|
|
0.0 (0)
[1398/03/11]

بزرگداشت روز قدس در اسلوونی  

بزرگداشت روز قدس در اسلوونی

شنبه 11 خرداد 1398

مراسم روز جهانی قدس با حضور جمعی از ایرانیان مقیم در لوبلیانا پایتخت اسلوونی برگزار شد.

به گزارش گروه سیاست خارجی خبرگزاری فارس، همگام با ایران اسلامی و مسلمانان عدالت‌طلب در سراسر جهان، بزرگداشت مراسم روز جهانی قدس با حضور جمعی از ایرانیان مقیم در محل سفارت کشورمان در اسلوونی برگزار شد.

 جمعی از ایرانیان مقیم اسلوونی ضمن شرکت در مراسم بزرگداشت روز جهانی قدس، همبستگی خود را با آرمان‌های مردم مظلوم فلسطین، اعلام کردند.

در مراسمی که به همین منظور در سفارت جمهوری اسلامی ایران در لوبلیانا برگزار شد، حجت الاسلام احمدوند روحانی اعزامی از ایران طی سخنانی گفت: توجه و دغدغه داشتن نسبت به موضوع فلسطین براساس معیارهای دینی ماست. حتی چنانچه فلسطینی‌ها مسلمان هم نبودند ما در خصوص وضعیت آن و جنایات و بی رحمی‌ها علیه آنها مسئولیت داشتیم و وظیفه ما بود که نسبت به ظلمی که بر آنها اعمال می‌شود، واکنش نشان دهیم. حال که مسلمان نیز هستند، وظیفه ما افزون‌تر می‌شود.

وی افزود: عده‌ای جمع شده‌اند که تاریخ یک سرزمین را انکار کرده و در پی تغییر آن هستند.

احمدوند با طرح این سؤال که آیا بشریت در خصوص فلسطین برای خود وظیفه‌ای قائل نیست؟ عنوان کرد: آیا سازمان‌های بین‌المللی که در خصوص حفظ میراث فرهنگی یک سرزمین حساسیت دارند نسبت به تغییر تاریخ، جغرافیای یک سرزمین به نام دین فاقد هرگونه مسئولیت هستند؟ اما در این مورد تمامی دستورالعمل‌ها، حساسیت‌ها و ملاک‌های انسانی، روشنفکری و حقوق بشر در عالم تغییر می‌کند و آن موضوع فلسطین و جنایات رژیم صهیونیستی است که آن را مستثناء می‌سازند.

وی اضافه کرد: به عنوان مثال چنانچه در گوشه‌ای از جهان شرایطی پدید آید که پرندگان ناچار به کوچ اجباری شوند، بسیاری از سازمان‌های بین‌المللی و سازمان‌های مردم نهاد به آن واکنش نشان داده و مانع این امر می‌شوند. اما در فلسطین که محل زندگی جمعی از انسان‌ها بوده و صهیونیست‌ها با غصب آن به اجبار آن‌ها را کوچ داده و از سرزمین خود بیرون کردند، دهان‌ها بسته است و سکوت اختیار می‌کنند.

 

خبرگزاری فارس

Parameter:413541!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)