|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1398/06/27]

بیانیه کمیته حمایت از انقلاب اسلامی مردم فلسطین به مناسبت جنایات رژیم صهیونیستی در کشتار صبرا و شتیلا  

بیانیه کمیته حمایت از انقلاب اسلامی مردم فلسطین به مناسبت جنایات رژیم صهیونیستی در کشتار صبرا و شتیلا

تاریخ انتشار: 1398/6/27

کمیته حمایت از انقلاب اسلامی مردم فلسطین به مناسبت جنایات رژیم صهیونیستی در کشتار صبرا و شتیلا بیانیه ای منتشر کرد.

به گزارش خبرگزاری قدس(قدسنا) متن بیانیه به شرح زیر می باشد:

کشتار صبرا و شتیلا  پدیده ای شوم در تاریخ


وَ مَنْ یَقْتُلْ مُؤْمِناً مُتَعَمِّداً فَجَزاؤُهُ جَهَنَّمُ خالِداً فیها وَ غَضِبَ اللَّهُ عَلَیْهِ وَ لَعَنَهُ وَ أَعَدَّ لَهُ عَذاباً عَظیماً-آیه 93- سوره نساء
 هر کس مؤمنى را از روى عمد بکشد سزاى او دوزخ است که براى همیشه در آن خواهد ماند، و خداوند بر او خشم مى گیرد و از رحمت خود دورش مى کند و براى او عذابى بزرگ آماده کرده است.

کشتار صبرا و شَتیلا  در ۱۶ سپتامبر تا ۱۸ سپتامبر ۱۹۸۲ و در طول جنگ داخلی لبنان در اردوگاه پناهندگان فلسطینی در لبنان به وقوع پیوست و در آن شبه‌نظامیان فالانژ لبنانی به انتقام ترور بشیر جمیل، رئیس جمهور لبنان و رهبر حزب فالانژ (معروف به کتائب) از فلسطینیان، به دو اردوگاه صبرا و شتیلا در بیروت غربی وارد شدند و بین ۷۰۰ تا ۳۵۰۰ نفر از فلسطینیان را به خاک و خون کشاندند، این کشتار که در طی 3 روز صورت گرفت با هدف اخراج اجباری فلسطینیان از سرزمین خود و فراموش کردن خاک خود انجام گرفته بود.

تاریخ ننگین و شرم آور  رژیم کودک کش صهیونیستی از بدو تاسیس تاکنون سرشار از جنایت و کشتار مردم مظلوم فلسطین بوده است که واقعه اردوگاه صبرا و شتیلا یکی از دهها جنایت وحشیانه ی آنان است. به قطع و یقین می توان گفت صهیونیستها از همان ابتدای کار محاسبات غلطی را چیدند که تا کنون ادامه داشته و نتایج جنگهای موجود خود موید این مطلب است.

بیش از سه دهه ی قبل این اقدام جنایتکارانه با حمایت و صحنه گردانی آمریکای خبیث و ایادی و همفکران منطقه ای  به فرماندهی آریل شارون وزیر جنگ رژیم ددمنش صهیونیستی صورت گرفت. امروز نیز اقدامات تروریستی و جنایات فجیع داعش و گرو ههای تروریستی در اذهان  ملت های آزاده جهان تداعی کننده همان واقعه اردوگاه صبرا و شتیلا است. از طرفی این جنایت ها خود سندی است بر مجموعه اسناد  شرارت ها، خباثت ها که با مدیریت و هدایت استکبار جهانی و در راس آن شیطان بزرگ، آمریکای پلید است که با بدترین و فجیع ترین شکل، جان انسانهای مظلوم و بی دفاع حتی کودکان و زنان و خرد سالان را به صورت کشتار دسته جمعی و بریدن سرها با شعار دفاع از ملت ها و صیانت از حقوق بشر و کرامت انسانی بر مجامع سست و پوشالی خود به نمایش می گذارند.   

پر واضح است که سازمان های بین المللی که خود را حامی حقانیت و دفاع از حقوق انسان ها می دانند نه تنها با بی اعتنایی نسبت به نسل کشی فلسطینی ها گذر کردند، بلکه با نظارت و حمایت بر  انواع جنگ ها و قساوتها و کشتار و جنایات بر علیه مردم مظلوم جهان بویژه ملت آواره  فلسطین،  با حمایتی مزورانه به رژیم اشغال گر و بی هویت صهیونیستی و با تمسک به حمایت های بی دریغ و جانانه همفکران آمریکایی و غربی و مذموم منطقه علاوه بر تثبیت معامله نامشروع و غیر قانونی قرن، در صدد الحاق منطقه کرانه غربی اردن و بحرالمیت به سرزمین های اشغال شده اجازه می دهند تا بر سکوت مرگبار مجامع بین المللی صحه بگذارند. 

کمیته حمایت از انقلاب اسلامی مردم فلسطین- نهاد ریاست جمهوری در آستانه  سی و هفتمین سالگرد پدیده شوم تاریخی «صبرا» و «شتیلا «ضمن گرامیداشت همه شهدای این فاجعه  و تاکید بر ادامه راه مقدس شهدای مقاومت  و همچنین تقبیح و محکوم نمودن آن جنایت هولناک ،یادآور می شود که اصل رژیم نژاد پرست صهیونیست از ارتکاب هر نوع جنایتی فروگذار نبوده و اصولاً ماهیت این رژیم بر این نوع رفتار شکل گرفته است و تنها راه نجات و رهایی از چنگال چدنی مخمل نمای دشمنان دسیسه دوز و مذاکره خواه  و حتی سازشکاران داخلی برای گرفتن حق مسلم ملت عزیز و مظلوم فلسطین، مقاومت  و ایستادگی دانسته و از همه ی نسل جوان و انقلابی فلسطین از نحر تا بحر و  ملت های آزاده و مسلمان  جهان  می خواهد با عنایت به رهنمود های حکیمانه و داهیانه رهبر معظم انقلاب اسلامی، با حمایت آشکارا از ملت های مظلوم فلسطین ،یمن ، سوریه و دیگر ملت های ستمدیده  به منظور دستیبابی به کرامت انسانی و حقوق حقه ی از هیچ تلاشی فرو گذار نباشند و به فضل خدای سبحان پیروزی نزدیک است. ان شاالله.


کمیته حمایت از انقلاب اسلامی فلسطین- نهاد ریاست جمهوری
26 شهریور 98
17 محرم 1441
17 سپتامبر 2019

انتهای پیام/


خبرگزاری قدس(قدسنا)

Parameter:430250!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)