|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1398/12/03]

تجمع اردنی‌ها مقابل سفارت واشنگتن در اعتراض به «معامله قرن»  

صدها اردنی امروز برای چهارمین هفته متوالی، در اعتراض به طرح آمریکایی موسوم به «معامله قرن» مقابل سفارت آمریکا در اردن تجمع کردند.

تجمع اردنی‌ها مقابل سفارت واشنگتن در اعتراض به «معامله قرن»

شنبه 03 اسفند 1398

صدها اردنی امروز برای چهارمین هفته متوالی، در اعتراض به طرح آمریکایی موسوم به «معامله قرن» مقابل سفارت آمریکا در اردن تجمع کردند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، صدها نفر از مردم اردن در امان پایتخت این کشور امروز پس از اقامه نماز جمعه، از مقابل مسجد ابو ایوب الانصاری به سمت میدان نزدیک به سفارت آمریکا راهپیمایی کردند.

این تجمع اعتراض‌آمیز بنا به دعوت «ائتلاف ملی برای مقابله با معامله قرن» و با شعار «امان برادر قدس است»، برگزار شد.

در این تجمع اعتراض‌آمیز که برای چهارمین هفته متوالی برگزار شد، شماری از رهبران جنبش‌های اسلامی و حزبی از جمله «مراد العضایله» دبیرکل حزب جبهه عمل اسلامی شاخه سیاسی گروه اخوان‌المسلمین و «ثابت العساف» از رهبران این حزب مشارکت داشتند.

طبق گزارش خبرگزاری آناتولی، شرکت‌کنندگان در این تجمع اعتراض‌آمیز پلاکاردهایی در دست داشتند که روی آن‌ها نوشته شده بود: «معامله قرن باید باطل شود»، «مخالف هر گونه عادی‌سازی روابط با دشمن صهیونیستی هستیم»، «هرگز شریک جرم رژیم اشغالگر نخواهیم بود».

معترضان همچنین شعار می‌دادند: «امروز به اینجا آمده‌ایم تا صدای خود را به آمریکایی‌ها برسانیم، ای سفیر آمریکا صدای ما را از امان به رهبر ترسو و بزدلت برسان».

«دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا ۲۸ ژانویه گذشته در یک کنفرانس مشترک با «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی، طرح موسوم به معامله قرن را رونمایی کرد.

این طرح بر اصل تشکیل دولت فلسطین تنها در بخش‌‌هایی از اراضی اشغالی سال ۱۹۶۷ و سیطره کامل رژیم صهیونیستی بر شهر قدس به عنوان پایتخت این رژیم تأکید کرد.

در این طرح همچنین سیطره رژیم صهیونیستی بر منطقه الأغوار، بحرالمیت، مناطق در جنوب کرانه باختری و شهرک‌های صهیونیستی واقع در اراضی اشغالی فلسطین را به رسمیت می‌شناسد.

طرح مذکور همچنین پیشنهاد می‌کند که پایتخت فلسطین دولت یکی از روستاهای قدس شرقی باشد و ارتباط کرانه باختری و نوار غزه نیز از طریق تونل زیرزمینی برقرار شود.

 

خبرگزاری فارس

Parameter:453554!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)