|
|
0.0 (0)
روزنامه ایندیپندنت : تحولات اخیر در منطقه به نفع اسرائیل نیست/
[1398/07/29]

تحلیل رفتن قدرت بازدارندگی آمریکا باعث تقویت دشمنان اسرائیل می شود!  

روزنامه ایندیپندنت :

تحولات اخیر در منطقه به نفع اسرائیل نیست/تحلیل رفتن قدرت بازدارندگی آمریکا باعث تقویت دشمنان اسرائیل می شود!

دوشنبه 29 مهر 1398

نگرانی اصلی اسرائیل با توجه به تحولات اخیر و تحلیل رفتن قدرت بازدارندگی آمریکا، این است که دشمنان اسرائیل به ویژه حزب الله دست به عملیات خطرناکی در منطقه بزنند به ویژه که عملیات اسرائیل برای جلوگیری از تثبیت حضور ایران نزدیک مرزهایش و متوقف کردن طرح مشترک ایران و حزب الله برای تولید موشک های نقطه زن، ادامه دارد.

روزنامه ایندیپندنت عربی در مقاله ای با اشاره بنقل از مراکز امنیتی و مطالعاتی رژیم صهیونیستی نوشت که شرایط در منطقه به نفع اسرائیل نیست .

به گزارش خبرگزاری قدس ( قدسنا) در این مقاله آمده است : اسرائیل «تهدید امنیتی ایران در منطقه و احتمال تشدید آن پس از خروج نیروهای آمریکایی از سوریه» را به محور تحقیقات امنیتی و موضوع اصلی دیدار بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل با مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا تبدیل کرد چرا که اسرائیلی ها معتقدند خروج ارتش آمریکا از سوریه، به ایران امکان می دهد بر مناطق گسترده تری در سوریه سیطره یابد و جایگاه خود را تقویت کند.

در ادامه آمده است : طرف های متعددی، سفر پمپئو به اسرائیل را تلاشی برای اطمینان بخشیدن به تل آویو تلقی کردند به ویژه که دستگاه های امنیتی اسرائیل ابراز نگرانی کرده بودند سیاست آمریکا در خاورمیانه به بی ثباتی منجر شود.

 در گزارشی که مراکز امنیتی اسرائیلی تهیه کردند به روشنی ناخرسندی اسرائیل از سیاست دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا و بی ثبات بودن او و استفاده نکردن او از زور حتی بعد از رویدادهای مهم مانند سرنگونی پهپاد آمریکایی در خلیج (فارس) و حمله به تاسیسات نفت عربستان، نمایان است.

این روزنامه نوشت : در گزارش امنیتی اسرائیلی تاکید شده است نگرانی اصلی اسرائیل با توجه به تحولات اخیر و تحلیل رفتن قدرت بازدارندگی آمریکا، این است که دشمنان اسرائیل به ویژه حزب الله دست به عملیات خطرناکی در منطقه بزنند به ویژه که عملیات اسرائیل برای جلوگیری از تثبیت حضور ایران نزدیک مرزهایش و متوقف کردن طرح مشترک ایران و حزب الله برای تولید موشک های نقطه زن، ادامه دارد.

تال لیو رام» کارشناس نظامی می گوید تحولات اخیر در منطقه به نفع اسرائیل نیست زیرا نشانه های پیروزی محور شیعی با حمایت روسیه قابل مشاهده است و آمریکایی ها در مقایسه با روس ها به بازیگری ضعیف تر تبدیل شده اند به طوری که رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه علنا آمریکا را به چالش می کشد. بی ثباتی در ساختار امنیتی آمریکا و تغییر پی در پی مقامات امنیتی، میزان سردرگمی آمریکا را نشان می دهد و گفتگوی امنیتی آمریکا با اسرائیل را دشوار می کند.

 

خبرگزاری قدس (قدسنا)

Parameter:435186!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)