|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1398/07/13]

تاکید اوقاف اسلامی و نماینده پاپ: وضعیت موجود در شهر قدس به هیچ وجه نباید تغییر کند  

تاکید اوقاف اسلامی و نماینده پاپ: وضعیت موجود در شهر قدس به هیچ وجه نباید تغییر کند

شنبه 13 مهر 1398

نماینده پاپ پس از بازدید از مسجد الاقصی در بیانیه ای مشترک با اداره اوقاف اسلامی تاکید کرد وضعیت موجود در شهر قدس باید بر اساس همزیستی اسلامی – مسیحی ادامه یابد.

به گزارش خبرگزاری قدس (قدسنا)، نمایندگان پاپ فرانسیس و اداره اوقاف اسلامی شهر قدس نسبت به تغییر وضعیت موجود در این شهر مقدس هشدار دادند. اداره اوقاف در بیانیه ای تاکید کرد طرفین بر همزیستی اسلامی – مسیحی و حمایت از وضعیت موجود برای مقدسات اسلامی و مسیحی در این شهر توافق دارند.

هیاتی از رجال دینی مسیحی به ریاست کاردینال لئوناردو ساندری از محوطه های اطراف مسجد الاقصی بازدید کرده و پس از آن با شیخ عزام الخطیب التمیمی مدیر اوقاف قدس و شورای اوقاف اسلامی دیدار کردند.

اوقاف اسلامی در بیانیه خود تاکید کرد: هر گونه تجاوز به وضعیت تاریحی، قانونی و دینی موجود در شهر قدس عواقبی وخیم برای صلح و زندگی مشترک میان پیروان ادیان آسمانی خواهد داشت.

بر اساس این بیانیه نماینده پاپ نیز بر سرپرستی ملک عبدالله دوم به عنوان پادشاه اردن هاشمی بر اماکن مقدس شهر قدس تاکید کرد.

در این بیانیه مشترک همچنین آمده است قدس بر اساس قوانین بین المللی و قطعنامه های سازمان ملل متحد و حق تعیین سرنوشت فلسطینیان پایتخت کشور فلسطین خواهد بود.

پیش از این پاپ در جریان دیدار با اسقف اعظم شهر قدس در دو سال گذشته ضمن اشاره به لزوم حفظ وضعیت موجود در شهر قدس تاکید کرد: هر گونه خشونت و تبعیض نژادی متعصبانه علیه مومنین یهود، مسیحی و مسلمان یا اماکن عبادتی در این شهر مردود است.

 

خبرگزاری قدس (قدسنا)

Parameter:432689!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)