|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1399/06/21]

تحلیلگر کویتی: مردم از عادی‌سازی روابط امارات و تل‌آویو ناراضی‌اند  

تحلیلگر و فعال سیاسی کویت تأکید کرد که موضع این کشور همچنان مخالفت با عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی است و هیچ گونه تعامل علنی یا پنهانی با این رژیم ندارد.

تحلیلگر کویتی: مردم از عادی‌سازی روابط امارات و تل‌آویو ناراضی‌اند

۱۳۹۹-۶-۲۰

تحلیلگر و فعال سیاسی کویت تأکید کرد که موضع این کشور همچنان مخالفت با عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی است و هیچ گونه تعامل علنی یا پنهانی با این رژیم ندارد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «عید الفضلی» فعال و تحلیلگر سیاسی کویت گفت که این کشور به تحریم رژیم اشغالگر اسرائیل ادامه می‌دهد و هیچ اسرائیلی نمی‌تواند با هواپیمای کویت سفر کرده یا وارد خاک آن شود.

الفضلی در مصاحبه با وبگاه «الخلیج اونلاین» افزود که دولت و ملت کویت همچنان مخالف عادی‌سازی روابط با رژیم اشغالگر اسرائیل هستند و هیچ گونه تعامل با اسرائیل به صورت علنی یا پنهانی وجود ندارد.

او تصریح کرد که عادی‌سازی روابط با رژیم اشغالگر اسرائیل خیانت است و نارضایتی مردمی زیادی از عادی‌سازی روابط امارات با این رژیم وجود دارد.

این تحلیلگر کویتی همچنین با اشاره به اینکه هر توافقنامه‌ای بایستی برای دو طرف آن فایده داشته باشد، گفت: آیا امارات با توافق با اسرائیل اراضی غصب شده خود را پس گرفت یا اینکه همه فواید این توافقنامه برای رژیم صهیونیستی است؟ و از جمله این فواید نیز گشوده شدن بازارهای جدید به روی کالاهای اسرائیلی، خرید نفت از امارات به جای بازارهای دوردست، نفوذ در جزیرة العرب و مداخله در برخی سیاست‌های آن است.

الفضلی افزود که بحرین کشور بعدی حاشیه خلیج‌فارس است که روابط خود با رژیم صهیونیستی را علنی خواهد کرد و دلیل آن برگزاری کارگروه منامه است که با حضور «جرد کوشنر» داماد و مشاور ارشد رئیس‌جمهور آمریکا برگزار شد.

این فعال کویتی پیش‌بینی کرد که سودان نیز عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی را اعلام کند به ویژه اینکه «عبدالفتاح البرهان» رئیس شورای حاکمیتی سودان در یکی از کنفرانس‌های آفریقایی با «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر این رژیم دیدار کرد.

رژیم صهیونیستی و امارات ۲۳ مرداد با وساطت آمریکا، بر سر عادی‌سازی روابط بین خود به توافق رسیدند و قرار است طی چند ماه آینده، سفارتخانه‌ها باز و این توافق نیز در کاخ سفید قبل از انتخابات ریاست جمهور آمریکا امضا شود.

اتحادیه عرب و عمده کشورهای عربی از این توافق استقبال کرده‌اند.

عبدالله بن زاید آل نهیان وزیر خارجه امارات در رأس هیأتی از مسئولان ارشد روز ۱۵ سپتامبر (۲۵ شهریور) بنا به دعوت «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا به واشنگتن می‌رود و قرار است در مراسم امضای توافقنامه صلح با رژیم صهیونیستی با حضور «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر این رژیم، شرکت کند.

انتهای پیام/


خبرگزاری فارس

Parameter:462441!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)