|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1399/01/17]

تأکید گروه‌های فلسطینی بر همکاری برای مقابله با کرونا و چالش‌های پیش‌رو  

رئیس دفتر سیاسی حماس در تماس‌های تلفنی جداگانه با رهبران سایر گروه‌های سیاسی فلسطین بر اهمیت همکاری و تلاش برای مقابله با چالش‌های فعلی از جمله ویروس کرونا تأکید کرد.

تأکید گروه‌های فلسطینی بر همکاری برای مقابله با کرونا و چالش‌های پیش‌رو

۱۳۹۹/۱/۱۶

رئیس دفتر سیاسی حماس در تماس‌های تلفنی جداگانه با رهبران سایر گروه‌های سیاسی فلسطین بر اهمیت همکاری و تلاش برای مقابله با چالش‌های فعلی از جمله ویروس کرونا تأکید کرد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، رهبران و رؤسای گروه‌های فلسطینی در کرانه باختری و نوار غزه خواستار تشریک مساعی و اتخاذ اقدامات لازم برای مقابله با ویروس کرونا در سرزمین‌های اشغالی شدند.

«زیاد النَخّـاله»  دبیرکل جنبش جهاد اسلامی فلسطین امروز شنبه (۱۶ فروردین) طی تماس تلفنی با «محمود عباس»، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین گفت: «جهاد اسلامی بر اهمیت تشریک مساعی و اتخاذ اقدامات لازم برای حفظ جان شهروندان فلسطینی تأکید دارد».

دبیرکل جنبش جهاد اسلامی فلسطین تأکید کرد که مقاومت مردم فلسطین در مواجهه با همه چالش‌ها و مقابله با هرگونه فرصت‌طلبی‌ جهت ضربه زدن به آرمان فلسطین باید تقویت شود.

خبرگزاری یونیوز گزارش داد که نخاله همچنین با اسماعیل هنیه، رئیس دفتر سیاسی جنبش جهاد اسلامی فلسطین (حماس) در باره اقدامات لازم برای مقابله با شیوع کرونا تلفنی گفت‌وگو کرده است.

دو طرف در مورد اوضاع کلی فلسطین و اطمینان از درستی اقدامات لازم در راستای حفظ سلامت شهروندان فلسطینی رایزنی و گفت‌وگو کردند.

اسماعیل هنیه امروز همچنین با چند تن از رهبران گروه‌های سیاسی و مقاومت فلسطین جداگانه به صورت تلفنی گفت‌وگو کرده است.

خبرگزاری صفای فلسطین به نقل از بیانیه حماس در این خصوص گزارش داد که رئیس دفتر سیاسی این جنبش در تماس‌هایی که با مصطفی البَرغوثی، دبیرکل ابتکار ملی (المبادرة الوطنیة) و ابو احمد فؤاد، جانشین دبیر کل جبهه خلق آزاد‌سازی فلسطین و فهد سلیمان، جانشین دبیرکل جبهه دموکراتیک و طلال ناجی، جانشین جبهه خلق، فرماندهی کل داشته، در مورد اوضاع عمومی سرزمین‌های اشغالی فلسطین و تلاش برای تشدید اقدامات لازم جهت مقابله با بیماری کووید-۱۹ رایزنی کرده است.

هنیه در این تماس‌ها ضمن تأکید بر اهمیت حفظ خونسری، شجاعت و اعتماد به توانای‌های گروه‌های فلسطینی در برابر چالش‌های پیش‌رو به رغم قلت امکانات و شرایط سخت کنونی، از آن‌ها خواست خود را به اراده و ارزیابی جدید از مواضع موجود مسلح کرده و بهترین‌های ممکن برای تقویت اقدام مشترک ملی فلسطینی را بررسی کنند و همه گروه‌ها به مسئولیات خود در برابر این چالش ها عمل کنند.

گروه‌های مقاومت در نوار غزه که بیشترین تراکم جمعیتی جهان را دارد، نگران هستند که در سایه تحریم‌ها و محاصره این منطقه از سوی رژیم صهیونیستی، بیماری کووید-۱۹ که در سایر اراضی اشغالی فلسطین رؤیت شده و جان ده‌ها نفر را گرفته، در این منطقه نیز شیوع پیدا کند.

انتهای پیام/

 

 

خبرگزاری فلسطین

Parameter:454473!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)