|
|
0.0 (0)
[1396/04/28]

بیانیه جمعیت دفاع از ملت فلسطین در محکومیت منع فلسطینیان از حضور در مسجد الاقصی  

بیانیه جمعیت دفاع از ملت فلسطین در محکومیت منع فلسطینیان از حضور در مسجد الاقصی

جمعیت دفاع از ملت فلسطین با صدور بیانیه ای مسدود سازی درب های مسجد الاقصی بر روی فلسطینیان را شدیدا محکوم کرد.

تاریخ انتشار: 1396/4/27
 به گزارش خبرگزاری قدس (قدسنا) به نقل از روابط عمومی جمعیت دفاع از ملت فلسطین در این بیانیه آمده است:

 

بسم الله الرحمن الرحیم


بار دیگر اشغالگران صهیونیست در سایه حمایت قدرت های سلطه طلب جهانی و در راس آن دولت جنایتکار امریکا جنایتی دیگر را در فلسطین رقم زدند. رژیم صهیونیستی با بستن درب های مسجد الاقصی و ممانعت از ورود فلسطینیان، نشان دادند که برای نهایی کردن طرح های خود در باره مسجد الاقصی و بیت المقدس شتاب گرفته اند. این شتاب از آن جهت است که جهان اسلام در یک نوع انفعال شدید نسبت به فلسطین و تحولات این سرزمین مقدس و حرم شریف قدس قرار دارد و دولت های عربی مدعی نیز در چارچوب همراهی با رژیم صهیونیستی علیه جهان اسلام فعالیت می کنند. جمعیت دفاع از ملت فلسطین ضمن اینکه اقدام غیرقانونی و تجاوز کارانه صهیونیست ها در مسدود سازی راه های ورود فلسطینیان به این مسجد مقدس اسلامی و هشدار شدید نسبت به واکنش ملل مسلمان در این مورد اعلام می دارد:


-  فلسطین و حرم شریف قدس و اماکن مقدسه داخل آن از جمله مسجد الاقصی یک مکان اسلامی و عربی بوده و همانگونه که مصوبات اخیر سازمان یونسکو (وابسته به سازمان ملل متحد) نیز بر آن تاکید کرده است، بیت المقدس و مسجد الاقصی هویتی اسلامی و فلسطینی داشته و هیچ نسبت تاریخی میان این مناطق و یهودیت وجود ندارد و حضور صهیونیست ها در آن و اقدام در جهت تغییر شرایط محیطی و جمعیتی در این شهر و مکان مقدس، حضور و اقدامی اشغالگرانه و نامشروع است. بر این اساس بستن درب های این مسجد مقدس بر روی فلسطینیان، تجاوز محسوب شده و خلاف مقررات و کنوانسیون ها و قطعنامه های بین المللی است و باید سازمان های بین المللی نسبت به وظیفه خود در این باره اقدام کنند.

-  بیت المقدس و حرم شریف قدس مهمترین نماد هویتی و اسلامی سرزمین فلسطین محسوب می شود و صیانت از آن تکلیفی بر همه مسلمانان جهان است. بی تردید اینگونه تجاوزات به این نماد مهم و مقدس از سوی جهان اسلام و خصوصا جوانان فلسطین بی پاسخ نخواهد ماند. همچنان که عملیات استشهادی جوانان خاندان ریشه دار جبارین فلسطین، در دفاع از مسجد الاقصی انجام گرفت؛ صهیونیست ها باید منتظر تکرار این گونه عملیات ها باشند.

-  هر چند صهیونیست ها با مسدود سازی ورودی های مسجد الاقصی تلاش دارند موضوع یکپارچه سازی و حاکمیت خود بر بیت المقدس و مسجد الاقصی را بر ملت فلسطین و جامعه جهانی تحمیل کنند، اما همانگونه که انتفاضه سوم فلسطین در صیانت از مسجد الاقصی و در اعتراض به تجاوزات مکرر صهیونیست ها به آن شکل گرفت، این اقدام صهیونیست ها هم موجب گسترش انتفاضه و موجب وحدت جامعه فلسطینی بر محور مبارزه خواهد شد.
 

جمعیت دفاع از ملت فلسطین
27 تیرماه 1396

 

انتهای پیام/

 

خبرگزاری قدس (قدسنا)

Parameter:266397!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)