|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1397/03/03]

تأکید اردن بر ضرورت اجرای تحقیقات بین‌المللی درباره «کشتار مردم غزه»  

تأکید اردن بر ضرورت اجرای تحقیقات بین‌المللی درباره «کشتار مردم غزه»

 پنج‌شنبه 3 خرداد 1397

وزیر خارجه اردن بر ضرورت آغاز فوری تحقیقات بین‌المللی درباره کشتار غیرنظامیان نوار غزه توسط نظامیان صهیونیست در هفته گذشته تأکید کرد.

العالم _ اردن

«نیکلای ملادینوف» هماهنگ‌کننده ویژه سازمان ملل در روند سازش روز چهارشنبه با «أیمن الصفدی» وزیر خارجه اردن در امان دیدار کرد.

در این دیدار دو طرف به بررسی آخرین تحولات فلسطین پرداختند و الصفدی بر مسئولین جامعه جهانی در حمایت از غیرنظامیان و ضمانت پایبندی رژیم صهیونیستی به قوانین بین‌المللی تأکید کرد.

وی درباره پیآمدهای «بن‌بست سیاسی و فقدان امید» در تحرکات حقیقی بین‌المللی برای پایان دادن به اشغالگری و برآورده کردن خواسته‌های به حق فلسطینیان در دستیابی به آزادی و دولت به پایتختی قدس در مرزهای چهارم ژوئن ۱۹۶۷ هشدار داد.

طبق گزارش خبرگزاری اردن (پترا)، وزیر خارجه اردن همچنین ضرورت اعمال فشار جامعه جهانی بر رژیم صهیونیستی برای توقف تجاوزات خود را که تهدیدی برای وضعیت تاریخی و حقوقی مقدسات اسلامی و مسیحی شهر است، مورد تأکید قرار داد.

بنابر این گزارش، ملادینوف و الصفدی همچنین درباره تشریک مساعی جامعه جهانی به منظور شکست رکود موجود در روند سازش و حرکت به سمت راه‌حل دو دولت و اتخاذ اقدامات عملی برای پایان دادن به درد و رنج مردم غزه توافق کردند.

فرستاده سازمان ملل همچنین الصفدی را در جریان تلاش‌های این سازمان برای مقابله با چالش‌های نوار غزه و تلاش برای احیای مذاکرات سیاسی و روند سازش قرار داد.

 

 

شبکه العالم

Parameter:346213!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)