|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1398/03/20]

بروجردی: لابی صهیونیسم از الحاق ژاپن به جمع همکاران ایران هراس دارد  

بروجردی:لابی صهیونیسم از الحاق ژاپن به جمع همکاران ایران هراس دارد

دوشنبه 20 خرداد 1398

تهران - ایرنا - عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: نخست وزیر رژیم صهیونیستی تصور کرده با گوشزد خطوط قرمز اسرائیل در منطقه به نخست وزیر ژاپن، وی را از همکاری با ایران بازدارد، زیرا لابی صهیونیسم از اضافه شدن ژاپن به جمع همکاران ایران هراس دارد.

علاءالدین بروجردی در گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت به مکالمه تلفنی نخست وزیر ژاپن با نتانیاهو پیش از سفر به ایران و دریافت برخی هشدارها از سوی نخست وزیر رژیم صهیونیستی اشاره کرد و افزود: تمام فشار آمریکایی ها به جمهوری اسلامی ایران با هدف تغییر سیاست های منطقه ای و موشکی کشور و به بهانه موضوع دروغین بمب هسته ای است.

نماینده مردم بروجرد و اشترینان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بارها موضع جمهوری اسلامی توسط مقام معظم رهبری اعلام شده است، ادامه داد: آمریکایی ها با توجه به هشدارها، رفته رفته عقب نشینی کردند و این عقب نشینی مکرر شهره عام و خاص در محافل سیاسی دنیا است، اما از طرق دیگر همواره ابزار فشار به ایران ادامه می دهند.

وی با بیان اینکه برخی اقدام های ضد ایرانی ترامپ تحت فشار لابی صهیونیسم انجام می شود، عنوان کرد: صهیونیست ها از اتفاقات امروز دنیا نگران هستند و تماس تلفنی اخیر نتانیاهو با شینزو آبه آن هم پیش از سفر به ایران حاکی از این نگرانی است.

بروجردی ادامه داد: حتی فراتر از این، صهیونیست ها این نگرانی را دارند که در نهایت این کشمکش ها منجر به نوعی عادی سازی روابط ایران و آمریکا شود که البته ممکن نیست چرا که ما به هیچ وجه به خاطر نقض مقررات بین المللی با آنها مذاکره و تعامل نمی کنیم.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی توضیح داد: چین، روسیه و هند علیرغم فشارهای آمریکا، همکاری خود با ایران را ادامه داده‌اند و رژیم صهیونیستی نگران است ژاپن نیز به جمع این کشور اضافه شود.

این نماینده مجلس به نگرانی صهیونیست ها از وضعیت آینده بلندمدت و میان مدت خود اشاره کرد و گفت که آنها تحولات منطقه و بحث فلسطین را به خوبی مشاهده و درک می کنند لذا این نگرانی غیرطبیعی نیست که به نخست وزیر ژاپن نیز منتقل شده است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه سیاست صهیونیست ها همواره مشخص است، یادآورشد: اکنون توانسته ایم به رغم فشارهای آمریکا با چین، روسیه و هند همکاری خود را ادامه دهیم و همین سبب شده رژیم صهیونیستی تصور کند باید هشدارهای لازم را به ژاپن بدهد مبادا آنها نیز به دایره همکاران ایران اضافه شوند.

 

خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا)

Parameter:414806!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)