|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1399/09/24]

بحران سیاسی نتانیاهو را ناچار به لغو سفر امارات و بحرین کرد  

رسانه های گروهی رژیم صهیونیستی از به تاخیر افتادن سفر بنیامین نتانیاهو به امارات و بحرین برای دومین بار متوالی به دلیل تشدید بحران داخلی این رژیم خبر دادند.

بحران سیاسی نتانیاهو را ناچار به لغو سفر امارات و بحرین کرد

دوشنبه 24 آذر 1399

رسانه های گروهی رژیم صهیونیستی از به تاخیر افتادن سفر بنیامین نتانیاهو به امارات و بحرین برای دومین بار متوالی به دلیل تشدید بحران داخلی این رژیم خبر دادند.

شبکه تلویزیونی روسیا الیوم امروز (دوشنبه) به نقل از روزنامه صهیونیستی " یدیعوت آحارانوت " اعلام کرد که این سفر که قرار طی هفته جاری انجام شود به دلیل « بحران سیاسی داخلی در تل اویو » به تاخیر افتاده است و تاریخ جدیدی برای این سفر مشخص نشده است.

بر اساس این گزارش، قرار بود سفر نتانیاهو به ابوظبی و منامه در ۲۹ و ۳۰ آذر ماه انجام گیرد.

به گفته شبکه تلویزیونی صهیونیستی "کان"، نتانیاهو پنجشنبه گذشته درخواست به تاخیر افتادن سفر خود را مطرح کرد آن هم برعکس دفعه اول که از اماراتی ها خواست تا بخاطر مراسم گرامیداشت روز ملی شان سفر را به تعویق اندازند.

شبکه کان توضیح داد که هم اکنون اقدامات لازم جهت انجام سفر نتانیاهو در نیمه دوم ژانویه آینده در دست اجرا است اما این احتمال وجود دارد که اسراییل بخاطر بحران ویروس کرونا در آن تاریخ وارد سومین مرحله قرنطینه خود شود  و در آن صورت معلوم نیست که این سفر انجام پذیرد.

از سوی دیگر تارنمای خبری صهیونیستی " واینت " نیز اعلام کرد که بنیامین نتانیاهو سفر خود را تا اطلاع ثانوی به تاخیر انداخته است.

واینت توضیح داد: به دلیل تحولات شکل گرفته در صحنه سیاسی اسر اییل نتانیاهو سفر خود را به تاخیر انداخت و تاریخ جدیدی برای سفر خود مشخص نکرده است.

«آموس هارل» کارشناس مسایل سیاسی اسراییل دیروز (یکشنبه) در گزارشی که روزنامه صهیونیستی هاآرتص منتشر کرد ، نوشت که این رژیم در آستانه فروپاشی قرار گرفته است .

او با ابراز ناامیدی از وضعیت نهادهای رژیم اسرائیل به ویژه در زمینه سیاسی، امنیتی و نظامی، اوضاع داخلی این رژیم را در آستانه فروپاشی توصیف کرد.

وی تاکید کرد که نتانیاهو ارتش و امور خارجه را از برخی اقدامات و فعالیت‌های مهم خود از جمله توافق‌نامه‌های عادی‌سازی روابط با امارات و بحرین، فروش هواپیماهای پیشرفته آمریکایی به ابوظبی و سفر مخفی وی به عربستان، مطلع نکرده است، علاوه بر اینکه وزارت امور خارجه در مذاکرات تعیین مرز دریایی با لبنان نقشی ندارد و یک نفر به نام «مئیر بن شابات» به عنوان مشاور امنیت رژیم اسرائیل که از نزدیکان نتانیاهو است، شرکت می‌کند و اکنون این سوال مطرح است که چه کسی بر باقی‌مانده رژیم اشغالگر اسرائیل نظارت می‌کند، در حالی که کابینه، و پارلمانی وجود ندارد.

وزیران خارجه امارات و بحرین با « بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم اشغالگر صهیونیستی روز سه شنبه ۲۵ شهریور پیمان عادی‌سازی روابط با این رژیم را با حضور «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا امضا کردند تا روند خیانت به آرمان مردم فلسطین را تکمیل کنند.

«عبدالله بن زاید آل نهیان» وزیر خارجه امارات و «عبدالطیف بن راشد الزیانی» وزیر خارجه بحرین از یک سو و نتانیاهو نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی از سوی دیگر این توافق را در کاخ سفید به امضا رساندند.

در ابتدا توافق همکاری میان امارات و رژیم صهیونیستی با واسطه‌گری ترامپ به امضا رسید و سپس توافق مشابهی بین بحرین و رژیم اشغالگر امضا شد.

 

خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا)

Parameter:469161!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)