|
|
0.0 (0)
مصاحبه|
[1398/01/29]

تحلیلگر آمریکایی: سپاه پیشرو در مقابله با تروریست‌های واقعی در منطقه/ اسرائیل یک سازمان تروریستی است  

مصاحبه| تحلیلگر آمریکایی: سپاه پیشرو در مقابله با تروریست‌های واقعی در منطقه/ اسرائیل یک سازمان تروریستی است

یک تحلیلگر آمریکایی بر این باور است که اقدام رئیس‌جمهور آمریکا در قراردادن نام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در فهرست سیاه احمقانه بوده است.

۲۸ فروردین ۱۳۹۸

"کوین بارت" تحلیلگر سیاسی آمریکایی در مصاحبه با خبرگزاری تسنیم در واکنش به تصمیم خصمانه اخیر دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا علیه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، تأکید کرد: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی هرگز به‌طور عمد یا سیستماتیک، غیرنظامیان را هدف قرار نمی‌دهد، به‌عکس، سپاه پاسداران بین نیروهای منطقه در زمینه مقابله با تروریست‌های واقعی، پیشرو است، گروه‌هایی که عامدانه و به‌طور سیستماتیک غیرنظامیان را هدف قرار می‌دهند، رژیم صهیونیستی و داعش هستند، بنابراین اگر بخواهیم دقیق باشیم، وزارت خارجه آمریکا باید بیانیه خود را تغییر داده و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را پیشروترین گروه مقابله با ترور معرفی کند.

این تحلیلگر آمریکایی در ادامه اظهار داشت: تصمیم ترامپ در قرار دادن نام سپاه پاسداران در فهرست سازمان‌های تروریستی، یک اقدام احمقانه، بی‌پروا و شکست‌خورده است. هیچ کلمه‌ای برای توصیف این تصمیم وجود ندارد. بی‌شک همه کارشناسان واقعی مسائل ایران در سنا با این اقدام مخالف هستند، ولی مقام‌های سیاسی دولت ترامپ که از سوی بسیاری از مأموران اسرائیلی حمایت می‌شوند، در وزارت خارجه ایالات متحده نفوذ کرده‌اند و ظاهراً توانسته‌اند حقیقت، منطق و منافع ملی آمریکا را نادیده بگیرند و این هدیه بزرگ را برای نتانیاهو بفرستند. واژه تروریسم در واقع به‌معنای "یک تاکتیک نظامی شامل هدف قرار دادن عمدی غیرنظامیان برای گسترش رعب و وحشت است."، ولی از زمان وقوع حملات 11 سپتامبر که طراحی و اجرای اصلی آن توسط نئومحافظه‌کاران و صهیونیست‌ها انجام شد، از کلمه تروریسم به‌طور سیستماتیک سوء استفاده شده است، رسانه‌های خبری صهیونیستی به‌طور گسترده‌ای از این واژه سوء استفاده کرده‌اند. امروز تروریسم همان معنایی را دارد که صهیونیسم می‌خواهد.

وی در پاسخ به سؤالی درباره اقدام شورای عالی امنیت ملی جمهوری اسلامی در قرار دادن نام فرماندهی مرکزی آمریکا سنتکام در فهرست سازمان‌های تروریستی نیز گفت: سنتکام آن‌قدر که اسرائیل و داعش جزء سازمان‌های تروریستی هستند، یک سازمان تروریستی به‌شمار نمی‌رود. اسرائیل به‌طور سیستماتیک به غیرنظامیان یورش می‌برد آن هم با هدف پاکسازی قومی و نژادی. کشتار و ترور غیرنظامیان، مأموریت اصلی رژیم صهیونیستی است. داعش نیز به‌طور منظم و سیستماتیک به غیرنظامیان حمله و آنها را ترور می‌کند. سیاست رسمی سنتکام این است که حداقل سعی می‌کند تلفات غیرنظامیان را محدود کند.

بارتدر ادامه در پاسخ به سؤالی درباره اعلام تصمیم ترامپ در آستانه انتخابات رژیم صهیونیستی و پیام تشکرآمیز نتانیاهو برای ترامپ به‌خاطر اتخاذ این تصمیم علیه سپاه پاسداران، نیز گفت: نتانیاهو برای نخستین بار در عمرش، حقیقت را گفته است. او واقعاً مالک و صاحب ترامپ شده است، انسانی که کل دوران فعالیتش را صرف خدمت به رژیم جنایتکار صهیونیستی کرده است. ترامپ در طول زندگی‌اش همکاری‌های زیادی را با صهیونیست‌ها و لابی‌های صهیونیستی داشته است. نتانیاهو واقعاً درست گفته است که کنترل کامل ترامپ را در اختیار دارد. ولی اگر اسرائیل و یهودی‌ها تصور می‌کنند که این مسئله در بلندمدت به‌نفع آنها خواهد بود اشتباه بدی را مرتکب شده‌اند. دیر یا زود همه مردم آمریکا و یهودی‌ها به واقعیت‌ها پی خواهند برد.

انتهای پیام/

 

خبرگزاری ایسنا

Parameter:397088!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)