|
|
 » مواضع » سایر
0.0 (0)
[1396/05/11]

بت کلیا نماینده مسیحیان آشوری در مجلس: ضرورت حفاظت از اسناد اراضی فلسطین  

بت کلیا: ضرورت حفاظت از اسناد اراضی فلسطین/ روایت بت‌کلیا از سخنان احمدی‌نژاد خطاب به بان‌کی‌مون

چهارشنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۶

نماینده مسیحیان آشوری در مجلس معتقد است سازمان‌های بین‌المللی صرفا به‌صورت شعاری از فلسطین حمایت می‌کنند اما تا کنون هیچ نقشی در بازپس‌گیری اراضی نداشته‌اند.

یوناتن بت کلیا در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به سرقت اسناد مربوط به موقوفات و اراضی از مسجدالاقصی توسط رژیم صهیونیستی گفت: بیت المقدس نه تنها برای مسلمانان بلکه برای سایر ادیان به خصوص مسیحیان نیز مقدس است.

نماینده مسیحیان آشوری و کلدانی در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: اگر مسلمانان برای زیارت به مکه می روند ما به نقاط دیگری از جهان همانند اورشلیم زادگاه حضرت عیسی مسیح(ع) می رویم تا به درجه مُقدوسی برسیم که معادل حاجی برای مسلمانان است.

وی افزود: زمانی در این مکان مقدس عیسی(ع) زندگی می کرده اما امروز جای پای ایشان را چکمه های خون آلود صهیونیست ها گرفته است و آنها هر آنچه خلاف اصول دین و انسانیت است انجام می دهند تا صاحب اراضی فلسطینیان و  فرار صاحبخانه ها شوند.

این نماینده در ادامه ابراز داشت: فلسطینیان باید بسیار از اسناد متعلق به اراضی و مالکان آنها محافظت کنند چرا که صهیونیست ها با سابقه ای که دارند ید طولایی در تحریف اسناد به نفع خود داشته اند.

بت کلیا در ادامه به نقش سازمان ها و مجامع بین المللی برای حل بحران فلسطین اشاره و عنوان کرد: در این زمینه به هیچ یک از مجامع بین المللی اعتقاد ندارم چرا که هیچ یک از سازمان های بین المللی و اسلامی هیچ حرکتی علیه صهیونیست ها انجام ندادند و حتی زمانی که کشتی های امدادی به منطقه فلسطین می رفتند نتوانستند مانع کشتی های صهیونیست شوند که این کشتی ها را از بین نبرند؛ از سوی دیگر نیز جلسات غیرمتعهدها روز به روز کمرنگ تر می شود و کاری از دست آنها نیز بر نمی آید.

عضو کمیسیون عمران مجلس در ادامه با بیان اینکه سازمان‌های همچون سازمان ملل صرفا به صورت لفظی اقدامات صهیونیست ها را محکوم می کنند، اظهار داشت: فجایع متعددی در جای جای دنیا به وقوع می پیوندد اما کسی از آنها حمایت نمی کند، در فاجعه ای که سر یک کشیش در سوریه از بدنش جدا شد هیچ نهاد بین المللی واکنش نشان نداد لذا آنها صرفا مدعیان دموکراسی و حقوق بشر هستند.

وی در ادامه تصریح کرد: در جلسه ای که در زمان ریاست جمهوری احمدی نژاد در سازمان ملل با بان کی مون برگزار شد احمدی نژاد در اظهارات شجاعانه ای به وی گفت شما حتی عرضه رساندن آب آشامیدنی به مردمی که در دنیا تشنه هستند نداشته و جرأت آن را ندارید اما اگر سازمان ملل را به ما بسپارید خواهید دید که چه امنیتی در دنیا ایجاد می کنیم.

دبیرکل اتحادیه جهانی آشوریان در پایان با بیان اینکه زمانی که جمهوری اسلامی درباره موضوعی حرف می زند به آن پایبند است، خاطرنشان کرد: حضور میلیونی ملت ایرانی در روز جهانی قدس ترمزی برای حرکت صهیونیست ها خواهد بود لذا مقاومت باید ادامه پیدا کند./

پایان پیام/

 

خانه ملت

Parameter:267093!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)