|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1399/11/12]

تاریخ سفر نتانیاهو به امارات و بحرین مشخص شد  

رسانه‌های صهیونیستی، زمان سفر نخست‌وزیر این رژیم به بحرین و امارات عربی متحده بعد از سه بار تعویق را اعلام کردند.

تاریخ سفر نتانیاهو به امارات و بحرین مشخص شد

 یکشنبه 12 بهمن 1399

رسانه‌های صهیونیستی، زمان سفر نخست‌وزیر این رژیم به بحرین و امارات عربی متحده بعد از سه بار تعویق را اعلام کردند.

بعد از چند بار عقب افتادن برنامه سفر «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی به کشورهای بحرین و امارات عربی متحده، منابع اسرائیلی از مشخص شدن تاریخ جدید برای آن خبر دادند.

شبکه ۱۳ تلویزیون رژیم صهیونیستی بامداد یکشنبه (به وقت تهران) گزارش داد نتانیاهو قرار است در نیمه ماه میلادی فوریه (اواخر بهمن ماه) در سفری رسمی به بحرین و امارات عربی متحده برود.

طبق این گزارش، انتظار می‌رود نتانیاهو یک روز را در ابوظبی پایتخت امارات، یک روز را در دبی و روز سوم را در منامه پایتخت بحرین بگذارند.

به نوشته وبگاه «تایمز اسرائیل» به نقل از این شبکه، این اولین سفر رسمی نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی به کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس خواهد بود.

بر این اساس، هدف از سفر نتانیاهو به منطقه، تعمیق توافق عادی‌سازی روابط با امارات و بحرین و همچنین تقویت جایگاه سیاسی خود پیش از انتخابات زودهنگام در فلسطین اشغالی است.

گفته می‌شود نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی همچنین قصد دارد از این سفر برای افزودن امارات و بحرین به کارزار خود علیه بازگشت آمریکا به توافق هسته‌ای ایران استفاده کند.

به نوشته تایمز اسرائیل، نتانیاهو ابتدا قرار بود در ماه نوامبر به این دو کشور سفر کند. اما به دلایل مختلف از جمله همه‌گیری «کووید۱۹»، مشکلات سیاسی داخلی و برخی ملاحظات خارجی، این سفر ابتدا به ماه دسامبر و سپس ژانویه به تعویق افتاد.

البته به اذعان رسانه‌های صهیونیستی، نتانیاهو تا کنون چندین بار به صورت مخفیانه به بحرین و امارات سفر کرده تا توانسته توافق‌های سازش را عملی کند.

پیش از این، وبگاه اطلاعاتی «دبکافایل» نزدیک به منابع اطلاعاتی رژیم صهیونیستی، گفته بود هدف سفر نتانیاهو به امارات و بحرین، فعال‌سازی محور عربی-عبری علیه ایران است.

 

العالم

Parameter:475229!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)