|
|
0.0 (0)
امیرعبداللهیان در دیدار یِنس پلوتنر:
[1398/03/03]

تداوم وعده های بی عمل اروپا به خروج تهران از برجام منجر خواهد شد  

امیرعبداللهیان در دیدار یِنس پلوتنر:

تداوم وعده‌های بی عمل اروپا به خروج تهران از برجام منجر خواهد شد

۲ خرداد ۱۳۹۸

دستیار رئیس مجلس گفت: فقدان اقدام عملی از سوی طرف‌های اروپایی در اجرای تعهدات برجامی خود، بزرگترین مانع در مسیر حفظ برجام است.

به گزارش خبرگزاری مهر، یِنس پلوتنر مدیرکل سیاسی وزارت خارجه آلمان بعداز ظهر امروز (پنجشنبه) با حسین امیرعبداللهیان دستیار ویژه رئیس مجلس در امور بین الملل دیدار و گفتگو کرد.

امیرعبداللهیان در این دیدار با تاکید بر روابط تاریخی دو کشور و اعلام آمادگی برای توسعه همه جانبه مناسبات تهران و برلین گفت: فقدان اقدام عملی از سوی طرف‌های اروپایی در اجرای تعهدات برجامی خود، بزرگترین مانع در مسیر حفظ برجام است و تداوم وعده‌های بی عمل اروپا به خروج تهران از برجام منجر خواهد شد.

وی با تاکید بر اهمیت رایزنی‌های دیپلماتیک افزود: زمان رو به پایان است. تداوم خرید نفت ایران توسط اروپا و راه اندازی فوری کانال بانکی موثر، حداقل اقدام اروپا برای مقابله با رفتار نادرست کاخ سفید و ترمیم اعتماد در حال از دست رفتن با اروپا می‌باشد.

دستیار ویژه رئیس مجلس با انتقاد شدید از اقدامات تحریک آمیز آمریکا یادآور شد: اروپا یا باید اقدامی عملی و موثر به عمل آورد و یا شاهد مسیر جدید اتخاذ شده از سوی ایران باشد.

به گزارش مهر، پلوتنر نیز در همین دیدار ضمن تاکید بر اهمیت حفظ برجام، خواستار تداوم دیپلماسی و مذاکره بعنوان تنها راه حل سیاسی برای برون رفت از مشکلات فعلی شد.

دو طرف همچنین در خصوص مسائلی همچون تحولات منطقه، تاثیر سیاستهای نادرست و غیرعقلانی آمریکای ترامپ در جهان، ضرورت تمرکز بر راه حل سیاسی در قبال بحران‌های منطقه به بحث و تبادل نظر پرداختند.

 

خبرگزاری مهر

خبرگزاری خانه ملت

گزارش تصویری

Parameter:412340!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)