|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1398/08/14]

تحریم کنفرانسی در مغرب به خاطر حضور صهیونیست ها  

جنبش جهانی تحریم اسرائیل موسوم به "دی بی اس" مستقر در مغرب از جوانان این کشور خواست از شرکت در پنجمین کنفرانس "رهبران جوان" به سبب حضور صهیونیست ها در آن پرهیز کنند.

تحریم کنفرانسی در مغرب به خاطر حضور صهیونیست ها

سه شنبه 14 آبان 1398

تهران - ایرنا - خبرگزاری "میدل ایست مانیتور" روز سه شنبه از رباط گزارش داد که جنبش جهانی تحریم اسرائیل موسوم به "دی بی اس" مستقر در مغرب از جوانان این کشور خواست از شرکت در پنجمین کنفرانس "رهبران جوان" به سبب حضور صهیونیست ها در آن پرهیز کنند.

این جنبش امروز (سه شنبه) با صدور بیانیه ای برگزاری رسمی این کنفرانس را در  ۲۶ تا  ۲۴ آبان ماه در شهر "الصویره" مغرب با مشارکت صهیونیست ها  به منزله عادی سازی روابط پادشاهی مغرب با رژیم اشغالگر قدس ارزیابی و تحریم کرد.

دولت مغرب هر سال با نظارت دولت فرانسه این کنفرانس را با هدف مشارکت جوانان در مسؤولیت پذیری و بررسی نقش جوانان در توسعه و مشارکت آنها در امور سیاسی برگزار می‌کند.

هفته گذشته سایت اینترنتی سفارت فرانسه در رباط از جوانان تا ۲۵  تا  ۱۸  سال در فلسطین اشغالی خواسته بود درخواست شان را برای شرکت در پنجمین دور کنفرانس رهبران جوان در این شهر ارائه دهند و به دنبال آن جنبش جهانی تحریم اسراییل مجبور شد تا با صدور بیانیه نسبت به این اقدام دولت فرانسه و مغرب واکنش نشان دهد.

در این بیانیه تاکید شده است : سفارت فرانسه و موسسه مغرب شناسی فرانسه در رباط برای پنجمین بار این کنفرانس را در حالی برگزار می‌کند که به خوبی می داند که اکثر مردم مغرب با عادی سازی روابط دولت این کشور با رژیم صهیونیستی کاملا مخالف هستند.

روز جمعه مغرب هرگونه روابط در هر سطحی را با رژیم صهیونیستی رد کرده بود.

 

خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا)

Parameter:436826!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)