|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1399/01/04]

تدابیر پیشگیرانه جدید در کرانه باختری و نوار غزه برای مقابله با «کرونا»  

دولت تشکیلات خودگردان فلسطین تدابیر و اقدامات جدیدی را برای مقابله با ویروس کرونا در کرانه باختری اشغالی اعلام کرد.

تدابیر پیشگیرانه جدید در کرانه باختری و نوار غزه برای مقابله با «کرونا»

دولت تشکیلات خودگردان فلسطین تدابیر و اقدامات جدیدی را برای مقابله با ویروس کرونا در کرانه باختری اشغالی اعلام کرد.

۰۳ فروردین ۱۳۹۹

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از پایگاه خبری شهاب، محمد اشتیه نخست وزیر تشکیلات خودگردان فلسطین روز یکشنبه از تدابیر سرسختانه جدیدی در راستای تلاش برای جلوگیری از انتشار ویروس کرونا میان فلسطینیان خبر داد.

اشتیه در یک کنفرانس خبری در رام الله اشغالی درباره اقدامات جدید برای مقابله با ویروس کرونا، با خطرناک خواندن این وبای همه گیر جهانی خطاب به فلسطینیان گفت آنچه ما انجام خواهیم داد به دستور محمود عباس(ابومازن) به خاطر سلامت شما اتخاذ شده و این مسئله مبتی بر مسئولیت پذیری میان تصمیم گیرندگان و شما مردم است. هدف ما خدمت به مردم و سلامت در قدس، نوار غزه، کرانه باختری و اردوگاههای آوارگان است.

وی تاکید کرد : قرنطینه خانگی اقدام بزرگی است که نیاز به همکاری شهروندان دارد و مردم بزرگ فلسطین شجاعت و روحیه به چالش طلبی و صبر دارد تا در خانه ها بمانند.

اشتیه اظهار داشت : همه ما باید مسئولیت جمعی داشته باشیم و با مسئولیت پذیری موفق می شویم، باید از این پیچ تاریخی با کمترین خسارتها و تلفات عبور کنیم.ما از مرحله نخست با همکاری همدیگر اعم از شهروندان و بازرگانان و جامعه مدنی عبور کردیم.

اشتیه افزود پس از نشستهای طولانی با دستگاههای امنیتی و کمیته اضطراری تصمیمات زیر اتخاذ شد :

-منع تردد میان استانها(کرانه باختری)

-منع ورود ساکنان روستاها و اردوگاهها به شهرها به استثنای موارد اضطراری و بیمار

-منع خروج همه شهروندان از منازلشان در راستای اجرای قرنطینه اجباری به استثنای مواردی همچون اماکن بهداشتی و کارکنان آن، داروخانه ها، نانوایی ها و فروشگاههای مواد غذایی

-تمام کسانی که از خارج وارد می شوند به مدت چهارده روز در قرنطینه اجباری در مراکز مربوطه در استانهای خود قرار می گیرند.

- از اسرائیل به عنوان قدرت اشغالگر موجود می خواهیم به تمام مسئولیت های خود در قبال مردم ما در شهر قدس عمل کند و ما نیز به مسئولیت های خود در آن شهر عمل خواهیم کرد.

- ما دولت اشغالگر اسرائیل را مسئول حمایت از اسیران قلمداد می کنیم و خواستار آزادی فوری بیماران، کودکان و زنان اسیر هستیم.

- در سایه درخواست ما از مردم برای ماندن در منازلشان از مردم خود در مناطق اشغالی 1948 می خواهیم از تردد با کرانه باختری خودداری کنند.

وزارت اوقاف و امور دینی فلسطین در نوار غزه هم روز یکشنبه از شهروندان در این منطقه خواست به تدابیر پیشگیرانه برای جلوگیری از ورود ویروس کرونا عمل کنند.

ماندن در منازل، منع برگزاری نماز جماعت و عدم برگزاری مراسم ترحیم از جمله تصمیمات این وزارت است.

 

 

خبرگزاری تسنیم

Parameter:454220!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)