|
|
0.0 (0)
نمایندگان مجلس تأکید کردند؛
[1395/10/01]

تحرکات منطقه ای نتانیاهو؛ سرآغاز فتنه ای جدید در خاورمیانه  

نمایندگان مردم در خانه ملت، تأکید کردند که رژیم صهیونیستی برای خروج از انزوا به دنبال آتش کشیدن کشورهای دیگر است تا تنور منافع نامشروع خود را در خاورمیان گرم نگه دارد و هدف سفر نتانیاهو به آذربایجان در این راستا تعریف می شود.

خبرگزاری خانه ملت؛ گروه سیاسی؛ امانوئل ناخشون، سخنگوی وزارت امورخارجه رژیم صهیونیستی دیروز در مصاحبه با بی بی سی بیان داشت که سفر  نتانیاهو در ادامه روابط مستحکم دو کشور انجام می شود و برنامه ریزی های مربوط به آن از چند ماه قبل انجام شده است.

در حاشیه این سفر نیز قرار است به واسطه همکاری های نزدیک رژیم صهیونیستی با تشکل های مرتبط با کنگره آذربایجانی های جهان در کشورهای مختلف، در جلسه ای با حضور همه اعضای هیئت دولت آذربایجان، توسط الهام علی اف از زحمات بنیامین نتانیاهو به نمایندگی از سازمان های یهودی تقدیر و تشکر شده و برای اولین بار به وی عنوان عضو افتخاری کنگره آذربایجانی های جهان اعطا خواهد شد.

 

همکاری با تل آویو تبعات ناخوشایندی برای جمهوری آذربایجان دارد/باکو هشیار باشد

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با تاکید بر روابط دوستانه و حسن همجواری جمهوری اسلامی ایران با جمهوری آذربایجان گفت: تهران حساسیت هایی نسبت به فعالیت های رژیم صهیونیستی دارد که انتظار می رود باکو آن را درک کند.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی گفت: نظام سلطه از هر ابزاری استفاده می کند تا کشورهای همسایه ایران را وارد فاز نفاق و تنش کند که تبعات ناخوشایندی در پی دارد.

وی در ادامه افزود: رژیم صهیونیستی به عنوان یک رژیم اشغالگر تاکنون مرتکب جنایات متعددی شده است و رابطه با آنها برای هیچ کس افتخار نیست و هرگونه همکاری با تل آویو عواقب خاصی در پی دارد.

جعفرزاده ایمن آبادی گفت: رژیم صهیونیستی برای خروج از انزوا به دنبال آتش کشیدن کشورهای دیگر است تا تنور منافع نامشروع خود را در خاورمیان گرم نگه دارد.

وی با بیان این که نتانیاهو در سفر به آذربایجان دنبال نیت خیرخواهی نبوده است ، گفت: نخست وزیر رژیم صهیونیستی با عضویت در کنگره جهانی آذربایجانی ها که ریشه در سازمان جاسوسی آمریکا دارد ، به دنبال تنش زایی جدید در منطقه است.

این نماینده مجلس دهم تاکید کرد: انتظار می رود کشورهای همسایه تلاش های ایران تعاملات سازنده را درک کنند.

وی با ناخوشایند خواندن نفوذ رژیم صهیونیستی در حکومت آذربایجان گفت: تجربه نشان می دهد که رژیم صهیونیستی به دلیل خصلت اشغالگری در شراکت با کشورهای دیگر موجب ایجاد شکاف میان دولت و ملت شده اند.

 

رژیم صهیونیستی به دنبال توطئه در باکو است

محمد حسین فرهنگی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اظهار تاسف از گسترش فعالیت های مشکوک رژیم صهیونیستی در جمهوری آذربایجان گفت: تل آویو برای خروج از انزوا توطئه های مختلفی همانند حمایت از تروریسم تکفیری و بحث تجزیه طلبی را دنبال می کند.

نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی گفت: رژیم صهیونیستی ایران اسلامی را اصلی ترین دشمن خود می داند و تلاش می کند با نفوذ در پشت مرزهای ایران و هر نقطه دیگری برای ایران هزینه سازی کند.

وی همچنین گفت: جمهوری اسلامی از هوشمندی و هوشیاری لازم برای مقابله با توطئه های رژیم صهیونیستی برخوردار است.

تحرکات صهیونیست ها و انگلیسی ها در فضای پسا شکست در سوریه/رژیم صهیونیستی به دنبال ترمیم شرایط منطقه خود است

بهروز نعمتی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به گسترش فعالیت های رژیم صهیونیستی در جمهوری آذربایجان، گفت: با توجه به شکست های رژیم صهیونیستی در عرصه عراق و سوریه، مقامات این رژیم به دنبال آن هستند که موضوعات را به مسائل دیگر بکشانند.

وی گفت: اقدام صهیونیست ها و انگلیسی ها در منطقه، فضای پسا شکست در حلب سوریه است و آن ها به دنبال ترمیم وضعیت خود هستند، زیرا با وجود تمام حمایت های مالی و تسلیحاتی از تروریست ها به ویژه داعشی ها، نتوانستند بر دولت قانونی سوریه و عراق فائق بیایند.نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: ایران، کشور آذربایجان را کشوری دوست و همسایه می داند و اشتراکات فرهنگی بسیاری میان دو کشور وجود دارد و توقع این است که مقامات باکو به این روند دوستانه و برادرانه ادامه بدهند.

نعمتی ادامه داد: کشورهای غربی و صهیونیستی به دنبال آن هستند که بحران را از عراق و سوریه، به نقاط دیگر گسترش دهند. از این رو به نظر اظهارات و اقدامات نتانیاهو در آذربایجان در راستای اظهارات اخیر نسخت وزیر انگلستان است.

سخنگوی هیأت رئیسه مجلس، افزود: به نظر من در شرایط کنونی دستگاه دیپلماسی باید با دقت این تحرکات و اقدامات را رصد کند و قطعا مقامات کشورمان باید برای تأمین منافع کشورمان در آذربایجان تحرک و فعالیت بیشتری را صورت دهند./

 

چهارشنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۵ 

 

Parameter:223067!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)