|
|
0.0 (0)
[1396/05/30]

بیانیه جمعیت دفاع از ملت فلسطین به مناسبت سالروز آتش زدن مسجد الاقصی  

بیانیه جمعیت دفاع از ملت فلسطین به مناسبت سالروز آتش زدن مسجد الاقصی

یکشنبه / ۲۹ مرداد ۱۳۹۶

جمعیت دفاع از ملت فلسطین با صدور بیانیه‌ای در سالگرد به آتش کشیده شدن مسجد الاقصی توسط صهیونیست‌ها ضمن تاکید بر هویت اسلامی و قداست مسجد الاقصی بر صیانت از آن به عنوان یک تکلیف از سوی مسلمانان تاکید کرد.

به گزارش ایسنا، جمعیت دفاع از ملت فلسطین در این بیانیه آمده است: صهیونیست‌ها از زمان اشغال فلسطین در سال 1948 سیاست تغییر هویتی سرزمین فلسطین را پیگیری کرده‌اند. آواره‌سازی مردم فلسطین و جایگزینی جمعیت یهودی اشغال مستمر زمین‌های فلسطینی، تخریب اماکن تاریخی و تخریب یا تغییر کاربری مساجد از جمله سیاست‌های رژیم صهیونیستی در یک 70 سال اشغال فلسطین بوده است. پس از اشغال کامل بیت المقدس در سال 1967 برنامه های حذف حرم شریف قدس به عنوان برجسته‌ترین نماد هویتی اسلام در سرزمین فلسطین، در دستور کار این رژیم قرار گرفته است. زیرا تا فلسطین با هویت اسلامی آن شناخته می‌شود امکان بسط سیطره کامل صهیونیست‌ها بر فلسطین وجود نخواهد داشت و هزینه‌های اشغال فلسطین نیز روز افزون خواهد بود.
به خصوص که مسجدالاقصی به عنوان قبله نخست مسلمانان و محل عروج پیامبر عظیم الشان اسلام، ریشه در اعماق تاریخ اسلام دارد و محل توجه ویژه مسلمین است. بر این اساس تخریب این مسجد قدسی برای صهیونیست‌ها یک اولویت محسوب می‌شود. بر این اساس در طول 50 سال اشغال حرم شریف قدس اقدامات وسیعی را برای حذف مسجد الاقصی به کار بسته است. به آتش کشیده شدن مسجد الاقصی در یک برنامه هماهنگ توسط صهیونیست‌ها در همین چارچوب انجام گرفته است. هر چند صهیونیست‌ها به دلیل هراسی که از اعتراضات مردمی جهان اسلام و مجامع بین‌المللی داشتند؛ اعلام کردند که این اقدام از سوی یک جهانگرد استرالیایی که روان پریشی داشته است، صورت گرفته است. اما این اقدام در کنار سایر اقدامات تجاوزکارانه صهیونیست‌ها به مسجد مقدس الاقصی، نشان از توطئه بزرگ و برنامه‌ریزی شده علیه جهان اسلام دارد. تجاوزات صهیونیست‌ها در این 50 سال مستمرا ادامه داشته است و متاسفانه به دلیل انفعال در جهان اسلام، این تنها جامعه فلسطینی است که به عنوان خط مقدم جبهه وظیفه صیانت از مقدسات اسلامی و قبله نخست اسلام و عروج گاه رسول مکرم اسلام را بر عهده گرفته و مظلومانه و در تنهایی جوانانش را در این جنگ مقدس 50 ساله قربانی می‌کند.

جمعیت دفاع از ملت فلسطین ضمن تاکید بر هویت اسلامی سرزمین فلسطین و محکومیت اشغال آن از سوی صهیونیست ها تاکید دارد که فلسطین سرزمین اسلامی است و حرم شریف قدس و مسجدالاقصی قبله نخست مسلمانان و محل عروج پیامبر نیز متعلق به جهان اسلام است و صیانت از آن بر پایه آیه شریفه قرآن کریم" ولن یجعل الله للکافرین علی المومنین سبیلا" بر عهده همه جهان اسلام از زن و مرد و پیر و جوان و خصوصا دولت‌های اسلامی است و این تکلیف هرگز ساقط شدنی نیست.

این جمعیت تاکید دارد نامگذاری روز به آتش کشیده شدن مسجد الاقصی به عنوان روز مساجد در واقع حاوی این پیام است که ای مسلمان هوشیار باشید که دشمنان اسلام و شما در واقع دشمن هویت شما هستند و در برابر این دشمن مسامحه و انفعال نه تنها شایسته نیست بلکه گلو بر تیغ دشمن نهادن است.

 

خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)

Parameter:269027!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)