|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1398/07/07]

بحرین خواستار انعقاد برجام جدید با ایران شد  

بحرین خواستار انعقاد برجام جدید با ایران شد

شنبه 6 مهر 1398

وزیرخارجه بحرین در اظهاراتی بی ارتباط با موقعیتش، خواستار انعقاد برجام جدید با ایران شد.

به گزارش الوقت، وزیر خارجه بحرین در گفت‌وگو با یک نشریه آمریکایی در حاشیه برگزاری مجمع عمومی سازمان ملل متحد در نیویورک همسو با مقام‌های دولت آل سعود به تکرار مواضع ضد ایرانی پرداخت و خواستار توافق جدید هسته‌ای با ایران شد.

«شیخ خالد بن احمد بن آل خلیفه» وزیر خارجه بحرین در گفت‌وگوی اختصاصی با وبگاه «المانیتور» گفت، اگر برجام دیگری در کار باشد که کارآمد بوده، برای همه قابل قبول باشد و منفعت همه را تامین کند، جلوی دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای را بگیرد، برنامه موشکی ایران را تحت پوشش قرار دهد و به سیاست‌های مخرب ایران در منطقه بپردازد، این چیزی است که ما از یک برجام جدید می‌خواهیم. 
این در حالی است که وزیر خارجه بحرین در روزهای گذشته نیز در مصاحبه‌ای گفت، منامه در طرح صلح هرمز که قرار است رئیس‌جمهور ایران در نشست مجمع عمومی سازمان ملل مطرح کند، شرکت نخواهد کرد.

شیخ خالد بن احمد بن خلیفه گفت، صبر یک راهبرد است و فشار حداکثری بر ایران در حال اثرگذاری است.

رئیس دستگاه دیپلماسی بحرین با ستایش از روابط امنیتی کشورش با آمریکا نیز گفت، این روابط همیشه مستحکم بوده، اما هر وقت چالش جدیدی پیش می‌آید، این روابط رشد خواهد کرد و به ابعاد و افق‌های جدیدتر می‌رسد.

بحرین با وجود این که سال‌هاست با بیداری اسلامی در داخل روبروست، اما با سرکوب شدید شهروندان از تغییرات در این کشور جلوگیری می‌کند. با این حال بحرین از جمله کشورهایی است که همواره ادعاهایی بی اساس را علیه ایران مطرح می‌کند.

 

پایگاه خبری تحلیلی الوقت

Parameter:431713!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)