|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1399/04/25]

تاکید بوریس جانسون بر مخالفتش با طرح الحاق در گفتگو با عباس  

نخست وزیر انگلیس در گفتگوی تلفنی با رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین بر مخالفتش باطرح الحاق بخش‌هایی از اراضی کرانه باختری تاکید کرد.

تاکید بوریس جانسون بر مخالفتش با طرح الحاق در گفتگو با عباس

چهارشنبه 25 تیر 1399

نخست وزیر انگلیس در گفتگوی تلفنی با رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین بر مخالفتش باطرح الحاق بخش‌هایی از اراضی کرانه باختری تاکید کرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری "وفا" فلسطین، بوریس جانسون، نخست وزیر انگلیس و محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین، در این تماس درباره پیامدهای اجرای طرح الحاق بخش‌هایی از کرانه باختری به اراضی اشغالی گفتگو کردند.

دو طرف در جریان این گفت‌وگوی تلفنی به بررسی آخرین تحولات سیاسی به ویژه طرح صهیونیستی الحاق کرانه باختری که مورد مخالفت فلسطینیان، کشورهای عربی و جامعه جهانی است، پرداختند.

محمود عباس در جریان این گفت‌وگوی تلفنی، موضع انگلیس در حمایت از تحقق صلح بر اساس قوانین بین‌المللی و نیز مخالفت این کشور با طرح الحاق که ناقض قطعنامه‌های شورای امنیت است، ارج  نهاد.

رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین از انگلیس خواست تمامی تلاش خود را جهت عدم اجرای طرح الحاق به کار بگیرد.

محمود عباس بر آمادگی تشکیلات خودگردان فلسطین برای رفتن بر سر میز مذاکرات بر اساس قوانین بین‌المللی و تحت نظارت کمیته چهارجانبه بین‌المللی و با مشارکت کشورهای دیگر  تاکید کرد.

وی همچنین بوریس جانسون را در جریان آخرین تلاش‌های تشکیلات خودگردان فلسطین برای مقابله با موج دوم شیوع ویروس کرونا قرار داد و تلاش‌های انگلیس در مهار این ویروس و کمک‌رسانی‌های این کشور به فلسطین در این زمینه را ستود.

در همین راستا، جانسون بر حمایت انگلیس از تحقق صلح بر اساس راهکار تشکیل دو کشوری و پایبندی به اجرای قطعنامه‌های شورای امنیت و نیز مخالفت این کشور با طرح الحاق رژیم صهیونیستی تاکید کرد.

نخست وزیر انگلیس همچنین بر اهمیت احیای مجدد روند صلح تاکید کرد و گفت، کشورش به حمایت از صلح ادامه می‌دهد و از هیچ تلاشی در این خصوص فروگذار نخواهد کرد.

 

خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)

Parameter:459808!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)