|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1399/02/24]

بیانیه دبیرخانه دائمی کنفرانس بین المللی حمایت از انتفاضه فلسطین مجلس شورای اسلامی به مناسبت روز نکبت  

دبیرخانه کنفرانس بین المللی حمایت از انتفاضه فلسطین، ضمن تقبیح و محکوم نمودن این روز شوم و ننگین، با صدای بلند به صهیونیست ها و دولت آمریکا اعلام می دارد که به مدد الهی فلسطین آزاد خواهد شد و فلسطینی ها بزودی به سرزمین مادری و خانه خود باز خواهند گشت، چرا که فلسطین زنده است، نفس می کشد و به یاری مقاومت و  فرزندان غیور فلسطینی و مشارکت زنان مبارز و کودکان سلحشور خود به مقصود خواهد رسید .

بیانیه دبیرخانه دائمی کنفرانس بین المللی حمایت از انتفاضه فلسطین مجلس شورای اسلامی به مناسبت روز نکبت

باسمه تعالی

72 سال قبل در روز 15 ماه مه 1948 مصادف با 24 اردیبهشت 1327 ، انگلیس با در اختیار داشتن قیمومیت فلسطین و برای تداوم اهداف استعماری خود و داشتن پایگاه دائم در منطقه غرب آسیا ، با صهیونیسم بین المللی برای مهاجرت یهودیان به فلسطین و تشکیل دولت صهیونیستی به توافق رسید . در این روز نکبت ، صهیونیسم فاشیسم با حمایت انگلیس و آمریکا و با زور سلاح، اقدام به کشتار بی رحمانه زنان ، کودکان و جوانان نمود و با شهید نمودن 15 هزار نفر فلسطینی و آواره کردن صدها هزار فلسطینی دیگر، بنای رژیم جانی ، تروریسم ، کودک کش ، نژادپرست و ضد اصول انسانی و حقوق بشری را طراحی نمودند .

جنایات رژیم اشغالگر با سوءاستفاده از شرایط نابسامان منطقه ای و بین المللی تداوم دارد، هتک حرمت مسجد الاقصی، تداوم شهرک سازی، تلاش برای یهودی سازی کرانه باختری و قدس و محاصره انسانی غزه از ان جمله است. صهیونیست های متوهم برای قانونی نمودن حضور نامشروع خود در سرزمین فلسطین، در طول این 72 سال با انجام هزاران جنایت و کشتار و ادامه نابودی نسل فلسطینی ها، به لبنان، سوریه، مصر و اردن نیز حمله کرده و قتلگاه صبرا و شتیلا و قانا را در کارنامه ننگین خود ثبت نمودند و از هیتلر در مسابقه نسل کشی سبقت گرفتند . 

دبیرخانه کنفرانس بین المللی حمایت از انتفاضه فلسطین، ضمن تقبیح و محکوم نمودن این روز شوم و ننگین، با صدای بلند به صهیونیست ها و دولت آمریکا اعلام می دارد که به مدد الهی فلسطین آزاد خواهد شد و فلسطینی ها بزودی به سرزمین مادری و خانه خود باز خواهند گشت، چرا که فلسطین زنده است ، نفس می کشد و به یاری مقاومت و  فرزندان غیور فلسطینی و مشارکت زنان مبارز و کودکان سلحشور خود به مقصود خواهد رسید .

بی تردید طرح معامله قرن رئیس جمهور آمریکا و خوش رقصی معدودی از دولت های عربی شکست خورده برای عادی سازی روابط با صهیونیست ها ، نه تنها ذره ای خلل در عزم مقاومت و ملت فلسطین برای آزادی سرزمین و بازگشت به خانه مادری ایجاد نخواهد نمود ، بلکه اقدام ترامپ و برخی حکام کشورهای عربی تاکیدی  بر مشارکت آنها در جنایت های 72 ساله صهیونیست ها و ایجاد روز نکبت می باشد و باید در مقابل وجدان های بشری پاسخگو باشند .

صهیونیست ها اگر فکر می کنند با پشت گرمی به ترامپ و لابی صهیونیستی در آمریکا می توانند کرانه باختری، جولان و مزارع شبعا را به سرزمین های اشغالی ملحق نمایند، باید بدانند که علائم افول آمریکا و خروج نیروهای بیگانه از منطقه شروع شده است و رژیم جعلی اسرائیل و صهیونیسم جایی در آینده منطقه ندارد .

امروز افکار عمومی جهان بویژه بعد از فراگیر شدن بحران ویروس کورنا و مشاهده درجه قساوت قلب و بی رحمی رژیم صهیونیستی در برخورد با دو میلیون زن و کودک و جوان محاصره شده در غزه و محروم کردن آنها از کمک های انسانی و دارویی ، به این باور رسیده است که رژیم اشغالگر  بدتر از آپارتاید و دارای تسلیحات هسته ای و شیمیایی خطر بالفعلی برای جامعه جهانی و صلح و امنیت بین المللی محسوب می شود . طرح یکجانبه و صهیونیستی معامله آمریکایی قرن اقدامی بی اثر است که نتیجه فوری آن را در وحدت بیشتر مردم و گروههای سیاسی فلسطین می توان مشاهده نمود. این طرح جدید استعماری و بدتر از آپارتاید ، مقاومت را بیش از هر زمان دیگر بر اعتقاد به « مقاومت تا پیروزی » مصمم تر کرده است.

با امید قطعی به آزادی فلسطین، روز قدس جهانی امسال نیز با شکوه برگزار خواهد شد و پیوستگی و همبستگی ملت ها بار دیگر نوید دهنده شکست صهیونیسم و تحقق حقوق ملت فلسطین خواهد بود .

 

دبیرخانه دائمی کنفرانس بین المللی حمایت از انتفاضه فلسطین

خبرگزاری خانه ملت

خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)

خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا)

خبرگزاری شبستان

Parameter:455963!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)