|
|
0.0 (0)
شخصیت لبنانی:
[1398/03/25]

تاریخ نام بحرین را به عنوان سرزمین زیاده خواهی های صهیونیستی ثبت خواهد کرد  

شخصیت لبنانی:

تاریخ نام بحرین را به عنوان سرزمین زیاده خواهی های صهیونیستی ثبت خواهد کرد

شنبه  25  خرداد  1398

بیروت- ایرنا- شیخ "احمد القطان" رئیس جمعیت "قولنا و العمل" در لبنان با بیان اینکه کنفراس بحرین ناکام خواهد ماند، گفت: تاریخT نام بحرین را به عنوان کشوری که به میزبان زیاده خواهی های اسرائیل تبدیل شد، ثبت خواهد کرد.

القطان در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا، اظهار داشت: کنفرانس بحرین که قرار است در روزهای آینده در منامه پایتخت این کشور برگزار شود، بی تردید برای یک کشور عربی ننگ و عار است و تاریخ نام آن را به عنوان کشوری که با دشمن اسرائیلی تبانی کرده و از خاک خود برای تحقق زیاده خواهی های اسرائیل استفاده کرد، ثبت خواهد کرد.

وی تاکید کرد: هرکس در این کنفرانس شرکت کند با دشمن اسرائیلی همدست است و فلسطینی ها هرگز از هویت فلسطینی و حق بازگشت خود کوتاه نخواهند آمد و وطن جایگزین را نمی پذیرند.

**تلاش های حزب الله برای آزادی زاکا نشانه اهمیت همکاری لبنان و ایران

این شخصیت لبنانی در بخش دیگری از این مصاحبه به آزادی "نزار زاکا" از سوی مسئولان ایرانی اشاره کرده و گفت: بی تردید آزادی او نشانه همکاری بین لبنان و ایران و تلاش هایی است که حزب الله لبنان و به طور خاص سید حسن نصرالله دبیر کل حزب الله در این خصوص بعمل آورد که این بیانگر اهمیت همکاری بین ایران و لبنان است.

القطان در مورد اختلافات داخلی لبنان بین جریان المستقبل به رهبری سعد حریری نخست وزیر لبنان و جریان آزاد ملی به ریاست "جبران باسیل" وزیر خارجه این کشور گفت: راهبرد این دو گروه با هم متفاوت است به این معنی که جریان آزاد ملی با مقاومت است حال آنکه جریان المستقبل به عربستان نزدیک است و آنچه این دو گروه را به هم پیوند می دهد، منافع محدود سیاسی در سطح ائتلاف های لبنانی است.

رئیس جمعیت قولنا و العمل نقش رئیس جمهور لبنان در حل و فصل این اختلافات را مهم برشمرد و گفت اگر جریان المستقبل به دنبال حفظ جایگاه خود است باید به خواسته های "میشل عون" پاسخ دهد نه دیکته های خارجی.

**سخنرانی های سید حسن نصرالله غافلگیر کننده است

وی همچنین با اشاره سخنرانی سید حسن نصرالله در روز جهانی قدس در خصوص توانمندی های موشکی حزب الله گفت: دبیر کل حزب الله در تمام سخنرانی های خود جهان به ویژه جهان عرب و اسلام و نیز لبنان را غافلگیر می کند؛ او این بار تاکید کرد که قدرت لبنان و ارتش این کشور برگرفته از قدرت مقاومت است و با گذشت هر سال قدرت مقاومت بیشتر می شود و همچنان در برابرهرگونه تجاوز صهیونیست ها می ایستند.

**منافع لبنان در برقراری بهترین روابط با سوریه است

القطان در مورد روابط لبنان و سوریه گفت: نمی توان این روابط را نادیده گرفت و هر کس به دنبال خدشه دار کردن روابط دو کشور است دشمن آنان بوده و در تلاش برای تحقق مقاصد دشمن است و منافع لبنان ایجاب می کند که بهترین روابط را با سوریه داشته باشد زیرا این روابط امکان بهبود وضعیت اقتصادی و نیز مشارکت در بازسازی سوریه را برای لبنان فراهم می کند.

وی تاکید کرد: اختلافات بین لبنان و رژیم صهیونیستی در مورد ترسیم خطوط مرزی باید از طریق سازمان ملل حل شود و لبنان اجازه نمی دهد دشمن به منابع و ثروت های آن دست درازی کند.

این شخصیت لبنانی در ادامه مصاحبه به تهدیدهای آمریکا علیه ایران اشاره کرد و گفت هیچکس جرات نمی کند به ایران حمله کند و اگر چنین اقدامی صورت بگیرد، آمریکا بازنده خواهد بود و البته در چنین وضعیتی مقاومت دست روی دست نخواهد گذاشت.

وی تاکید کرد هیچکس نمی تواند توانمندی های ایران در سطوح مختلف مردمی، تولید، اقتصادی و سایر زمینه ها را نادیده بگیرد.

به گفته القطان برخی کشورهای عربی دست پرورده و دنباله رو آمریکا و اسرائیل هستند و با این کار با اسلام دشمنی می کنند اما ایران در برابر تمام توطئه ها ایستاد و خواهد ایستاد و دشمنان نمی توانند در توان و ایستادگی آن خللی وارد کنند.

وی در مورد برخی اخبار مبنی بر تشکیل ائتلاف سه جانبه بین اسرائیل و روسیه و آمریکا علیه حضور ایران در سوریه گفت: روسیه متحد سوریه است و منافع خاص خود را دارد و از ائتلاف با این محور خارج نخواهد شد بلکه بر عکس روابط آن با ائتلاف محور مقاومت بعد از تحقق پیروزی های اخیر در سوریه قوت گرفته است./

 

خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا)

Parameter:415620!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)