|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
بیانیه ستاد کل نیروهای مسلح؛
[1398/05/10]

تحریم ظریف از سر ضعف و زبونی است/ آمریکا در این مسیر تنها می‌ماند  

بیانیه ستاد کل نیروهای مسلح؛

تحریم ظریف از سر ضعف و زبونی است/ آمریکا در این مسیر تنها می‌ماند

۱۰ مرداد ۱۳۹۸

ستاد کل نیروهای مسلح در بیانیه ای اقدام دولت آمریکا در قرار دادن نام وزیر امور خارجه کشورمان در لیست تحریم های این کشور را محکوم کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، ستاد کل نیروهای مسلح در بیانیه ای اقدام از سر ضعف، زبونی و غیرقانونی دولت آمریکا در قرار دادن نام وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در لیست تحریم های این کشور را محکوم کرد.

در این بیانیه آمده است: دولت استکباری آمریکا در ادامه اقدامات قانون شکنانه و مغایر با قواعد بین المللی، به زعم خود برای اعمال فشار بیشتر به جمهوری اسلامی ایران و جبران شکست های پی در پی خود در جهان و منطقه دست به این اقدام غیردیپلماتیک و از سر استیصال زده است.

در این بیانیه تصریح شده است: ایالات متحده امریکا که این روزها بیش از هر زمانی در منطقه و جهان تحقیر و منزوی شده و اعتبار خود را حتی نزد متحدانش از دست رفته می بیند، به برخی رفتارها و اقدامات ماجراجویانه رو آورده است که نتیجه ای جز شکست، در پی نخواهد داشت و ادعاهای دروغین و فریبکارانه حاکمان این کشور در نشان دادن چهره طرفدار گفتگو و مذاکره را بیش از پیش برملا ساخت.

آمریکا طی ماه های اخیر تلاش کرده است که با همراه کردن کشورهای همسو، با ایجاد ائتلاف دریایی در تنگه هرمز و خلیج فارس، امنیت این آبراه بین المللی را همچون گذشته به مخاطره بیندازد؛ اما مخالفت های پیدا و پنهان دولت های اروپایی و منطقه، سران کاخ سفید را عصبانی کرده است.

این بیانیه در پایان با تأکید بر اینکه دولت آمریکا نشان داده است؛ از هیچ منطق و اصولی در روابط دیپلماتیک بهره نمی برد و سیاستمداران کاخ سفید از کمترین هوش سیاسی برخوردار نیستند؛ تصریح کرده است: اقدام اخیر آنها در تحریم رئیس دستگاه سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران هیچ تأثیری نخواهد داشت و آنها در این مسیر هم تنها خواهند ماند و ایران اسلامی سیاست های هوشمندانه خود را با اقتدار براساس سه اصل عزت، حکمت و مصلحت دنبال خواهد کرد.


خبرگزاری مهر

Parameter:423608!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)