|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1397/08/10]

ترامپ: سعودی‌ها مرا فریب ندادند، خودشان را گول زدند  

ترامپ: سعودی‌ها مرا فریب ندادند، خودشان را گول زدند

 پنج‌شنبه 10 آبان 1397

رئیس جمهور آمریکا گفته که فکر نمی کند سعودی ها در مسئله قتل جمال خاشقچی به او خیانت کرده باشند.

العالم - آمریکا

دونالد ترامپ بامداد پنجشنبه (به وقت تهران) گفت: سعودی ها درباره خاشقجی مرا فریب نداده اند اما ممکن است خودشان را فریب داده باشند و خواهیم دید که کارها به کجا می کشد.

به گزارش شبکه تلویزیونی رویترز، دونالد ترامپ در اظهاراتی قبل از سخنرانی در فلوریدا در پاسخ به خبرنگاری که پرسید "سعودی ها به شما خیانت کردند"، گفت: خیانت نکردند. من امیدوارم این مسئله حل شود. حقایق زیادی است و مسائل زیادی است که در حال بررسی آنها هستیم. آنها به من خیانت نکردند، شاید به خودشان خیانت کردند. ما باید ببینیم اوضاع چه خواهد شد.

خاشقچی آخرین بار روز ۱۰ مهرماه (۲ اکتبر) در حال ورود به ساختمان کنسولگری عربستان سعودی در استانبول دیده شد و بعد از آن رسانه‌ها گزارش داده‌اند که ناپدید شده است.

رسانه‌های ترکیه‌ای اعلام کردند او در داخل این ساختمان کشته شده و بدنش قطعه قطعه شده است. دادستان استانبول هم روز چهارشنبه قطعه قطعه شدن جسد جمال خاشقچی، روزنامه‌نگار منتقد سعودی را تأیید کرد.

آنکارا اعلام کرد همزمان با ورود خاشقچی به ساختمان کنسولگری ۱۵ مقام امنیتی عربستان سعودی نیز با دو پرواز وارد استانبول شده و پس از مدت کوتاهی ترکیه را ترک کرده‌اند. 

مقام‌های سعودی بدون ارائه هیچ مستنداتی این روایت را رد و ادعا کردند خاشقچی، ساختمان را زنده و سالم ترک کرده است.

عربستان سعودی سرانجام روز ۲۸ مهر، یعنی ۱۸ روز بعد از ناپدید شدن خاشقچی اعتراف کرد وی داخل ساختمان کنسولگری عربستان سعودی در استانبول کشته شده است.

دادستان کل سعودی، علی‌رغم این ادعا کرده خاشقچی بعد از «درگیری» با چند نفر داخل ساختمان کنسولگری «فوت» کرده است.

روایت عربستان سعودی که ظاهراً در تلاش است عوامل رده بالای حکومتی را از مشارکت در قتل روزنامه‌نگار منتقد یا اطلاع از آن تبرئه کند، با تردید عمومی در دنیا مواجه شده است. 

 

شبکه العالم

Parameter:358681!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)