|
|
 » کنفرانس » آرشیو کنفرانس ها » سومین کنفرانس
0.0 (0)
[1395/09/19]

بیانیه سومین کنفرانس بین ‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین 25 تا 27 فروردین سال 1385- (14 تا 16 آوریل 2006 )  

بیانیه سومین کنفرانس بین ‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین

با عنوان:

(کنفرانس بین المللی قدس و حمایت از حقوق مردم فلسطین)

 

25 تا 27 فروردین سال 1385 هجری شمسی

15 تا 17 ربیع الاول 1427 هجری قمری

)14 تا 16 آوریل 2006 میلادی)

 

سومین کنفرانس بین المللی قدس و حمایت از حقوق مردم فلسطین به میزبانی مجلس شورای اسلامی ایران که از روز جمعه 25 فروردین 1385 و با حضور روسای سه قوه، مقامات لشگری و کشوری و روسای مجالس کشورهای اسلامی در سالن اجلاس سران کشورهای اسلامی در تهران برگزار شد، یکشنبه شب 27 فروردین 1385 با صدور بیانیه ای به کار خود پایان داد. 


متن کامل بیانیه سومین کنفرانس بین المللی قدس و حمایت از مردم فلسطین به شرح ذیل است: 

 

بسم الله الرحمن الرحیم

 

سومین اجلاس بین ‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین با عنوان " کنفرانس بین المللی قدس و حمایت از حقوق مردم فلسطین" بنا به دعوت و میزبانی مجلس شورای اسلامی در روزهای 25 تا 27 فروردین ماه سال 1385 هجری شمسی (15 تا 17 ربیع الاول 1427 هجری قمری و 14 تا 16 آوریل 2006 میلادی) با شرکت روسا و هیات های مجالس ملی و مشورتی، علما، اندیشمندان و شخصیت‌ های علمی، فرهنگی، سیاسی و مجاهد کشورهای مختلف از جهان با هدف حمایت و پشتیبانی همه جانبه از حقوق مردم فلسطین و صیانت از اماکن مقدسه به ویژه شهر قدس، در تهران برگزار گردید. 


شرکت‌ کنندگان در این کنفرانس با بررسی تحولات جاری منطقه و جهان و تشدید فشارهای ظالمانه اعمال شده علیه ملت فلسطین، ضمن اعلام همبستگی با مقاومت این ملت علیه غاصبان صهیونیست تا احقاق حقوق کامل و همچنین اعلام حمایت و همبستگی خود با ملت مظلوم فلسطین در این رنج و آلام، و بزرگداشت شهدای فلسطینی، بر موارد ذیل تاکید نمودند: 


1- کنفرانس تاکید می‌نماید که آرمان فلسطین، آرمان محوری امت عرب و اسلام بوده و وظیفه آنان است که همه نوع حمایت و پشتیبانی را از ملت فلسطین - که طلیعه دار امت برای آزادسازی فلسطین می‌باشد - به عمل آورند. 


2- کنفرانس، رژیم صهیونیستی موجود در خاک فلسطین را رژیمی غاصب، نابجا، غیربومی و بیگانه با بافت منطقه عربی واسلامی می‌شمارد که شرعا و قانونا حق موجودیت ندارد. 


3- اجلاس، مقاومت شجاعانه و مقدس ملت و نیروهای مقاومت فلسطین را در جهت احقاق حقوق طبیعی و اصیل خود که مورد تایید همه معاهدات و عرف بین المللی می‌باشد، پاسخی قاطع، بدیهی و مشروع در برابراشغالگری و سیاست های نژادپرستانه و تجاوزگرانه رژیم صهیونیستی دانسته و ضمن ارج نهادن به جهاد رهایی بخش ملت فلسطین از جامعه جهانی و کلیه دولت‌ها و ملت‌های جهان عرب واسلام وجهان آزاد می‌خواهد برای احقاق حقوق مسلم و مشروع ملت فلسطین به یاری این ملت بشتابند. 


4- اجلاس ضمن تاکید بر حق فردی و جمعی طبیعی، قانونی و غیر قابل چشم پوشی تمامی پناهندگان و آوارگان فلسطینی در بازگشت به خانه و کاشانه و سرزمین آباو اجدادی خویش که با زور از آن رانده شده‌اند، توطئه صهیونیستی و بین‌المللی اسکان دائمی و اجباری فلسطینینان در خارج از فلسطین را محکوم و ضمن مخالفت بااین توطئه، ضرورت مقابله با آن را یادآور می‌گردد. اجلاس دولت‌های میزبان پناهندگان فلسطینی را ترغیب می نماید تا تحقق حق بازگشت آوارگان مزبور به فلسطین و خانه و دیار خود شرایط لازم برای برخورداری از حقوق انسانی و زندگی شرافتمندانه آنان را فراهم آورند. 

5- اجلاس با تاکید بر حق انکارناپذیر تعیین سرنوشت ملت فلسطین از برپایی دولت مستقل فلسطین با برخورداری از حاکمیت کامل به پایتختی قدس در تمامی سرزمین فلسطین حمایت و پشتیبانی می‌نماید. 

6- کنفرانس ضمن حمایت ازانتخاب دموکراتیک ملت فلسطین و دولت برآمده از انتخابات ژانویه 2006 فلسطین - که سلامت و شفافیت آن مورد تایید جهانیان و جامعه بین‌الملل بوده است - هرگونه اقدام اقتصادی و سیاسی علیه این دولت را اقدامی نامشروع دانسته فشارها و اقداماتی را که به هدف مجازات و به گرسنگی کشیدن کشیدن مردم فلسطین و پایمال کردن حق آنان در انتخاب رهبران و نمایندگانشان اعمال می‌شود ، مردود می‌شمارد. کنفرانس همچنین از همه کشورها و ملت‌های جهان عرب و اسلام و دنیای آزاد می‌خواهد که ملت فلسطین و دولت جدیدش را مورد هرگونه حمایت و پشتیبانی معنوی و مادی قرار داده ، و با ایجاد ساز و کارها و وسایل مناسب- از جمله با تاسیس صندوقی ویژه و تقویت صندوق‌های موجود به ویژه صندوق الاقصی با مدیریت بانک توسعه اسلامی، ضمن هماهنگی با دولت فلسطین، کمک‌های رسمی و مردمی را از این طریق ارائه دهند. 


7- به منظور آن که فلسطینیان همواره در حالت دریافت کمکهای مالی باقی بمانند، کنفرانس از همه کشورهای عربی و اسلامی مراکز تولید و واردات و صادرات، می‌ خواهد تا ورود کالاها و تولیدات فلسطینی را تشویق نمایند که در نتیجه به رشد و توسعه اقتصاد فلسطینی کمک نموده و با حمایت از مردم فلسطین و بهبود شرایط مادی آنها جهت مقابله با محاصره موجود آنان را یاری نمایند. 


8- اجلاس اقدامات رژیم صهیونیستی در تغییر بافت و ترکیب جمعیتی و جغرافیایی و هویت معماری عربی و اسلامی قدس و یهودی ‌سازی آن بویژه عملیات حفاری در زیر مسجدالاقصی و هرگونه شهرک‌سازی و دیوارسازی در این شهر مقدس و اطراف آن و تهدیدات مکرر علیه مقدسات اسلامی و مسیحی آن بویژه مسجدالاقصی و کلیسای قیامت را قویا محکوم نموده ضمن تاکید بر یکپارچگی شهر قدس به عنوان پایتخت یکپارچه کشور فلسطین، اعلام می‌دارد فلسطین و قدس و مقدسات آن قابل معامله نیست. 


در همین راستا اجلاس تصمیم برخی کشورها در خصوص استقرار نمایندگی‌های دیپلماتیک خود نزد رژیم صهیونیستی در قدس را قویا محکوم نموده و نسبت به عواقب چنین اقدامی هشدار می‌دهد. 

کنفرانس از همه مسلمانان می‌خواهد برای آزادسازی قدس از چنگال دشمن صهیونیستی و تبدیل آن به مرکزی برای تلاقی تمدن‌ها و ادیان، به اصل جهاد عمل کنند.


9- اجلاس اقدام رژیم صهیونیستی در احداث و تداوم ساخت دیوار حایل نژادپرستی را که به بهای دست اندازی بر بخش‌های بیشتری از زمین‌های فلسطین و یهودی‌سازی آنها است و در نتیجه با مصادره زمین‌های کشاورزی و تخریب منازل و آبادیهای فلسطینیان، زندگی روزانه مردم فلسطین را در معرض خطر جدی قرار داده به شدت محکوم نموده، از جامعه بین‌الملل و سازمانهای بین المللی ذیربط انتظار دارد با تحت فشار قرار دادن رژیم صهیونیستی، اراده جمعی بین‌المللی در این خصوص را که در قطعنامه مجمع عمومی سازمان ملل و رای دیوان بین‌المللی دادگستری مبنی بر غیر قانونی بودن این دیوار نژادپرستانه و ضرورت تلاش برای تخریب و برچیدن آن تبلور یافته، عملی سازند. 


10 - اجلاس اقدامات رژیم صهیونیستی دراحداث و توسعه شهرک های یهودی را که با زور اسلحه و تروریسم ایجاد شده، محکوم نموده، از مجامع بین ‌المللی درخواست می‌نماید تمام تلاشها و مساعی خود را برای جلوگیری از این تجاوزات به سرزمین فلسطین، متوقف ساختن عملیات شهرک‌سازی، جلوگیری از توسعه آن و برچیدن شهرکهای موجود به کار بندند. 


11- اجلاس جنایات و تجاوزات مستمر رژیم غاصب صهیونیستی در حق مردم بی دفاع فلسطین و ترور و قتل و بازداشت و اخراج شهروندان و فعالان همه گروههای مقاومت و مقامات دولتی و سیاسی، تخریب منازل و مزارع، شکنجه بیش از 9 هزار اسیر و بازداشتی فلسطینی دربند که در شرایطی غیر انسانی و بسیار بی‌رحمانه و ظالمانه نگهداری می‌شوند و محاصره کل ملت فلسطین را که نمونه آشکار تروریسم این رژیم جنایتکار، جنایت علیه بشریت و برخلاف همه معاهدات و کنوانسیونهای بین‌المللی است به شدت محکوم نموده و از مجامع مسوول بین‌المللی بویژه شورای امنیت سازمان ملل متحد قویا درخواست می‌نماید به وظایف و مسئولیت قانونی خود عمل نموده و برای رفع ستم از مردم فلسطین و پایان دادن به اشغال بکوشند. و مانع تهدید صلح و امنیت بین‌المللی از سوی رژیم غاصب قدس گردند. 


12- شرکت‌ کنندگان در اجلاس با درود به اسرا و بازداشتی‌های دربند زندانهای رژیم صهیونیستی که تعدادی از نمایندگان ملت فلسطین نیز درمیان آنها وجود دارند، خواستار آزادی بی‌قید و شرط همه اسرا و رهایی از چنگال صهیونیستها می‌باشند. 


13- کنفرانس از مقامات پارلمانی، وکلای مدافع، حقوقدانها و سازمانهای حقوق بشر و جمعیتها و گروههای پشتیبانی حقوق مردم فلسطین می خواهد تا علیه مقامات سیاسی و نظامی اسراییل به جرم ارتکاب جنایات جنگی علیه مردم فلسطین، در دادگاههای بین‌المللی و کشورهای مختلف جهان بویژه کشورهای اروپایی طرح شکایت نموده تا حکم توقیف برای آنها صادر شود و آنها را به دادگاه بکشانند، همچنین کنفرانس، جنایت جنگی حمله به زندان اریحا را که نیروهای صهیونیستی اشغالگر طی تبانی آشکار و بی‌پرده با آمریکا و انگلیس مرتکب شده‌اند و منجر به ربودن دبیر کل مبارز جبهه خلق برای آزادی فلسطین - احمد سعدات - و همرزمان او و نیز سرلشگر فواد الشوبکی شد، محکوم می‌نماید. لذا کنفرانس مقرر می‌دارد ضمن حمایت از تمام تلاش‌های حقوقی و سیاسی برای آزادی این افراد ، علیه دولتین آمریکا و انگلیس شکایت شود و مسئولان جنایت مذکور محاکمه گردند. 


14- اجلاس سیاست نظامی گری و انباشت سلاح‌های کشتار جمعی و زرادخانه هسته‌ای رژیم صهیونیستی و تعهد آمریکا مبنی بر حفظ برتری نظامی و امنیتی اسراییل را اصلی‌ترین تهدید برای صلح و امنیت منطقه‌ای و بین‌المللی قلمداد نموده و از جامعه جهانی و مجامع بین‌المللی بویژه آژانس بین‌المللی انرژی اتمی می‌خواهد اقدامات اجرایی لازم جهت خلع سلاح این رژیم به عمل آورند. 


15- اجلاس با تقبیح سیاستهای دوگانه آمریکا و هم پیمانانش در قبال مسایل جهان و خاورمیانه از جمله حمایت آنها از اقدامات رژیم صهیونیستی در زیر پا گذاشتن ابتدایی‌ترین موازین حقوق بشر ، سیاست آنان در حمایت و پشتیبانی همه جانبه از این رژیم در ابعاد مختلف سیاسی، اقتصادی، نظامی و امنیتی را قویا محکوم می‌نماید. در این راستا اجلاس از دولتها و ملت‌های آزادیخواه جهان می‌خواهد در جهت تغییر رفتار غیرعادلانه این کشورهااز کلیه امکانات و تواناییهای خود استفاده نمایند. 


16- کنفرانس بر ضرورت احیاء قطعنامه 3379 مصوب سال 1975 مجمع عمومی سازمان ملل که صهیونیسم را یکی از اشکال نژادپرستی قلمداد می‌نماید، تاکید می ورزد. 


17- اجلاس ضمن ادای احترام به‌بشریت و پیروان ادیان،هرگونه کشتارانسانها باانگیزه‌های نژادی و یا مذهبی را در هر شکل و نوعی محکوم می‌نماید. در عین حال در رابطه با هولوکاست - صرف نظر از واقعیات تاریخی مربوط به آن که تاریخ دانان و پژوهشگران باید نظر خود را در این‌باره بگویند- سوء استفاده رژیم صهیونیستی‌از موضوع مزبور به‌منظور باج‌گیری از جهان و ارتکاب زشت‌ترین ستم‌ها و قتل عام‌های وحشتناک در حق مردم فلسطین و اشغال سرزمین و آواره ساختن این مردم که منطقا و واقعا هیچ ارتباطی با چنین موضوعی ندارند، در واقع یک آدم سوزی حقیقی در حق ملت فلسطین به شمار می‌آید که نمونه‌ای زنده و حقیقی از نسل کشی و نابودی همه افراد ملت در عصر حاضر می‌باشد. 


18- عقب نشینی ناقص رژیم صهیونیستی از نوار غزه که به برکت چندین دهه جهاد و مقاومت و پایداری ملت فلسطین و انتفاضه مقدس الاقصی حاصل گردید، این پیام را به همه آموخت که ایمان و اراده بر زور و سلاح اشغالگران پیروز است . این تحول به دنبال آزادی پیروزمندانه جنوب لبنان بوقوع پیوست، نشان از آغاز دوره افول رژیم اشغالگر قدس و نوید بخش پیروزیهای آتی ملت فلسطین است. اجلاس موضع طلبکارانه رژیم صهیونیستی و برخی حامیان بین‌المللی‌اش مبنی بر تداوم فشارهای خود روی کشورهای منطقه جهت امتیازدهی به ‌این رژیم و عادی سازی روابط با آن در قبال عقب نشینی از غزه را محکوم می‌نماید. 


19 - کنفرانس طرح اولمرت را که (نقشه جدایی یک جانبه) نامیده می‌شود، مردود می‌شمارد. هدف از این طرح چنانکه دولت دشمن صهیونیستی اعلام می ‌دارد دست اندازی بر حدود 60 درصد از زمین های کرانه غربی و تکه تکه کردن آن و تکمیل یهودی‌سازی قدس و جداسازی کرانه غربی از محیط عربی خویش و تهدید حق بازگشت پناهندگان به‌خانه و کاشانه و املاک خویش می‌باشد و این‌کار در راستای لوث کردن آرمان فلسطین و تحمیل شکست بر امت عربی و اسلامی در فلسطین انجام می شود. 


20- اجلاس از کشورهای اسلامی و عربی می‌خواهد مصوبات ذیربط سازمان کنفرانس اسلامی و اتحادیه عرب مبنی بر حمایت از مردم فلسطین را به اجرا درآورند. 


21- اجلاس ضمن حمایت از تلاش‌های مردم فلسطین و گروه‌های مختلف آن در جهت تحکیم یکپارچگی و وحدت ملی خود و اقدام به ‌بازسازی سازمان آزادیبخش فلسطین براساس شالوده‌های سیاسی، دمکراتیک و تشکیلاتی به‌منظور خنثی ساختن توطئه‌های دشمن در ایجاد تفرقه و اختلاف و در هم شکستن صف یکپارچه فلسطینیان از آنان می‌خواهد همه تلاش خود را برای حفاظت از دستاوردهای ارزشمند انتفاضه و مقاومت فلسطین به کار برند. 


22 - دشمن صهیونیستی و در پس آن ایالات متحده با تبلغ و ترغیب کشورها به برقراری روابط سیاسی و دیپلماتیک و بازرگانی وفرهنگی با این رژیم، مجدانه می‌کوشد تا برای نفوذ اسرائیل در دیوار مخالفت و ممانعت ملتهای ما رخنه ایجاد کنند. لذا کنفرانس از ملتها می‌خواهد که "اسرائیل شرمطلق است و رابطه و مراوده با آن حرام می‌باشد" را، همچنان بصورت شعار همیشگی خود قرار دهند زیرا هرگونه رابطه و مراوده‌ای با دشمن، به او مشروعیت بخشیده و همچون خنجری در قلب انتفاضه و جهاد ملت فلسطین، به منزله خیانت به خدا، خاک،ناموس وخون شهدا است. 


23- کنفرانس از دانشگاه‌ها و مراکز علمی، تکنولوژی و مطالعاتی جهان می‌خواهند تا دانشگاه‌ها و مراکز مشابه خود در رژیم صهیونیستی را که ابزارهای کشتار و سرکوب ملت فلسطین را در رده‌های علمی و تکنولوژی توسعه می‌دهند، تحریم نمایند. 


24- کنفرانس از کشورهای اسلامی می‌خواهد تا دولت‌های آنان همکاری های مشترک اسلامی را درقالب یک دیدگاه راهبردی هدفمند و درجهت منافعت ملل و کشورهای اسلامی به ویژه ملت فلسطین، فعال ساخته و توسعه دهند. همچنین کنفرانس او دولت‌های یادشده می‌ خواهد سازمان کنفرانس اسلامی را به یک اتحادیه اسلامی تبدیل نمایند. 


25- اجلاس ضمن محکوم نمودن فشارهای وارده به لبنان برای خلع سلاح مقاومت، از مبارزات وجهاد گروهی‌های مقاومت لبنانی و درراس آنها حزب الله علیه اشغالگران صهیونیست به منظور حمایت از لبنان و آزادی بخش‌های باقیمانده خاک این کشور در مزارع اشغالی شبعا و بلندهای کفر شوبا حمایت از لبنان و نیز تلاش آنها برای آزادی اسرا و بازداشتی‌های دربند دشمن صهیونیستی و نیز کوشش برای روشن شدن مساله امام سید موسی صدر و دوهمراهش - که آرمان فلسطین درقلب و جان او جای داشت وآرمان قدس را باخود به هر محفل ومکانی و به همه عرصه‌های جهادش می‌برد- حمایت و پشتیبانی می نماید. 


26 - اجلاس ضمن اعلام همبستگی با سوریه درمقابله با فشارهای وارده به این کشور به دلیل پایبندی‌اش به حقوق میهنی و ملی خود و اعلام حمایت از مواضع سوریه درقبال رژیم صهیونیستی ، بر ضرورت پایان دادن به اشغال کل سرزمین‌های اشغالی سوریه تاکید نماید.

همچنین اقدامات غیر قانونی دشمن صهیونیستی مبنی بر شهرک‌سازی دراین زمین‌ها و سرکوب و تضییع حقوق شهروندان سوری این منطقه را به شدت محکوم می‌نماید. 


27 - اجلاس ضمن تاکید بر ضرورت پایان دادن اشغال عراق از سوی بیگانگان، و لزوم حفظ تمامیت ارضی، استقلال و حاکمیت کامل و وحدت ملی عراق، برلزوم تشکیل سریع یک دولت مردمی و فراگیر برخاسته از انتخابات دسامبر سال 2005 میلادی تاکید می‌نماید.

شرکت‌کنندگان همچنین ضمن حرام شمردن خون مردم عراق و تاکید برلزوم پرهیز از فتنه مذهبی، کلیه اقدامات تروریستی وتوهین به مقدسات دینی را محکوم می‌نمایند. همچنین حمایت از مقاومت در قبال اشغالگران بیگانه را مورد تاکید قرار می‌دهند و از تلاش های خالصانه همه مراجع و رهبران مذهبی و سیاسی عراق در دعوت مردم به وحدت و وفاق ملی قدردانی می‌نمایند. اجلاس همچنین با اعلام خطر نسبت به تلاش صهیونیستها برای حضور و نفوذ در عراق ، حضور اشغالگران خارجی دراین کشور را عامل اصلی بی‌ثباتی و افزایش ناامنی دانسته و باتاکید برحق ملت عراق در انتخاب روشهای مناسب برای رفع اشغال و واگذاری امورعراق به مردم این کشور تاکید می‌نماید. 

28- شرکت کنندگان درکنفرانس ضمن تبریک موفقیت دانشمندان جمهوری اسلامی ایران درتکمیل چرخه سوخت غنی‌سازی اورانیوم ، این موفقیت را دستاوردی برای همه امت دانسته و تمامی تلاشهایی را که برای جلوگیری از دستیابی ایران به حق طبیعی خود در داشتن انرژی هسته‌ای برای اهداف صلح آمیز به کار می‌رود ، محکوم می‌ نماید. 


29- کنفرانس، اهانت برخی کشورها به ساخت شخص پیامبر اکرم حضرت محمد(ص) را محکوم می‌نماید . همچنین تعرض صهیونیست‌ها را به مقدسات اسلامی و مسیحی که مسجد الاقصی و کلیسای قیامت در مقدمه آنها است و نیز اقدامات جنایتکارانه تجاوز به بارگاه‌های مقدس سامرا و مساجد را محکوم نموده . این اقدامات را اعمالی برخلاف اسلام شمرده ، و همبستگی همگان را برای حمایت از مقدسات وجلوگیری از اهانت به پیامبران و انبیا ، خواستار است. 


30- کنفرانس به ملت های جهان که به جانبداری از آرمانهای حق و آزادی - به ویژه آرمان فلسطین - برخاسته‌اند درود می‌فرستد . ازاین دو کنفرانس درودهای خود را به ملتهای آسیایی ، آفریقایی ، ارویایی و نیز ملتهای آمریکای شمالی ولاتین و اقیانوسیه به ویژه ملتهایی که هیات‌های خود را درسومین اجلاس بین‌المللی قدس و حمایت از حقوق ملت فلسطین مشارکت داده اند ، تقدیم می‌دارد. 


31- اجلاس از کلیه کشورها می‌خواهد به هر شکل ممکن به یاری ملت مظلوم فلسطین شتافته ، تشکیل سازمان‌های غیردولتی مدافع فلسطین را تشویق نمایند و در جهت تقویت و تحکیم فعالیتهای این سازمان‌ها بکوشند. 32- اجلاس از هیات های پارلمانی شرکت‌کننده در کنفرانس درخواست دارد نسبت به تصویب قوانین لازم جهت اجرایی نمودن مصوبات کنفرانس مندرج دراین بیانیه تلاش نمایند. 


32- شرکت‌کنندگان ضمن تشکر فراوان از تلاش‌های دبیرخانه کنفرانس به آن ماموریت می‌دهند تا با تشکیل کمیته‌ای دائمی متشکل از جمعی از نمایندگان و شخصیت‌های شرکت‌کننده درکنفرانس ،جهت عملی ساختن مصوبات آن ، با افراد و جهات مختلف عضو کنفرانس تماس مستمر برقرار ساخته و بامراجع و طرف‌های ذیربط ارتباط برقرار سازد. 


34- همچنین دو گروه کاری با عناوین قدس و مسجد الاقصی، حق بازگشت آوارگان فلسطینی و آخرین تحولات فلسطینی در حاشیه کنفرانس تشکیل گردید که در آن شخصیت‌ها و صاحب نظران و پژوهشگران شرکت‌کننده در کنفرانس در 10 جلسه کاری و در خلال دو روز توصیه‌ هایی پیرامون محورهای مورد اشاره ارائه نمودند که این توصیه‌ها بعنوان اسناد کنفرانس تلقی شد. 


35- کنفرانس با ادای احترام به روان پاک حضرت امام خمینی (قدس سره) بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران و اقدامات مهم ایشان برای حمایت از فلسطین و قدس شریف و به ویژه اعلام روزه جهانی قدس در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان، تلاش‌های همه جانبه رهبری، دولت وملت ایران اسلامی درحمایت از حقوق مردم فلسطین توسط مجلس شورای اسلامی را ارج می‌نهند . کنفرانس تقدیر فراوان از حضور حضرت آیت الله خامنه ‌ای رهبر انقلاب اسلامی و افتتاح جلسات آن، تصویب کرد که متن سخنرانی ایشان به عنوان یکی از اسناد اصلی کنفرانس تلقی گردد. همچنین کنفرانس از حضور و سخنرانی رییس جمهوری اسلامی ایران در جلسه افتتاحیه تقدیر می‌نماید. 

 

27 فروردین سال 1385

)14 تا 16 آوریل 2006 میلادی)

 

سایت دبیرخانه فلسطین:   http://icpalestine.parliran.ir/

 

Parameter:222831!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)