|
|
کنفرانس بین المللی حمایت از انتفاضه فلسطین
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
نتانیاهو ضمن تاکید بر ائتلاف احزاب راستگرا:
[1397/11/23]

بنی گانتس در دولت آینده لیکود نقشی ندارد  

نتانیاهو ضمن تاکید بر ائتلاف احزاب راستگرا:

بنی گانتس در دولت آینده لیکود نقشی ندارد

سه شنبه 23 بهمن 1397

نخست وزیر رژیم صهیونیستی ضمن دعوت از احزاب راستگرا برای ائتلاف در انتخابات آینده کنست تاکید کرد بنی گانتس در دولت آینده لیکود جایگاهی نخواهد داشت.

به گزارش خبرگزاری قدس (قدسنا) به نقل از پایگاه خبری عرب 48، بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی برخی از احزاب راستگرای اسرائیل را به اتحاد برای دستیابی به کرسی های بیشتر در کنست آینده فرا خواند و تاکید کرد حزب «امنیت برای اسرائیل» در دولت آینده وی نقشی نخواهد داشت.

وی در جریان دیدار با روزنامه نگاران صهیونیسم دینی در قدس گفت: باید احزاب «خانه یهودی»، «عوتسما لیسرائیل»، «ایلی یشای» و «اتحاد ملی» برای نجات 6 تا 7 کرسی راستگرایان در کنست آینده ائتلاف نمایند.

نخست وزیر اسرائیل افزود: نباید این آرا را از دست داد چرا که گزینه نهایی یا دولتی چپگرا و یا راستگرا است و اختلاف راستگرایان در نهایت به خسارتی انتخاباتی منجر خواهد شد.

نتانیاهو ادامه داد: هرگز نسبت به تشکیل دولتی با مشارکت بنی گانتس رئیس حزب «امنیت برای اسرائیل» اقدام نخواهم کرد و دولت من در آینده دولت ملی لیکود و راستگرا خواهد بود.

نتانیاهو گفت: تماس هایی تلفنی و دیدارهایی با رهبران این احزاب برای اتحاد آنان انجام شده است و به آنان تاکید شد هر کدام از آنها نمی توانند حائز حد نصاب لازم برای راهیابی به کنست شوند اما در صورت اتحاد با یکدیگر بین 6 تا 7 کرسی کنست را به دست خواهند آورد.

این سخنان نتانیاهو پس از آن ایراد شده است که حزب «عوتسما لیسرائیل» از تماس هایی در خصوص ورود به انتخابات در قالب لیست مشترک با حزب «اتحاد ملی» خبر داده است.

همچنین در همین رابطه نفتالی بنت رئیس حزب «راست جدید» نیز در مصاحبه با پایگاه خبری واللا اعلام کرد هرگز در دولتی که ریاست آن با بنی گانتس باشد شرکت نخواهد کرد.

 

خبرگزاری قدس (قدسنا)

Parameter:388006!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)