|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1400/01/04]

بحرین حاضر به محکوم کردن اقدامات رژیم صهیونیستی علیه فلسطینی‌ها نشد  

دولت بحرین حاضر نشد در جلسه شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد (مستقر در ژنو سوئیس) حضور یابد و به اقدامات رژیم صهیونیستی در سرزمین اشغالی فلسطین رأی مثبت دهد.

بحرین حاضر به محکوم کردن اقدامات رژیم صهیونیستی علیه فلسطینی‌ها نشد

۴ فروردین ۱۴۰۰

تهران – ایرنا- دولت بحرین حاضر نشد در جلسه شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد (مستقر در ژنو سوئیس) حضور یابد و به اقدامات رژیم صهیونیستی در سرزمین اشغالی فلسطین رأی مثبت دهد.

به گزارش ایرنا از تارنمای اینترنتی شبکه تلویزیونی المیادین، بحرین اولین کشور عربی است که جسارت کرد و از اجماع تاریخی کشورهای عربی خارج شد و حاضر نشد که به بندی در خصوص محکومیت اقدامات ناقضانه اسرائیل در سرزمین‌های اشغالی علیه فلسطنییان رأی مثبت دهد.

با وجود غیبت دولت بحرین، قطعنامه شورای حقوق بشر سازمان ملل روز سه‌شنبه با ۳۲ رأی مثبت از مجموع ۴۷ کشور از جمله چندین کشور اروپایی که معمولا در این جلسات غایب بودند، تصویب شد.

براساس گزارش المیادین، این موضع گیری بحرین، خشم گروه‌های فلسطینی را برانگیخته است، به طوری که هیأت دیپلماتیک منامه در ژنو هیچ توجیهی در خصوص این موضع‌گیری نداشتند.

بحرین به همراه امارات در ۱۵ سپتامبر ۲۰۲۰ (۲۵ شهریورماه) با حضور در کاخ سفید با رژیم صهیونیستی قرارداد سازش و عادی‌سازی روابط امضا کردند.

منامه ۱۸ اکتبر ۲۰۲۰ ( ۲۷ مهرماه) نیز توافقنامه‌ای را برای برقراری روابط کامل دیپلماتیک با رژیم صهیونیستی بست.

 

خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا)

Parameter:481283!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)