند: ما نه جنگ کلاسیک ارتش‌های اسلامی را پیشنهاد می‌کنیم، نه به دریا ریختن یهودیان مهاجر را و نه حکمیت سازمان ملل و دیگر سازمان‌های بین‌المللی را، بلکه بر اساس معارف سیاسی پذیرفته شده در افکار عمومی جهان، طرح همه‌پرسی از ملت فلسطین را، به عنوان راه‌حل موضوع فلسطین ارائه می‌کنیم.

ایشان در تشریح منطق این طرح افزودند: ملت فلسطین نیز همانند هر ملت دیگر حق دارد سرنوشت خود را تعیین کند و نظام حاکم بر کشورش را برگزیند. بنا بر این باید همه مردم اصلی فلسطین اعم از مسلمانان و مسیحی و یهودی در داخل و خارج فلسطین در یک همه‌پرسی منضبط شرکت کنند و نظام دلخواه خود را برگزینند. رهبر انقلاب، تعیین تکلیف مهاجران غیرفلسطینی به دست نظام و دولت منتخب ملت فلسطین را از دیگر ابعاد طرح جمهوری اسلامی خواندند و افزودند: این طرح عادلانه و منطقی در افکار عمومی جهان نیز بدرستی درک می‌شود و می‌تواند از حمایت ملت‌ها و دولت‌های مستقل برخوردار شود.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای افزودند: البته انتظار نداریم که صهیونیست‌های غاصب به آسانی به طرح همه‌پرسی از همه مردم فلسطین تن دهند و اینجاست که نقش دولت‌ها و ملت‌ها و سازمان‌های مقاومت در مساله فلسطین معنا می‌یابد.

رهبر انقلاب اسلامی قطع روابط و پایان پشتیبانی از دشمن غاصب را، مهم‌ترین رکن حمایت از ملت فلسطین و ملاک قضاوت ملت‌ها درباره ادعاهای دولت‌های اسلامی خواندند و این سوال مهم را مطرح کردند که دولت‌های اسلامی، اکنون و پس از به میدان آمدن ملت‌ها و شعارهای قدرتمندانه آنها بر ضدصهیونیست‌ها، به چه دلیل و با کدام منطق به روابط خود با رژیم غاصب ادامه می‌دهند؟

ایشان، ادامه مقاومت سازمان‌ها و گروه‌های جهادی را تکلیفی بزرگ دانستند و افزودند: مقاومت شجاعانه و سازمان‌یافته، حق تحسین‌برانگیز و به رسمیت شناخته شده همه ملت‌های تحت اشغال است و تهمت شبکه سیاسی و رسانه‌ای وابسته به صهیونیزم مبنی بر تروریست بودن مقاومت، سخنی پوچ و بی‌ارزش است؛ چرا که مقاومت فلسطین در حقیقت حرکتی انسانی و مقدس بر ضدتروریست‌های جرار صهیونیست و حامیان غربی آنهاست.

خط قرمز اوباما به دست ملت‌های به‌پا خاسته مسلمان شکسته خواهد شد

رهبر انقلاب اسلامی در ادامه سخنان خود در پنجمین کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه ملت فلسطین، کشورهای غربی را نیز به نگاه واقع‌بینانه و به رسمیت شناختن حق ملت فلسطین فراخواندند و به آنها گوشزد کردند: اگر بیش از این از نقشه‌های صهیونیست‌های ضدبشر پیروی کنید باید در آینده‌ای نه‌چندان دور در انتظار ضربه‌های سخت‌تری باشید.

ایشان به حامیان غربی رژیم صهیونیستی هشدار دادند: آن روزی که ملت‌های اروپا و آمریکا دریابند که سلطه اختاپوسی صهیونیزم بین‌الملل و اطاعت و تسلیم منفعت‌طلبانه دولتمردان غربی در مقابل کمپانی‌های زالوصفت صهیونیست، منشأ گرفتاری‌ها و مشکلات مردم اروپا و آمریکاست آنچنان جهنمی برای دولت‌های خود به وجود می‌آورند که هیچ راه خلاصی از آن متصور نیست. حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در همین زمینه به حرف رئیس‌جمهور آمریکا مبنی بر این‌که اسرائیل خط قرمز اوست اشاره و این پرسش را مطرح کردند که عامل حقیقی این خط قرمز منافع ملت آمریکاست یا نیاز شخصی اوباما به پول و پشتیبانی صهیونیست‌ها برای به دست آوردن کرسی دومین دوره ریاست جمهوری؟ رهبر انقلاب به رئیس‌جمهور آمریکا هشدار دادند: تا چه زمانی قادرید ملت خود را فریب دهید؟ آن روزی که ملت آمریکا دریابد که شماها برای چند روز حکومت بیشتر، تن به ذلت و تبعیت و خاکساری در برابر زرسالاران صهیونیست داده‌اید و مصالح ملتی بزرگ را در پای صهیونیست‌ها قربانی کرده‌اید، با شما چه خواهد کرد؟

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با تاکید بر این‌که خط قرمز اوباما یعنی امنیت رژیم صهیونیستی به دست ملت‌های به‌پا خاسته مسلمان شکسته خواهد شد، افزودند: آنچه رژیم صهیونیستی را تهدید می‌کند «موشک‌های ایران و موشک‌های گروه‌های مقاومت» نیست تا در برابر آن، اینجا و آنجا، سپر موشکی برپا کنند بلکه تهدید حقیقی و بدون علاج رژیم جعلی، عزم راسخ ملت‌های اسلامی است که دیگر نمی‌خواهند و نمی‌گذارند آمریکا و اروپا و عوامل دست‌نشانده غرب، بر آنان حکومت و ملت‌ها را تحقیر کنند.

سخنرانی رهبر معظم انقلاب اسلامی در پنجمین کنفرانس بین‌المللی انتفاضه با این جمله قاطعانه پایان یافت: البته موشک‌های ایران و گروه‌های مقاومت هم هرگاه تهدیدی از سوی دشمن بروز کند، وظیفه خود را انجام خواهد داد. حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در پایان سخنانشان از نزدیک با مهمانان کنفرانس تهران دیدار و گفت‌وگو کردند. پیش از سخنان رهبر انقلاب، لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی ضمن خوشامدگویی به مهمانان کنفرانس گفت: شرایط حساس منطقه و بیداری اسلامی ملت‌ها، ضرورت توجه به مساله فلسطین را دوچندان کرده است و باید از این شرایط برای تحقق حقوق ملت فلسطین بهره گرفت.

شنبه 9 مهر 1390

بازتاب رسانه‌ای سخنان مقام معظم رهبری

پخش زنده بیانات مقام معظم رهبری در پنجمین کنفرانس حمایت از انتفاضه فلسطین با شعار "فلسطین سرزمین فلسطینیان" در شبکه های مختلف خبری و بین المللی بازتاب گسترده ای داشت.

Image result for ‫بازتاب گسترده برگزاری پنجمین کنفرانس فلسطین‬‎به گزارش خبرگزاری مهر، شبکه های الجزیره مباشر ، ای پی تی ان دایرکت، العالم، پرس تی وی، المنار و القدس بیانات مهم حضرت آیت الله العظمی خامنه ای، رهبر معظم انقلاب اسلامی در این کنفرانس را به صورت مستقیم پخش کردند.

روزنامه السفیر چاپ لبنان در نسخه اینترنتی امروز خود نوشت : امروز صبح پنجمین نشست بین المللی حمایت از انتفاضه فلسطین با شعار "فلسطینی ها دنبال وطن نمی‌گردند، وطن آنها فلسطین است" کار خود را در تهران آغاز کرد. لبنان نیز با یک هیئت نود نفره به ریاست نبیه بری، رئیس مجلس این کشور در کنفرانس مذکور شرکت کرده است.

شبکه العالم هم در خبری فوری از آغاز پنجمین کنفرانس حمایت از انتفاضه فلسطین با شعار "فلسطین سرزمین فلسطینیان" با مشارکت بیش از صد کشور در تهران خبر داد.

المنار هم گزارش داد: در این کنفرانس بیش از هفتاد هیئت پارلمانی به همراه شخصیتها و احزاب سیاسی از صد کشور جهان شرکت کردند.

دیلی استار لبنان هم گزارش داد: پنجمین اجلاس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین آغاز به کار کرد. در این اجلاس بین‌المللی اندیشمندان، صاحبنظران و شخصیتهایی از 100 کشور حضور یافته‌اند. در این کنفرانس چهار جلسه عمومی و دو جلسه برای کمیته های پنج گانه جانبی برگزار می‌شود.

ترند آذربایجان در گزارشی در این باره نوشت : شعار اصلی این اجلاس "فلسطین؛ وطن فلسطینیان" است و رؤسای پارلمانهای اندونزی،‌ مالاوی،‌ زنگبار، زیمبابوه،‌ الجزایر، لبنان، قطر، عراق، افغانستان،‌ کومور،‌ کویت، سوریه،‌ موریتانی و پاراگوئه در این اجلاس شرکت کرده اند.

شنبه 9 مهر 1390

لاریجانی درهمایش حمایت ازانتفاضه‌فلسطین:

بیداری اسلامی نباید در بازار غرب حراج شود

http://188.75.89.1/Media/images/1390/07/09/100855580834.jpgرئیس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه امروز شرایط حساسی در منطقه حاکم است، گفت: نباید فرصت ارزشمند بیداری اسلامی در بازار پر فریب غرب به حراج بدل شود.

به گزارش فارس، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در ابتدای پنجمین همایش بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین طی سخنانی به میهمانان، رؤسا و هیئت‌های پارلمانی کشورهای اسلامی و سایر کشورهای حاضر در این اجلاس خوش‌آمد گفت و اظهار داشت‌: هم کنفرانس قدس و فلسطین به شما تعلق دارد و هم کشور ایران، چرا‌که ایران با تکیه بر نظریه امت واحده و اخوت اسلامی که نقطه کانون تفکر امام خمینی(ره) بود، به نوعی به نظریه انترناسیونالیست اسلامی قرابت دارد.از این جهت شما خود را در کشور خویش احساس کنید.

وی در بخش دیگری از سخنانش متذکر شد: پنجمین همایش بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین که پارلمان ایران آن را برگزار می‌کند، از شرایط بسیار مهمی برخوردار است.

رئیس پنجمین همایش حمایت از انتفاضه فلسطین افزود: آخرین کنفرانس پس از تجاوز رژیم صهیونیستی به غزه برگزار شد و در این کنفرانس یاد برهان‌الدین ربانی را گرامی می‌داریم که از رهبران جهادی افغانستان و از میهمانان این کنفرانس بود.

لاریجانی گفت: امروز در شرایطی این کنفرانس برگزار می‌شود که شرایط حساسی در منطقه حاکم است و برخی اقدامات سیاسی در بازار پر فریب غرب مطرح است که باید مراقبت جدی انجام دهیم تا این فرصت ارزشمند به حراج بدل نشود.

وی یادآور شد: اگر قرار بود روش‌های قدرت‌های زورگوی غرب، معجزه‌ای حاصل کند، باید در این 6 دهه شاهد آن می‌بودیم.

رئیس پنجمین همایش حمایت از انتفاضه فلسطین افزود: ‌تاثیر انقلاب‌های منطقه‌ای بر موضوع فلسطین بسی ارزشمندتر است البته برخی مانورهای سیاسی هم به نمایش گذاشته شده ‌است.

لاریجانی تاکید کرد: گرد آمدن صاحب‌نظران سیاسی و مسئولین پارلمان‌ها فرصت مغتنمی است که به زوایای ماجرای اخیر پرداخته شود و حضور رهبر معظم انقلاب که در طول 5 دهه گذشته خود از چهره‌های برجسته مبارزه در راه آزادی فلسطین بوده‌اند، بسیار مهم است.

شنبه 9 مهر 1390 ساعت 13:45

 

 

 

جلالی در گفت‌وگو با جام‌جم آنلاین:

کنفرانس فلسطین در راستای تقویت گفتمان مقاومت است

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: کنفرانس بین المللی حمایت از انتفاضه فلسطین در راستای تقویت گفتمان مقاومت برای پیروزی در برابر رژیم صیهونیستی است.

Image result for ‫جلالی در گفت‌وگو با : کنفرانس فلسطین‬‎

کاظم جلالی روز شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار جام جم آنلاین با اشاره به پنجمین کنفرانس بین المللی حمایت از انتفاضه فلسطین گفت: امروز یکی از مسایل محوری بیداری اسلامی، موضوع فلسطین و حقوق فلسطینیان است.

وی افزود: یکی از محورهای مورد نقد افکار عمومی برای حاکمان، موضوع فلسطین و آورگان فلسطینی است و همین موضوع باعث بیداری اسلامی در این کشورها شده است.

نماینده شاهرود در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه کنفرانس بین المللی حمایت از انتفاضه فلسطین در مقطع حساس از تحولات منطقه در تهران در حال برگزاری است، افزود: بی تردید این کنفرانس نقش حساس و مهمی در ساماندهی بیداری اسلامی، ایجاد وحدت و یکچارچگی خواهد داشت.

جلالی اضافه کرد: خوشبختانه امروز همه یا به این باور رسیده اند و یا در حال رسیدن هستند که تنها گزینه مقابل رژیم نامشروع اسرائیل، مقاومت و ادامه مبارزات است.

وی با اشاره به پیروزی حزب الله لبنان در جنگ 33 روزه افزود: باید توجه داشت که یکی از مولفه های بیداری و پیروزی در برابر حاکمان مستبد، همین مقاومت است.

پنجمین کنفرانس بین المللی حمایت از انتفاضه فلسطین از صبح امروز با حضور مقام معظم رهبری، روسای مجالس برخی کشورها و جمع زیادی از مهمان خارجی در اجلاس سران در حال برگزاری است.

شنبه 9 مهر 1390

نماینده مجلس در گفت‌وگو با جام‌جم آنلاین:

http://188.75.89.1/Media/images/1389/03/17/100877174327.jpgکنفرانس فلسطین حامی بیداری اسلامی

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: کنفرانس بین المللی حمایت از انتفاضه فلسطین در تقویت بیداری اسلامی و به ثمر نشستن انقلابهای مردم منطقه بسیار موثر است.

محمود احمدی بیغش امروز شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار جام جم آنلاین با اشاره به پنجمین کنفرانس بین المللی حمایت از انتفاضه فلسطین گفت: این کنفرانس برای حمایت از حقوق مردم مظلوم فلسطین، بیداری اسلامی و به ثمر نشستن انقلابهای مردم منطقه بسیار مهم است.

وی با اشاره به ظلم و جنایت رژیم صهیونیستی علیه ملت مظلوم فلسطین تصریح کرد: با عنایت به ظلم های اخیر علیه فلسطینان و بیداری اسلامی بوجود آمده در کشورهای منطقه، برگزاری این کنفرانس ها می تواند در تقویت بیداری اسلامی بسیار موثر باشد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس پیشرفت انقلاب ها و متحد و یک صدا شدن مردم را از دیگر دستاوردها و نتایج این نشست ها ذکر کرد.

بیغش اضافه کرد: قطعا بیداری اسلامی در بین مردم این کشورها مرهون انقلاب اسلامی ایران است و کنفرانس بین المللی حمایت از انتفاضه فلسطین که در ام‌القرای جهان اسلام در حال برگزاری است، تاثیرات خوبی برای مسلمانان منطقه و جهان خواهد داشت.

وی خطاب به مهمان این کنفرانس گفت: باید خود را باور کرد و به توان و اراده ملت اطمینان داشت. باید به این نتیجه رسید که بدون اتکا به قدرتهای بزرگ می توان کشور را اداره کرد.

نماینده شازند در مجلس تصریح کرد: مسئولین این کشورها باید باور شان شود که قدرتهای استکباری صرفا به دنبال منافع خودشان هستند و هیچ یک از این کشورها برای ملت های دیگر دل نمی سوزانند.

بیغش خاطرنشان کرد: مردم این کشورها حامی مسئولین و رهبرانی هستند که مخالف دیکتاتوری و مستکبران باشند.

پنجمین کنفرانس بین المللی حمایت از انتفاضه فلسطین از صبح امروز با حضور مقام معظم رهبری، روسای مجالس برخی کشورها و جمع زیادی از مهمان خارجی در اجلاس سران در حال برگزاری است.

شنبه 9 مهر 1390

با حضور رهبر معظم انقلاب

کنفرانس حمایت از انتفاضه فلسطین آغاز شد

پنجمین کنفرانس بین المللی حمایت از انتفاضه فلسطین دقایقی پیش با حضور مقام معظم رهبری در سالن اجلاس سران آغاز شد.

http://188.75.89.1/Media/images/1390/07/09/100855573962.jpgبه گزارش واحد مرکزی خبر در آیین گشایش این کنفرانس دو روزه همچنین رؤسای سه قوه ، جمعی از مسئولان کشوری و لشکری و میهمانانی از حدود 70 کشور از جمله حدود 16 رئیس مجلس و هشت نایب رئیس مجلس حضور دارند.

آیت الله مهدوی کنی رییس مجلس خبرگان ، آیت الله جنتی رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی، جمعی از اعضای هیأت دولت و نمایندگان مجلس ، از شرکت کنندگان در این کنفرانس هستند.

خالد مشعل رییس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس)، رمضان عبدالله شلح دبیرکل جنبش جهاد اسلامی فلسطین ، نبیه بری رییس مجلس لبنان ، ابراهیم جعفری از عراق ، عبداللطیف ابراهیمی رئیس مجلس افغانستان ، رؤسای مجلس عراق ، قطر، سوریه ، کویت و اندونزی ، رئیس جمهور پیشین تانزانیا و هیئت هایی از زیمبابوه ، مالاوی ، بنگلادش ، عمان ،پاکستان، الجزایر، بولیوی، قرقیزستان، لهستان، دانمارک و کانادا از شرکت کنندگان در این کنفرانس هستند.

علاءالدین بروجردی رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در مصاحبه با خبرنگار ما گفت: کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین بر اساس مصوبه مجلس درباره یکی از مهمترین مسائل جهان اسلام یعنی مسئله فلسطین برگزارمیشود.

جمعه 8 مهر 1390 ساعت 13:27

 

فردا آغاز می‌شود

گردهمایی حمایت از فلسطین در عصر بیداری اسلامی

پنجمین کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین فردا- شنبه- با حضور روسای مجلس و مقام‌های ارشد پارلمانی، صاحب‌ نظران برجسته مسلمان و غیرمسلمان و رهبران گروه‌های فلسطینی در تهران شروع به کار می‌کند.

به گزارش ایرنا، آزادی‌خواهان جهان در این فصل حساس از تاریخ که با موج بیداری اسلامی و خیزش ملت‌ها برای احقاق حقوق خویش همراه بوده است، راهکارهای حمایت از ملت مظلوم فلسطین و احقاق حقوق پایمال شده آنان را مرور می‌کنند.

این کنفرانس بین‌المللی به مدت دو روز و با شعار 'فلسطین، وطن فلسطینیان' در محل اجلاس سران در تهران برگزار می‌شود که محتوای این شعار، تصریح و تاکیدی بر این نکته است که فلسطینیان در جستجوی وطن نیستند و وطن آنها مشخص به وسعت همه فلسطین است.

زمینه سازی برای بسیج تمام امکانات و ظرفیت‌های رسمی و غیررسمی جهان اسلام و سایر کشورهای آزادی‌خواه جهان برای حمایت از انتفاضه و حقوق اولیه و انکارناپذیر ملت فلسطین در زمینه رفع اشغال فلسطین و بیت المقدس، بازگشت آوارگان و امکان حق تعیین سرنوشت فلسطینیان از اهداف اصلی این کنفرانس است.

در کنار ابتکار روز جهانی قدس،این کنفرانس بین‌المللی از جمله گام‌های بلندی است که جمهوری اسلامی ایران در راستای حمایت از حقوق ملت و انتفاضه فلسطین برداشته است.

تهران همواره ابتکاراتی نظیر اقدام حضرت امام (ره) در نامگذاری ‌آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به نام روز جهانی قدس را مطرح کرده که این فراخوان‌ها به مرزهای جمهوری اسلامی ایران محدود نبوده و با استقبال و همراهی ملت‌های مسلمان و جهانیان همراه بوده است.

میهمانان کنفرانس بین‌المللی تهران

به گفته 'حسین شیخ الاسلام' دبیرکل کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه مردم فلسطین،16 رییس و هشت نایب رییس مجالس کشورهای جهان برای حضور در این کنفرانس بین‌المللی اعلام آمادگی کرده‌اند.

بر این اساس، رییس مجمع مشورتی اندونزی، روسای مجالس مالاوی، زنگبار، زیمباوه، الجزایر، لبنان،قطر، عراق،کومور، کویت، سوریه، موریتانی، پاراگوئه و روسای مجلس سنا و مجلس نمایندگان و لویی جرگه افغانستان به همراه هشت نایب رییس مجلس از کشورهای مختلف، آمادگی خود را برای حضور در این کنفرانس بین المللی اعلام کرده‌اند.

دبیرکنفرانس بین المللی حمایت از انتفاضه مردم فلسطین یادآور شده است که از بیش از هفتاد کشور در سطح رییس مجلس و هیات پارلمانی و شخصیت‌هایی از صد کشور برای حضور در این کنفرانس دعوت به عمل آمده است.

براساس اطلاعات دریافتی،تاکنون رییس مجلس اندونزی و رییس جمهوری پیشین تانزانیا و مدعوینی از الجزایر، بولیوی، قرقیزستان، لهستان، دانمارک و کانادا به همین منظور از فرودگاه بین‌المللی امام خمینی(ره) به تهران وارد شده اند.

'
اسامه النجیفی' رییس مجلس عراق نیز قرار است وارد تهران شود.

رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین را مکمل اجلاس بین‌المللی اخیر تهران با موضوع بیداری اسلامی خوانده و گفته است: سخنان مقام معظم رهبری در اجلاس موفق و مهم تهران امید و جان جدیدی را در حرکت عظیم بیداری اسلامی در جهان اسلام دمیده است.

علاءالدین بروجردی افزود:کنفرانس بین المللی حمایت از انتفاضه فلسطین سر منشا حرکت جدیدی خواهد بود که ان‌شاءالله بتواند این مقاومت عظیم را در عرصه فلسطین استحکام بیشتری بخشد.

کنفرانس بین‌المللی فلسطین در یک نگاه

کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین در راستای اجرای 'قانون حمایت از انقلاب اسلامی مردم فلسطین' مصوب 19 اردیبهشت 1369 مجلس شورای اسلامی برگزار می‌شود.

این قانون ضمن اعلام 'حمایت و دفاع مردم و حکومت جمهوری اسلامی ایران' از ' مردم ستمدیده و آواره و مبارز فلسطین تا رسیدن به حقوق حقه خویش ' هیات رییسه مجلس شورای اسلامی را موظف کرده است 'از طرق مختلف این حمایت را تعمیق و گسترش ' داده و 'در فرصت های مقتضی کنفرانس (ها)یی از نمایندگان کشورهای اسلامی و صاحب نظران' برگزار کند.

بر این اساس، تاکنون چهار دوره کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین در نقاط عطف تاریخی منطقه و فلسطین برگزار شده است.

نخستین دوره این کنفرانس بین‌المللی مهرماه 1370 مصادف با اکتبر 1991 همزمان با کنفرانس مادرید و در بزرگداشت انتفاضه اول ملت فلسطین (انتفاضه استقلال) برگزار شد.

دومین دوره برگزاری کنفرانس نیز اردیبهشت ماه 1380 مصادف با آوریل 2001 همزمان و در حمایت از انتفاضه دوم ملت فلسطین (انتفاضه الاقصی) بود.

سومین دوره کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین فروردین ماه 1385 مصادف با آوریل 2006 همزمان با اقدامات رژیم صهیونیستی در زمینه تخریب باب مغاربه – در بخش غربی مسجدالاقصی- و در حمایت از قدس شریف برگزار شد.

چهارمین دوره این کنفرانس نیز اسفند ماه 1387 مصادف با مارس 2009 پس از تهاجم رژیم صهیونیستی به نوار غزه و در حمایت از ایستادگی اسطوره ای ملت و مقاومت فلسطین در برابر این تهاجم خونین و وحشیانه برگزار شد.

دبیر پنجمین کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین در پاسخ به سوالی درباره اهمیت مقطع زمانی برگزاری اجلاس روزهای آتی تهران نیز گفته است: کنفرانس‌های انتفاضه فلسطین همیشه در مقاطع مهم و عطف تاریخی تشکیل شده است.

حسین شیخ‌الاسلام یادآور شد: در زمان برگزاری کنفرانس مادرید، جهان اسلام و عرب دچار از هم گسیختگی و آمریکا با بسیج تمام امکانات در منطقه به دنبال سرکوبی خط انتقاضه بود اما برگزاری کنفرانس تهران در آن زمان اثرگذار بود و توانست خط مقاومت را زنده نگه دارد.

وی تاکید کرد که امروز رژیم صهیونیستی در ضعیف‌ترین موقعیت خود از زمان تشکیل تاکنون قرار گرفته است و کنفرانس تهران نیز با اهداف تعیین شده برای تشریح مواضع ضعف اسراییل برگزار خواهد شد.

پنج شنبه 3 شهریور 1390

http://188.75.89.1/Media/images/1390/07/05/L00855246096.jpgحسین شیخ‌الاسلام، دبیرکل دفتر حمایت از انتفاضه مردم فلسطین:

امسال روز قدس متفاوتی خواهیم داشت

امسال در شرایطی مردم ما در راهپیمایی روز قدس شرکت می‌کنند که کشورهای مختلف خاورمیانه و شمال آفریقا، یکی پس از دیگری شاهد پیروزی حرکت‌های مردمی هستند. این پیروزی‌ها بیش از هر چیز نشان‌دهنده یک موضوع است و آن این که وعده الهی حق است و اگر جماعتی، برخاسته بر حق خود پافشاری کنند بالاخره به آن خواهند رسید و این حقیقت را بوضوح در حوادث اخیر منطقه شاهدیم. این افق روشن می‌تواند قوت قلبی باشد برای مسلمانانی که بیش از 30 سال است با دعوت پیر و مرشد مسلمانان ایران و جهان و بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران حضرت امام خمینی(ره)‌ هر جمعه آخر ماه مبارک رمضان، در حمایت از ملت مظلوم فلسطین راهپیمایی می‌کنند و آزادی قدس شریف را فریاد می‌زنند. هموطنان ما امسال نیز همچون سال‌های گذشته، پرشمار و پرشور در این راهپیمایی حضور می‌یابند و پشتیبانی خود را از مردم فلسطین به جهانیان اعلام می‌کنند.

در این زمینه حسین شیخ‌الاسلام، دبیرکل دفتر حمایت از انتفاضه مردم فلسطین معتقد است راهپیمایی امسال روز قدس با توجه به حوادث منطقه، پرشورتر از هر سال خواهد بود. او مساله فلسطین را محور اصلی وحدت همه مسلمانان جهان می‌داند و تاکید می‌کند همه آزادگان جهان بر این موضوع اتفاق نظر دارند که سرزمین فلسطین، متعلق به فلسطینی‌هاست و باید از تملک جنایتکاران صهیونیست که عامل اصلی تفرقه در منطقه هستند خارج شده و به مالکان اصلی آن بازگردانده شود.

شیخ‌الاسلام که در حال حاضر مشاور بین‌الملل رئیس مجلس شورای اسلامی نیز هست ملت ایران را نخستین ملتی می‌داند که در راه حمایت از مستضعفان پا به عرصه گذاشت. او می‌افزاید: ما همه ملت‌ها را امیدوار کرده‌ایم و آنها پشت سر ملت ایران در حرکتند و فلسطینی‌ها به این حرکت امید بسته‌اند، بنابراین مردانگی به ما حکم می‌کند تا آخر بایستیم و راهی را که شروع کرده‌ایم تا آخر بپیماییم.

حضرت امام خمینی(ره) آخرین جمعه ماه مبارک رمضان را به عنوان روز قدس نامگذاری کردند و هر سال شاهد راهپیمایی مردم کشورمان و برخی دیگر از کشورهای جهان در این روز هستیم. شما جایگاه، کارکرد و تاثیر این روز را از بدو نامگذاری تا امروز چگونه ارزیابی می‌کنید؟

روز قدس، روز بسیار بزرگی است. حضرت امام خمینی(ره) که امیدوارم خداوند ایشان را با اولیا محشور کند برای ایجاد تغییر، روش خاصی داشتند و شما این روش خاص را در روز قدس هم مشاهده می‌کنید، اما روش حضرت امام چه بود؟ روش ایشان این بود که مردم را با انگیزه الهی و انگیزه اسلامی به صورت میلیون‌ها میلیون به صحنه بیاورند و کاری کنند که در عین حال که هدف این جماعت محقق می‌شود، رشد و تکامل مردم نیز رقم بخورد. انقلاب اسلامی ایران نیز چیزی جز این نبود. حضرت امام(ره)‌ مردم را با دست خالی، جلوی توپ و تانک آوردند و شاهد بودیم که میلیون‌ها نفر از مردم با نیت قربه‌ الی الله به خیابان آمدند و مقابل رژیم طاغوت مقابله کردند. همین روش را امام در ارتباط با جنگ نیز اعمال کردند. مگر بسیج چیزی بجز همین روش بود. بسیج این است که ملت با انگیزه الهی به صحنه می‌آیند و به صورت منظم مقابل توپ و تانک می‌ایستند و مقابله می‌کنند.

مسلمانان 1400 سال است که این روش را تمرین کرده‌اند. آن چیزی را که ما تحت عنوان عزاداری برای سالار شهیدان(ع)‌ و ایام محرم انجام می‌دهیم همین است. هیات‌داری، دقیقا همین روش است. 1400 سال است که ما این شیوه را آورده‌ایم و با وجود تمام ظلم حاکم بر جهان، آن را درخشنده و تابناک ارائه کرده و نشان می‌دهیم که راه این است. امام خمینی(ره) این روش را به صورت بسیار بارزی ارائه کردند که البته این نشان‌دهنده جایگاه والای رهبری ایشان است. کسی که یک هیات را اداره می‌کند در حد ظرفیت و توان خود می‌تواند این روش را پیاده کند و امام(ره)‌ که یک انقلاب و کشور را رهبری می‌کردند هم در حد خودشان. امام همین روش را به مراسم برائت از مشرکان بردند تا کاربرد آن را به همه مسلمانان نشان دهند و به آنها بگویند که اگر می‌خواهید تغییری ایجاد کنید ابتدا باید خودتان به صحنه بیایید و هر چه در توان دارید به صحنه بیاورید. ما در روز ششم ذی‌الحجه با آن حالت معنوی حج، حالت احرام، روزی که حضرت امام حسین(ع)‌ از طرف حج به طرف حق عزیمت کردند، مراسم برائت از مشرکان را انجام می‌دهیم. در این روز به فرمان امام خمینی(ره) همگی جمع می‌شویم و فریاد مرگ بر آمریکا، مرگ بر شوروی و مرگ بر اسرائیل سر می‌دهیم. من به خاطر دارم در همان سال‌های ابتدایی وقتی ما این ماکت قدس را میان جمعیت حرکت می‌دادیم مسلمانان بشدت گریه می‌کردند و اشک می‌ریختند.

ابتدا دیگران متوجه نبودند که ما چه می‌کنیم و وقتی متوجه اصل ماجرا شدند دیگر نتوانستند کاری بکنند. حتی آنها حاضر شدند پایگاه مهم سعودی که حفظ امنیت حرمین و خانه خداست بلرزد، اما جلوی این حرکت را بگیرند و همین کار را کردند، منتها دیگر دیر بود و این حرکت به دیگر کشورها منتقل شده بود. این حرکت بخصوص به آنجاها که بیشتر به آن نیاز داشتند ازجمله فلسطین و لبنان منتقل شده بود. آن چیزی که شما می‌بینید در ادامه همین حرکت با عنوان انتفاضه در فلسطین به راه افتاده است و نقطه آغاز آن در مراسم چهلم شهدای مکه بود. کشتار مکه در سال 66 اتفاق افتاد و سال 67 حضرت امام(ره) به حجاج پیامی دادند که قسمتی از آن در رابطه با فلسطین است. امام با استفاده‌ای زیبا از آیه نور در سوره نور مسائل مربوط به فلسطین را این‌طور تشریح می‌کنند: «حماسه مردم فلسطین یک پدیده تصادفی نیست. آیا دنیا تصور می‌کند که این حماسه را چه کسانی سروده‌اند و هم‌اکنون مردم فلسطین به چه آرمانی تکیه کرده‌اند که بی‌محابا و با دست خالی در برابر حملات وحشیانه صهیونیست‌ها مقاومت می‌کنند؟ آیا تنها آوای وطن‌گرایی است که از وجود آنان دنیایی از صلابت آفریده است؟ آیا از درخت سیاست‌بازان خودفروخته است که بر دامن فلسطینیان میوه استقامت و زیتون نور و امید می‌ریزد؟ اگر اینچنین بود، اینها که سال‌هاست در کنار فلسطینیان و به نام ملت فلسطین نان خورده‌اند. شکی نیست که این آوای الله‌اکبر است. این همان فریاد ملت ماست که در ایران شاه را و در بیت‌المقدس غاصبین را به نومیدی کشاند و این تحقق همان شعار برائت است که ملت فلسطین در تظاهرات حج دوشادوش خواهران و برادران ایرانی خود فریاد رسای آزادی قدس را سر داد و مرگ بر آمریکا، شوروی و اسرائیل گفت و بر همان بستر شهادتی که خون عزیزان ما بر آن ریخته شد او نیز با نثار خون و به رسم شهادت آرمید.

آری، فلسطین راه گم کرده خود را از راه برائت ما یافت و دیدیم که در این مبارزه چطور حصارهای آهنین فرو ریخت و چگونه خون بر شمشیر و ایمان بر کفر و فریاد بر گلوله پیروز شد و چطور خواب بنی‌اسرائیل در تصرف از نیل تا فرات آشفته گشت.»

این همان چیزی است که ما امروز در میدان التحریر و در متن بیداری اسلامی به وجود آمده در سایر کشورها می‌بینیم. بیداری اسلامی مگر چیست؟ بیداری اسلامی همین است که مردم همگی کنار هم به صحنه آمده‌اند و بر ضد استبداد و استکبار ایستاده‌اند و استقلال و آزادی خود را مطالبه می‌کنند. ما الان شاهدیم میلیون‌ها نفر از مردم در میدان تحریر و دیگر میادین اجتماع می‌کنند و از مسجد و نماز جمعه با همان حالت معنوی مقابل توپ و تانک می‌روند و باور دارند که می‌توانند از این روش به خواسته‌های خودشان برسند. در بین این جمعیت، توپ و تانک گم می‌شوند و هیچ کاری نمی‌توانند بکنند. این روش، روش حضرت امام(ره) بود و ایشان عین همین روش را برای روز قدس تدوین کردند. در این روز مسلمانان با معنویت ماه رمضان، با آن معنویت عید جمعه و معنویتی که از ایام و شب‌های قدر کسب کرده‌اند به صحنه می‌آیند و شعار مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل سر می‌دهند و آزادی قدس و فلسطین را مطالبه می‌کنند.

آیا در حال حاضر شور و حال روز قدس و اهمیت آن در نگاه مسلمانان جهان و مردم ایران به همان اندازه ابتدای نامگذاری از سوی امام(ره) وجود دارد؟

من اعتقاد دارم که حتما این شور و حال امروز بیشتر است. فکر و ذهنیت سیاسی ملت‌ها و بویژه ملت ایران بسیار رشد کرده است. اصلا با 30 سال قبل قابل مقایسه نیست. این حرف‌هایی که الان دارم می‌زنم 30 سال پیش به این صورت حتی برای خود من هم قابل فهم نبود. الان دنیا دارد این مسائل را تجربه می‌کند. این مسائل فقط مختص ایران یا لبنان، فلسطین و مصر نیست. اینها الان در اروپا در حال تجربه شدن است. این مسائل الان در کشورهایی در حال وقوع است که اگرچه شاید اسلام در آنها چندان جایگاهی ندارد، اما متوجه هستند که سیستم سرمایه‌داری، یک سیستم ظالمانه است. متوجه هستند که سرمایه‌داری از درآمد تک‌تک آنها جمع کرده و به ثروتمند شدن یک عده خاص منجر شده است،‌ متوجه هستند که این عده خاص از خون سایر مردم بهره می‌برند و زندگی می‌کنند.

تاثیر روز قدس را بر تحولاتی که در ماه‌های اخیر در کشورهای مختلف منطقه به جریان افتاده است تا چه اندازه می‌بینید؟

شیخ‌الاسلام: سال 88 عده‌ای در همین روز قدس شعار دادند «نه غزه، نه لبنان، جانم فدای ایران» اما می‌توانستند بگویند «هم غزه، هم لبنان، جانم فدای ایران» چون بدون لبنان و غزه نمی‌‌توان از ایران دفاع کرد. امروز ما کیلومتر‌ها آن طرف‌تر در فلسطین از خودمان دفاع می‌کنیم

کسی شک ندارد که راس استکبار در منطقه ما، صهیونیست‌ها هستند. وقتی استکبار متوجه شد که جریان نفت از این منطقه می‌گذرد و امنیت جریان نفت مستلزم امنیت منطقه است، اهمیت خاورمیانه را دریافت و فهمید که اگر بخواهد دنیا را اداره کند باید این منطقه را تحت کنترل خود بگیرد، اما مردم این منطقه از جنس استکبار نبودند و دارای فرهنگ و تمدن اسلامی بودند و تاریخ روشنی داشتند و حاضر نبودند نوکری استکبار را بکنند. بنابراین استکبار رفت و از جنس خودش و البته از بدترین نوع آن یعنی صهیونیست‌ها را آورد و در منطقه مستقر کرد تا بتواند به وسیله آنها هر بلایی که می‌خواهد بر سر مردم بیاورد و هر جنایتی که می‌خواهد مرتکب شود. به همین دلیل اسرائیل ایجاد شد و صهیونیست‌ها از سایر نقاط به این منطقه کوچ داده شدند و با کشتار، ترور و وحشت این حکومت صهیونیستی ساخته شدکه تا امروز هم به همین روش کشتار، ترور و وحشت ادامه داده است، اما امروز در حال از هم پاشیده شدن است و علت آن این است که آن قدرت نظامی سابق را در مقابل مقاومت ندارد. آن موقع می‌آمدند و خانه‌های مردم را آتش می‌زدند، اما الان دیگر هر چه تلاش کردند تا این اقدامات را در لبنان انجام دهند نتوانستند و مجبور به عقب‌نشینی شدند. به غزه با وجود این که یک منطقه کوچکی است که 4 سال محاصره شده بود حمله کردند، اما نتوانستند آنجا را فتح کنند و مجبور به عقب‌نشینی شدند. الان مقاومت قوی است و حداقل می‌توان گفت که سلاح متعارف صهیونیست‌ها، آن کارایی را که در جنگ سال 1973 داشت از دست داده است. در سال 1973 به خاطر داریم که وزیر جنگ رژیم صهیونیستی با قدرت اعلام کرد همه پایتخت‌های عربی در تیررس ما قرار دارد، اما الان دیگر معادلات تغییر کرده است و رژیم صهیونیستی به هیچ‌وجه آن شرایط ندارد. فقط سلاح اتمی این رژیم می‌ماند که آن‌طور که اعلام شده این رژیم نزدیک به 200 کلاهک اتمی دارد اما با تسلط جمهوری اسلامی ایران به دانش و فناوری صلح‌آمیز هسته‌ای و استفاده مطلوب ایران از این توانایی، اهمیت و کارایی سلاح اتمی برای رژیم اسرائیل نیز نه‌تنها از بین رفته بلکه این موضوع خود برای صهیونیست‌ها یک نکته منفی و مایه سرافکندگی شده است.

دستیابی به توانایی کامل و همه‌جانبه در فناوری هسته‌ای به این معنی نیست که ما سلاح اتمی تولید کنیم بلکه به این معنی است که خواستیم و توانستیم و در حال حاضر علم و مواد لازم را داریم و از آنها استفاده صلح‌آمیز می‌کنیم چون می‌دانیم سلاح اتمی رژیم صهیونیستی دیگر نمی‌تواند تهدید باشد. از این رو و به دلایل پیشتر گفته ما فکر می‌کنیم امروز بیش از همیشه دلیل وجودی اسرائیل که ایجاد تهدید و رعب در منطقه است از بین رفته و این رژیم دیگر قادر نخواهد بود منافع و مصالح منطقه را به نفع استکبار به تاراج ببرد و در این صورت غربی‌ها نیز به مرور زمان حاضر نخواهند بود از آبروی خودشان برای حفظ اسرائیل هزینه کنند و رژیم صهیونیستی نابود می‌شود.

با توجه به شرایط ویژه‌ای که امسال در منطقه حاکم است فکر می‌کنید روز قدس امسال چه تفاوتی با سال‌های گذشته خواهد داشت؟

حتما پرشورتر است و حتما در همه کشورهای اسلامی، روز قدس به گونه‌ای مبارک داشته می‌شود و در آن شرکت گسترده صورت می‌گیرد، البته ممکن است در جایی کسی در یک مسجد شرکت کند و در محلی دیگر کسی در یک راهپیمایی حضور یابد.

ممکن است یک راهپیمایی میلیونی در تهران برگزار شود و ممکن است همین راهپیمایی در لبنان، سوریه و فلسطین برگزار شود. ولی به هر حال در تمام کشورهایی که در آنها حرکت مردمی در جریان است و ملت‌ها به دنبال تعیین سرنوشت خود هستند مطمئنا روز قدس در آنها گرامی داشته می‌شود. مساله فلسطین مساله اصلی وحدت میان همه مسلمانان است و موضوعی است که همه آزادگان جهان روی آن اتفاق‌نظر دارند و معتقدند که این سرزمین متعلق به فلسطینی‌هاست و غصب آن جنایت است و باید به مالکان اصلی بازگردانده شود و این عامل وحدت همه مسلمانان است.

راهپیمایی روز قدس، یکی از اقدامات حمایتی مردم مسلمان درخصوص قدس و فلسطین است. جهان اسلام در حال حاضر چه اقدامات حمایتی دیگری می‌تواند برای احقاق حق مردم فلسطین انجام دهد؟

ما باید از مقاومت پشتیبانی کنیم. پشتیبانی از مقاومت به صورت‌های مختلف متجلی می‌شود که یکی از آنها می‌تواند حضور در راهپیمایی روز قدس باشد. یک نوع حمایت دیگر می‌تواند به شکل حمایت سیاسی باشد. ما وظیفه داریم که به اشکال مختلف از مقاومت پشتیبانی کنیم. امروز هر چه عزت به دست آمده، بر اثر مقاومت است. این مقاومت نزد خداوند مأجور است و باعث رشد و تعالی کسانی می‌شود که از آن پشتیبانی می‌کنند و نتیجه آن هم آزادی فلسطین است. بنابراین همه ابعاد این مقاومت مثبت است و بخصوص ملت ایران حق ندارد از راهی که آمده است بازگردد و کوتاه بیاید. ملت ایران اولین ملتی بود که این راه را شروع کرد، ما در این راه قدم گذاشته‌‌ایم و همه ملت‌ها را امیدوار کرده‌ایم، همه الان پشت سر مردم ایران در حرکتند و فلسطینی‌ها به حرکت ما امید بسته‌اند بنابراین ماحق نداریم کم‌کاری کنیم و کوتاه بیاییم. مردانگی به ما حکم می‌کند که تا آخر خط بایستیم و راهی را که شروع کرده‌ایم به پایان برسانیم.

جمهوری اسلامی ایران هر سال کنفرانسی را با عنوان حمایت از مردم فلسطین برگزار می‌کند. موفقیت این اقدام حمایتی ایران تا چه اندازه بوده و برای مراسم امسال چه تدابیری اندیشیده شده است؟

شیخ‌الاسلام: هیچ مساله‌ای به اندازه فلسطین، مسلمانان را متحد نمی‌کند، فلسطین جناح‌های مختلف سیاسی مملکت ما را هم متحد می‌کند. هیچ رئیس‌جمهوری در ایران نیامده مگر این که موضوع فلسطین، لبنان و حزب‌الله، مساله اصلی سیاست خارجی او بوده است

کنفرانس حمایت از مردم فلسطین هم یک روش برای پشتیبانی از مقاومت است. تشکیل این کنفرانس براساس قانونی است که در مجلس شورای اسلامی تصویب شده و تا به حال این کنفرانس در 4 دوره برگزار شده است. هریک از این 4 دوره کنفرانس در مقاطع حساس و ویژه‌ای از تاریخ معاصر فلسطین برگزار شده و بسیار تعیین‌‌کننده بوده و در قضیه مقاومت مردم فلسطین تاثیر گذاشته است. امسال هم در نهم و دهم مهر شاهد برگزاری پنجمین دوره این کنفرانس خواهیم بود و ان‌شاءالله این تحرک همچون گذشته در همفکری مبارزین و تعیین خط آینده مقاومت موثر خواهد بود.

ماه سپتامبر کلا ماه خاصی در مورد فلسطین است و در این ماه برنامه‌ریزی‌های بین‌المللی خاصی از سوی بعضی از سازشکاران صورت می‌گیرد. ما هم بلافاصله پس از پایان ماه سپتامبر یعنی در روز اول اکتبر همه مقاومین را به کنفرانسی در تهران دعوت می‌کنیم تا از یک جهت اقدامات دشمنان مقاومت را خنثی کنیم و از طرف دیگر مسیر آینده مقاومت را هموار سازیم. همه نمایندگان ملت‌ها، همه پارلمانی‌ها، همه گروه‌های فلسطینی و همه گروه‌های مقاومت در جهان، همه سازمان‌های مردم‌نهاد و همه علما و این جوانان انقلابی که امروز در میدان‌های تحریر و سایر اماکن مشغول مبارزه هستند در قالب این کنفرانس در تهران جمع می‌شوند تا پشتیبانی آینده مقاومت را تضمین کنند.

همواره سیاست جمهوری اسلامی ایران حمایت از مقاومت و انتفاضه مردم ‌‌فلسطین بوده است، اما هر از چند گاهی در گوشه و کنار شاهد برخی انتقادها در این مورد بوده‌ایم که برخی مدعی‌اند هزینه حمایت از فلسطین به فایده آن نمی‌ارزد. البته پاسخ به این انتقادها هم بارها داده شده است که ما طبق شرع مقدس و قانون اساسی ملزم به حمایت از مظلومان هستیم و از سوی دیگر با حمایت از مقاومت، مرزهای رویارویی با رژیم صهیونیستی را کیلومترها دورتر از مرزهای کشورمان متوقف کرده‌ایم. اما با این حال می‌خواستم نظر شما را نسبت به این‌گونه انتقادها بدانم. به نظر شما این‌گونه اقدامات از سوی چه کسانی و با چه هدفی صورت می‌گیرد؟

ما باید اول ببینیم که اسرائیل چگونه خودش را تعریف می‌کند. رژیم صهیونیستی محدوده وجودی خودش را از نیل تا فرات تعریف می‌کند و مدعی است که میان این دو خط آبی محدوده این رژیم است. شما اگر به محدوده میان این دو رود نگاه کنید می‌بینید که تمام میادین نفتی را در بر می‌گیرد و آبراهه‌های مهمی که از طریق آنها نفت به اروپا و مراکز صنعتی دنیا منتقل می‌شود در این محدوده قرار می‌گیرد. تنگه هرمز، باب‌المندب و کانال سوئز از جمله این آبراهه‌های مهم هستند. رژیم صهیونیستی روی قسمتی از خاک ما هم ادعا دارد و حتی اگر دستش برسد به نیل تا فرات هم بسنده نمی‌کند و همین‌طور که در گذشته گسترش پیدا کرد از این محدوده هم فراتر خواهد رفت. در گذشته شاهد بودیم که چگونه حتی بیروت را نیز اشغال کرد و امروز مقاومت است که باعث عقب‌‌نشینی این رژیم شده است. آمریکا که بزرگ‌ترین دشمن ماست، اسرائیل و امنیت آن را جزو منافع ملی خودش تعریف کرده است و اگر الان آمریکا نمی‌تواند بوشهر را هدف قرار دهد یا این که به نطنز حمله کند، یکی از دلایلش این است که گروهی مقتدر و مبارز به نام حزب‌‌الله لبنان را در کنار امنیت خود احساس می‌کند. الان دشنه تیزی در کنار جگرگوشه آمریکا قرار دارد که در صورت بروز کوچک‌ترین اشتباهی، آن را می‌درد.

الان شاهدیم که مشابه این مساله در غزه نیز در حال ایجادشدن است. درواقع این فلسطینی‌ها و لبنانی‌ها هستند که از ما دفاع می‌کنند، ما هزینه‌ای برای دفاع از فلسطین و لبنان نمی‌پردازیم و آنها هستند که در مقابل صهیونیست‌ها و آمریکا از امنیت ملی ما دفاع می‌کنند. آمریکایی‌ها و اسرائیلی‌ها به این خاطر جنگ 33 روزه را ایجاد کردند که بتوانند حزب‌الله لبنان را خلع سلاح کنند تا بعدا بیایند به حساب ما برسند که خوشبختانه نتوانستند و حزب‌الله و قدرت دفاعی مقاومت، قوی‌تر از گذشته از امتحانی که داشت بیرون آمد.

همان‌طور که قبلا گفتم اسرائیل در جنگ 1973 تمام کشورهای منطقه را تهدید کرد و پس از آن که در جنگ 6 روزه همه کشورهای عربی را شکست داد اعلام کرد هیچ کشور عربی از تیررس من خارج نیست.

در آن شرایط شاهد بودیم که شاه هم به خاطر ترس یا به خاطر وابستگی به آمریکایی‌ها، نوکری اسرائیلی‌ها را می‌کرد و هواپیماهایش را بر ضد اعراب به کمک اسرائیلی‌ها فرستاد. شاه امنیت انرژی رژیم صهیونیستی و نفت پالایشگاه‌های این رژیم را تامین می‌کرد. طبیعی بود که با پیروزی انقلاب اسلامی، ملتی که به دنبال استقلال و آزادی هستند این نفت را به روی رژیم اشغالگر قدس ببندند و رودرروی آن قرار گیرند. ملت ایران در همان ابتدای انقلاب اسلامی اعلام کرد: «امروز ایران، فردا فلسطین» و این شعار مردم است. شعارهایی که امروز از سوی مسوولان سر داده می‌شود شعار کل ملت و شعار قانون اساسی ماست. ما در قانون اساسی موظفیم که از مستضعفین و مظلومان در مقابل مستکبران و ظالمان پشتیبانی کنیم. این قانون اساسی است که 90‌درصد این ملت به آن رای داده است. این سیستمی است که مردم در رفراندوم به آن رای داده‌اند. حالا اگر 4 نفر هم بخواهند طور دیگری تفسیر کنند، آزادند و می‌توانند این کار را انجام دهند.

سال 88 عده‌ای آمدند و در همین روز قدس شعار دادند «نه غزه، نه لبنان، جانم فدای ایران» اما می‌توانستند بگویند «هم غزه، هم لبنان، جانم فدای ایران» چون بدون لبنان و غزه نمی‌‌توان از ایران دفاع کرد.

شیخ الاسلام: صهیونیست‌ها تاکنون تمام قطعنامه‌های شورای امنیت را زیر پا له کرده‌اند. این بازی که محمود عباس در پیش گرفته، بازی ما نیست. روش ما مقاومت است. یک لحظه هم از پشتیبانی مقاومت دست برنمی‌داریم. اگر عباس الان می‌تواند بازی کند، به‌خاطر موفقیت‌های مقاومت است

زمانی ما شاهد بودیم که آمریکا چگونه صدام را در مرزهایمان به جان ما انداخت و 8 سال ما را درگیر جنگ کرد، اما امروز ما این مرزها را درنوردیده‌ایم و کیلومتر‌ها آن طرف‌تر در فلسطین از خودمان دفاع می‌کنیم و این مساله از نظر استراتژیک بسیار قابل اهمیت است. این لبنانی‌ها و فلسطینی‌ها هستند که از ما پشتیبانی می‌کنند که البته آنها نیز انگیزه‌‌های ملی و اسلامی خودشان را دارند و با هدف آزادی سرزمین‌شان از ما پشتیبانی می‌کنند. امروز در برابر اتحاد آمریکا و اسرائیل ما و فلسطینی‌ها باهم متحدیم، فلسطینی‌ها از ما دفاع می‌کنند و ما هم از فلسطینی‌ها دفاع می‌کنیم، لبنانی‌ها از ما دفاع می‌کنند و ما هم از لبنانی‌ها دفاع می‌کنیم. آیا این‌طوری بهتر نیست تا این که بگذاریم اسرائیلی‌ها، لبنانی‌ها را بدرند و آمریکایی‌ها نیز ما را بدرند. آیا چنین رفتاری عاقلانه نیست و آیا کسانی که در روز قدس آمدند آن شعارها را دادند کم‌عقلی نکردند. آیا آن اتفاقات توطئه آمریکا و اسرائیل نبود، آیا آنها الان پشیمان نیستند؟

اگر پشیمان هستند به دامان ملت بازگردند و در راهپیمایی روز قدس شرکت کنند و با توبه از شعارهایی که در آن سال دادند، شعارهای ملت را سر دهند.

فکر می‌کنم خوب است در تکمیل صحبت‌هایتان به کارکردهای داخلی روز قدس نیز بپردازیم. این روز تا چه حد می‌تواند در تقویت وحدت ملی کشور ما موثر باشد؟

هیچ مساله‌ای به اندازه فلسطین مسلمانان را با یکدیگر متحد نمی‌کند و هیچ مساله‌ای به اندازه مساله فلسطین، جناح‌های مختلف سیاسی این مملکت را با هم متحد نمی‌کند. هیچ رئیس‌جمهوری در ایران نیامده است مگر این که موضوع فلسطین، لبنان و حزب‌الله، مساله اصلی سیاست خارجی او بوده است. حالا این رئیس‌جمهور می‌تواند حضرت آیت‌الله خامنه‌ای باشد، آقای هاشمی، آقای خاتمی یا آقای احمدی‌نژاد باشد. همه این افراد هم در دلشان و هم در عملشان، موضوع فلسطین و حزب‌الله لبنان را به عنوان مساله اصلی قبول داشتند و دارند. من نمی‌دانم آنهایی که آن سال آمدند و آن شعارها را دادند طرفدار چه کسی بودند. به نظر من آنها طرفدار هیچ‌کس نبودند مگر آمریکا و اسرائیل. برای آن نوع تفکر هیچ دنباله سیاسی در داخل ایران وجود ندارد مگر یهودی‌های طرفدار صهیونیست‌ها و بهایی‌ها که چنین شعارهایی می‌دهند. آن افراد باید مشخص کنند که دنباله کدام یک از این جریان‌ها هستند و من واقعا به جز این جریان‌هایی که عرض کردم هیچ خاستگاهی برای چنین شعارهایی نمی‌شناسم.

محمود عباس در تلاش است تا دولت مستقل فلسطین را در مجمع عمومی سازمان ملل به رای بگذارد و حمایت‌هایی را نیز برای این اقدام خود به دست آورده است. موضع جمهوری اسلامی ایران در چنین شرایطی چگونه باید باشد؟

آقای عباس، بازی‌های مخصوص خودش را دارد. او همه چیز خودش را تسلیم آمریکایی‌ها و اسرائیلی‌ها کرد و هیچ چیزی هم به دست نیاورد. حتی ابتدایی‌ترین خواسته ملت فلسطین را که توقف شهرک‌سازی رژیم صهیونیستی است نتوانست محقق کند. توقف شهرک‌سازی رژیم صهیونیستی، فقط خواسته ملت فلسطین نیست بلکه همه جهان با آن موافق است. اسرائیل از طریق همین شهرک‌سازی‌ها گسترش می‌یابد و فلسطینی‌ها را مجبور به پذیرش آن می‌کند. همه می‌خواستند این شهرک‌سازی‌ها متوقف شود به جز اسرائیلی‌ها که خودشان در حال انجام آن هستند. توقف این شهرک‌سازی‌ها در شورای امنیت به رای گذاشته شد و حتی اروپایی‌ها نیز با آن موافق بودند اما آمریکا به تنهایی در مقابل بقیه 14 عضو شورای امنیت ایستاد و آن را وتو کرد. آقای عباس خودش را تسلیم آمریکایی‌ها و اسرائیلی‌ها کرده و الان هم چیزی به دست نیاورده است. حالا می‌بینیم که یک شعار جدید پیش گرفته است. ما با این شعار مخالفت نمی‌کنیم، آقای عباس مختار است که همین طور به راه خود ادامه دهد، او می‌تواند یک‌بار دیگر هم راه گذشته خود را تجربه کند اما آینده این مسیر به هیچ وجه روشن نیست.

آقای عباس یا عقب‌نشینی خواهد کرد که جای تاسف دارد یا این که طرح خود را به شورای امنیت می‌برد و آمریکا آن را وتو می‌کند یا در بهترین حالت می‌تواند طرح خود را محقق کند و از طریق روش «اتحاد برای صلح» آن را در مجمع عمومی طرح کند. اگر این طرح بتواند در مجمع عمومی، دوسوم آرا را به‌دست بیاورد، اعضای شورای امنیت دیگر نمی‌توانند آن را وتو کنند و اجرای آن الزام‌آور می‌شود. اما بحث اینجاست که حتی در حالت خوشبینانه و طی موفقیت‌آمیز این مراحل توسط عباس، اسرائیلی‌ها آن را اجرا نمی‌کنند. صهیونیست‌ها تاکنون تمام قطعنامه‌های شورای امنیت را زیر پای خودشان له کرده‌اند. این بازی که عباس در پیش گرفته است، بازی ما نیست ولی با عباس هم کاری نداریم. اگر او می‌خواهد این بازی را انجام دهد، کارش را بکند ولی روش ما مقاومت است. ما حتی یک لحظه هم از پشتیبانی مقاومت دست برنمی‌داریم. اگر عباس الان می‌تواند این بازی را انجام دهد به خاطر موفقیت‌هایی است که مقاومت بوجود آورده است. اگر مقاومتی وجود نداشت که اصلا رژیم صهیونیستی به عباس شخصیت نمی‌داد که بخواهد پیگیر چنین طرحی باشد. رژیم صهیونیستی در معاهده اسلو برای عباس شرط گذاشت که تو بیا و جلوی مقاومت را بگیر و نگذار گسترش یابد تا ما هم تو را به عنوان خودگردان و شهردار رام‌الله به رسمیت بشناسیم. البته الان می‌بینیم که همین را هم به رسمیت نمی‌شناسند و 24 ساعته در کرانه باختری دخالت و عده‌ای را دستگیر و محاکمه می‌کنند.

غزه الان بسیار مستقل‌تر از کرانه باختری است. غزه الان اگرچه محاصره است اما آزاد است و اراده مردم در آن جریان دارد اما فلسطین الان در رام‌الله و کرانه باختری، امنیت ندارد.

عملکرد جهان اسلام را در خصوص فلسطین چگونه ارزیابی می‌کنید. آیا حمایت‌هایی که از مردم فلسطین صورت می‌گیرد با ظرفیت جهان اسلام متناسب است؟

عملکرد جهان اسلام هر روز بهتر از دیروز می‌شود. این که شما می‌بینید امروز مبارک در قفس محاکمه می‌شود، این کاری است که ملت مصر انجام داده است. این فقط مبارک نیست که محاکمه می‌شود بلکه این سیاست‌های مبارک‌ساز است که محاکمه می‌شود، این آمریکا و سیاست‌های صهیونیستی است که محاکمه می‌شود، مستبدان عربی که از مبارک پشتیبانی کردند، در حال محاکمه شدن هستند، عملکرد جهان اسلام در حال حاضر خیلی موفقیت‌آمیز است. هر جا ملت‌ها به حرکت درآمدند و هر جا آن روش حضرت امام(ره) که در ابتدا عرض کردم به کار گرفته شد، خصوصا وقتی که انگیزه‌ها الهی و حرکت‌ها از نماز جمعه و مساجد آغاز شد، مطمئن باشید که بوی پیروزی از آن استشمام می‌شود.

جایگاه ابتکارات امام(ره) و رهبر معظم انقلاب را در وضعیت فعلی مقاومت و جهان اسلام چگونه می‌بینید؟

هر چه به‌دست آمده است به فضل خداوند، به پایداری ملت ایران و با رهبری حضرت امام و مقام معظم رهبری است. من در طول دوران خدمتم مدت‌ها در ارتباط با مسائل لبنان و فلسطین فعالیت کرده‌ام و در این دوران مشاهده کرده‌ام که خیلی وقت‌ها فشارها آنچنان زیاد می‌شد که همه ناامید می‌شدند اما خدا را گواه می‌گیرم، آن کسی که بعد از حضرت امام (ره)، قوی و محکم ایستاد و لحظه‌ای خم به ابرو نیاورد، مقام معظم رهبری بود. فلسطینی‌ها و لبنانی‌ها مایوس شدند اما ایشان نشد و در سخت‌ترین مواقع، با روشنایی که در دور دست می‌دیدند همه را به همراه خودشان به سمت پیروزی کشاندند، نمونه‌های این مساله را در جنگ‌های 33 روزه و 22 روزه، در کنفرانس‌های مقاومت و در رفت و آمدهای فلسطینی‌ها و لبنانی‌ها به تهران شاهد بودیم. همیشه از ملاقات‌های ایشان، امید، موفقیت و پیروزی سرچشمه می‌گیرد و امروز هم همچنان این روند ادامه دارد. برگزاری باشکوه روز قدس، امسال در ایران و سراسر جهان خود مؤید این موضوع و عظمت و اهمیت میراث امام(ره) و رهبری آیت‌الله خامنه‌ای است.

حسین نیک پور / گروه سیاسی

 

شنبه 9 مهر 1390

16 رئیس، 8 نایب رئیس مجلس و نمایندگان حدود 60 کشور برای حضور در کنفرانس تهران اعلام آمادگی کرده اند

تهران؛ کانون گردهمایی مجالس جهان برای دفاع از فلسطین

پنجمین کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین امروز با حضور روسای مجلس و مقام‌های ارشد پارلمانی، صاحب‌ نظران برجسته مسلمان و غیرمسلمان و رهبران گروه‌های فلسطینی در تهران شروع به کار می‌کند. آزادیخواهان جهان در این فصل حساس از تاریخ که با موج بیداری اسلامی و خیزش ملت‌ها برای احقاق حقوق خویش همراه بوده است، راهکارهای حمایت از ملت مظلوم فلسطین و احقاق حقوق پایمال شده آنان را در تهران مرور می‌کنند.

به گزارش ایرنا، این کنفرانس بین‌المللی به مدت 2 روز و با شعار «فلسطین، وطن فلسطینیان» در محل اجلاس سران در تهران برگزار می‌شود.زمینه‌سازی برای بسیج تمام امکانات و ظرفیت‌های رسمی و غیررسمی جهان اسلام و سایر کشورهای آزادیخواه جهان برای حمایت از انتفاضه و حقوق اولیه و انکارناپذیر ملت فلسطین در زمینه رفع اشغال فلسطین و بیت‌المقدس، بازگشت آوارگان و امکان حق تعیین سرنوشت فلسطینیان از اهداف اصلی این کنفرانس است. به گفته حسین شیخ‌الاسلام، دبیرکل کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه مردم فلسطین، 16 رئیس و 8 نایب رئیس مجلس و نمایندگانی از حدود 60 کشور جهان برای حضور در این کنفرانس بین‌المللی اعلام آمادگی کرده‌اند.

بر این اساس، رئیس مجمع مشورتی اندونزی، روسای مجالس مالاوی، زنگبار، زیمبابوه، الجزایر، لبنان، قطر، عراق، کومور، کویت، سوریه، موریتانی، پاراگوئه و روسای مجلس سنا و مجلس نمایندگان و لویی جرگه افغانستان به همراه هشت نایب رئیس مجلس از کشورهای مختلف، آمادگی خود را برای حضور در این کنفرانس بین‌المللی اعلام کرده‌اند. دبیر کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه مردم فلسطین یادآور شد: از بیش از 70 کشور در سطح رئیس مجلس و هیات پارلمانی و شخصیت‌هایی از صد کشور برای حضور در این کنفرانس دعوت به عمل آمده است.

نبیه بری، رئیس مجلس لبنان که از جمله روسای مجلس شرکت‌کننده در این اجلاس است. دیروز پس از ورود به تهران در گفت‌وگو با واحد مرکزی خبر گفت: تنها کشوری که برای حمایت از فلسطین در صحنه حاضر است، جمهوری اسلامی ایران است و بقیه کشورها غایب هستند.

اسامه نجیفی، رئیس مجلس عراق هم پس از ورود به تهران گفت: مساله فلسطین در شرایط کنونی، مساله بسیار مهم و حساس برای همه ملت‌های منطقه است.

محمدبن مبارک الخلیلی، رئیس مجلس قطر هم که یکی از شرکت‌کنندگان در کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین است، گفت: ملت و رهبری جمهوری اسلامی ایران از ملت فلسطین،‌برای بازپس‌گیری سرزمین‌های خود حمایت می‌کنند.

شنبه 9 مهر 1390 ساعت 09:38

50  هیات پارلمانی ‌در کنفرانس حمایت از انتفاضه

50  هیات پارلمانی ، مذهبی و سیاسی شرکت کننده در کنفرانس بین المللی حمایت از انتفاضه فلسطین با آرمان‌های امام راحل(ره) تجدید میثاق کردند.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس جمعی از میهمانان و شرکت کنندگان در پنجمین کنفرانس بین المللی حمایت از انتفاضه فلسطین عصر روز جمعه با حضور در حرم مطهر امام راحل با آرمان‌های رهبر کبیر انقلاب تجدید میثاق کردند.

پنجمین کنفرانس بین المللی حمایت از انتفاضه فلسطین از صبح روز شنبه به مدت دو روز و با حضور 50 هیئت پارلمانی، سیاسی و مذهبی از 5 قاره جهان در تهران آغاز به کار می‌کند.

منبع:

جام جم آنلاین                         http://jamejamonline.ir/online/671032939771712643#

نشست خبری کنفرانس حمایت از فلسطین  1390/07/05

http://188.75.89.1/pics.aspx?newsnum=100855246258

جام جم آنلاین : پنجمین کنفرانس بین‌المللی حمایت از فلسطین صبح امروز برگزار شد .

پنجمین کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین   1390/07/09   

             http://188.75.89.1/pics.aspx?newsnum=100855594860

جام جم آنلاین: پنجمین کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین صبح امروز با حضور حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در تهران آغاز به کار کرد.

 

 

سایت دبیرخانه فلسطین:   http://icpalestine.parliran.ir/

 

Parameter:223017!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)