|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
سازمان ملل متحد تاکید کرد:
[1398/07/20]

تاثیرات منفی خشونت اسرائیلی در راهپیمایی بازگشت بر کودکان غزه  

سازمان ملل متحد تاکید کرد:

تاثیرات منفی خشونت اسرائیلی در راهپیمایی بازگشت بر کودکان غزه

شنبه 20 مهر 1398

سازمان ملل متحد اعلام کرد رژیم صهیونیستی در برخورد با مردم غزه از خشونت زیادی استفاده کرده که این مساله بر زندگی کودکان این منطقه تاثیرات منفی دارد.

به گزارش خبرگزاری قدس (قدسنا)، سازمان ملل متحد رژیم صهیونیستی را به عدم استفاده از خشونت علیه فلسطینیان در نوار غزه دعوت کرده و نسبت به پیامدهای استفاده از خشونت بر زندگی کودکان این منطقه هشدار داد.

فرحان حق سخنگوی دبیرکل سازمان ملل متحد در یک کنفرانس مطبوعاتی گفت: جیمی مکگولدریک هماهنگ کننده امور انسان دوستانه در اراضی اشغالی فلسطین نسبت به تاثیر استفاده از خشونت در تظاهرات ها بر کودکان فلسطینی شدیداً ابزار نگرانی کرده است.

وی افزود: از 30 مارس سال 2018 نیروهای امنیتی اسرائیلی با استفاده از گلوله جنگی 40 کودک فلسطینی را کشته و 1521 نفر دیگر را مجروح کرده اند.

لازم به ذکر است فلسطینیان غزه از مارس سال 2018 تا کنون به صورت هفتگی در راهپیمایی های بازگشت و رفع محاصره در مرزهای شرقی غزه مشارکت نموده و بر رفع محاصره از این منطقه، نابودی توافق قرن و به رسمیت شناخته شدن حق فلسطینیان برای بازگشت به سرزمین خود تاکید دارند.

در این اعتراضات که با سرکوب شدید اشغالگران صهیونیست مواجه شده تا کنون بیش از 300 فلسطینی به شهادت رسیده که همچنان جسد 16 نفر از آنها در اختیار صهیونیست ها قرار داشته و بیش از 31 هزار نفر نیز مجروح شده اند که جراحت 500 نفر از آنها خطرناک گزارش شده است.

 

خبرگزاری قدس (قدسنا)

Parameter:433720!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)