|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1398/05/13]

برنامه‌ریزی تل‌آویو برای احداث بیش از ۲۴۰۰ واحد مسکونی در قدس و کرانه باختری  

برنامه‌ریزی تل‌آویو برای احداث بیش از ۲۴۰۰ واحد مسکونی در قدس و کرانه باختری

شنبه 12 مرداد 1398

جنبش چپ‌گرای "صلح اکنون" اعلام کرد، کمیته "برنامه‌ریزی و ساخت و ساز" وابسته به اداره مدنی رژیم صهیونیستی در کرانه باختری و قدس شرقی برای ساخت ۲۴۳۰ واحد مسکونی تلاش خواهد کرد.

به گزارش ایسنا، روزنامه اورشلیم پست رژیم صهیونیستی به نقل از جنبش چپ‌گرای "صلح اکنون" نوشت، چهار کانون شهرک‌سازی که تخلیه شده‌اند بازسازی خواهند شد و کمیته "برنامه‌ریزی و ساخت و ساز" وابسته به اداره مدنی رژیم صهیونیستی در کرانه باختری و قدس شرقی برای ساخت ۲۴۳۰ واحد مسکونی برنامه‌ریزی خواهد کرد.

کابینه رژیم صهیونیستی چند روز پیش با ساخت ۷۰۰ واحد مسکونی برای فلسطینیان در منطقه "سی" که تحت حاکمیت اسرائیل است در ازای احداث ۶۰۰۰ واحد مسکونی در شهرک‌ها موافقت کرد.

فلسطینیان بر این باور هستند که شهرک‌ها و ساخت آن در کرانه باختری مانع تحقق صلح هستند زیرا که آنها در مناطق تحت کنترل فلسطینیان واقع شده‌اند و احتمال می‌رود که بخشی از مرزهای کشور آینده آنها باشد.

موافقت غیرمنتظره کابینه با طرح بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی برای ساخت و سازها در منطقه "سی" به منزله گام نخست در مسیر الحاق کرانه باختری است.

فعالیت شهرک‌سازی در کرانه باختری و قدس شرقی جایی که حدود ۶۰۰ هزار اسرائیلی در حال حاضر سکونت دارند، منبع تنشی در روابط اسرائیل با جامعه بین‌الملل و یکی از موانع اصلی در بررسی موضوع صلح با فلسطینیان است. رژیم صهیونیستی به ساخت مسکن در این مناطق اشغالی به عنوان سیاستی برای تأمین امنیت دولت یهودی می‌نگرد.

در این راستا نخست وزیر رژیم صهیونیستی تاکید کرد که شهرک‌سازی این رژیم در اراضی اشغالی فلسطین تا ابد ادامه خواهد داشت و متوقف نخواهد شد.

 

خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)

Parameter:423928!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)