|
|
0.0 (0)
سخنگوی هیأت رئیسه مجلس با اشاره به سفر نتانیاهو به کشور آذربایجان:
[1395/10/01]

تحرکات صهیونیست ها و انگلیسی ها در فضای پسا شکست در سوریه  

بهروز نعمتی سخنگوی هیأت رئیسه مجلس، گفت: اقدام صهیونیست ها و انگلیسی ها در منطقه، فضای پسا شکست در حلب سوریه است و آن ها به دنبال ترمیم وضعیت خود هستند، زیرا با وجود تمام حمایت های مالی و تسلیحاتی از تروریست ها به ویژه داعشی ها، نتوانستند بر دولت قانونی سوریه و عراق فائق بیایند.

بهروز نعمتی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به گسترش فعالیت های رژیم صهیونیستی در جمهوری آذربایجان، گفت: با توجه به شکست های رژیم صهیونیستی در عرصه عراق و سوریه، مقامات این رژیم به دنبال آن هستند که موضوعات را به مسائل دیگر بکشانند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: ایران، کشور آذربایجان را کشوری دوست و همسایه می داند و اشتراکات فرهنگی بسیاری میان دو کشور وجود دارد و توقع این است که مقامات باکو به این روند دوستانه و برادرانه ادامه بدهند.

وی گفت: اقدام صهیونیست ها و انگلیسی ها در منطقه، فضای پسا شکست در حلب سوریه است و آن ها به دنبال ترمیم وضعیت خود هستند، زیرا با وجود تمام حمایت های مالی و تسلیحاتی از تروریست ها به ویژه داعشی ها، نتوانستند بر دولت قانونی سوریه و عراق فائق بیایند.

نعمتی ادامه داد: کشورهای غربی و صهیونیستی به دنبال آن هستند که بحران را از عراق و سوریه، به نقاط دیگر گسترش دهند. از این رو به نظر اظهارات و اقدامات نتانیاهو در آذربایجان در راستای اظهارات اخیر نسخت وزیر انگلستان است.

سخنگوی هیأت رئیسه مجلس، افزود: به نظر من در شرایط کنونی دستگاه دیپلماسی باید با دقت این تحرکات و اقدامات را رصد کند و قطعا مقامات کشورمان باید برای تأمین منافع کشورمان در آذربایجان تحرک و فعالیت بیشتری را صورت دهند./

چهارشنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۵ 

 

Parameter:223066!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)