|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
واکنش کاربران به تحقیر ملک سلمان از سوی ترامپ،
[1398/02/10]

ترامپ سعودی ها را بدوش  

واکنش کاربران به تحقیر ملک سلمان از سوی ترامپ،

ترامپ سعودی ها را بدوش

تاریخ خبر: 1398/02/09

تهران - ایرنا - تحقیر پادشاه سعودی از سوی ترامپ بازتاب های زیادی را در محافل عربی داشته و بسیاری از کاربران عرب شبکه های اجتماعی از توهین های مکرر ترامپ به شخصیت عرب ها و انفعال ملک سلمان در برابر این اهانت ها به ستوه آمده اند.

به گزارش امروز (دوشنبه) ایرنا، 'دونالد ترامپ' رییس جمهور آمریکا شنبه شب طی سخنانی در میان هواداران خود در ایالت ویسکانسین، بار دیگر با صحبت های طعنه آمیز خود شاه سعودی را تحقیر و ذلیل کرد.
وی که می داند دولت و شاه عربستان سعودی به علت قتل جمال خاشقچی روزنامه نگار مشهور عربستانی، کشتار غیرنظامیان یمنی در تجاوز به این کشور و همچنین اعدام های اخیر این رژیم به شدت تحت فشار است و کنگره آمریکا می خواهد تحریم هایی را علیه عربستان وضع کند در سخنرانی اخیر خود گفت که نمی تواند از اموال سعودی دست بکشد.
ترامپ در سخنرانی توهین آمیز خود چندین بار عربستان سعودی و شاه این رژیم را تحقیر کرد.
وی گفت: عربستان یک کشور بسیار غنی است که ما از آنها دفاع می کنیم؛ آنها چیزی جز پول ندارند؛ آنها 450 میلیارد دلار از ما خرید کرده اند؛ من نمی خواهم این مشتری را از دست بدهم.
ترامپ در ادامه با لحنی طعنه آمیز که با خنده و سخره حضار و هواداران وی همراه بود، گفت: من 'پادشاه' را دوست دارم، 'پادشاه' پول های زیادی دارد و همه چیزمان را در دفاع از 'پادشاه' از دست می دهیم.
ترامپ در ادامه صدای ملک سلمان را تقلید کرد که این موضوع نیز با استقبال و خنده هواداران وی همراه شد.
در این میان، کاربران شبکه های اجتماعی و برخی از اصحاب رسانه و قلم از انفعال مقامات سعودی و بی مبالاتی آنان به این اهانت ها به ستوه آمده و هریک با بیان نظرات خود در حساب های شخصی در شبکه های اجتماعی به این موضوع انتقاد کردند.
به گزارش ایرنا، 'جمال ریان' تحلیلگر و روزنامه نگار عرب که مدتی در شبکه الجزیره قطر فعالیت می کرد به این مساله واکنش نشان داد و در توئیتر خود نوشت: سخنان ترامپ فقط اهانت به کرامت عربستان سعودی نیست، بلکه اهانت به کرامت همه عرب ها می باشد.
'یاسر ابوهلاله' مدیر سابق شبکه الجزیره نیز نوشت: ترامپ بی دلیل به اهانت های خود به ملک سلمان ادامه می دهد، البته این اولین بار نیست که وی به هم پیمانان و شرکای خود اهانت می کند.
'خدیجه بن قنه' روزنامه نگار مشهور عرب نیز این گونه به تحقیر شاه سعودی واکنش نشان داد و نوشت: این حرف های ترامپ ثابت می کند که فتوای شیخ «صادق الغریانی» مفتی لیبیایی در خصوص اکتفای مسلمانان به یک بار حج واجب صحیح است، چرا که اموال مسلمین دنیا به جیب کسانی می رود که برای کشتار مسلمان و فتنه انگیزی میان آنان هزینه می شود. 
عباس الضالعی روزنامه نگار عرب که گرایش های اخوانی دارد نیز در توئیتر خود به اهانت های ترامپ به ملک سلمان این گونه واکنش نشان داد و نوشت: ترامپ سعودی ها را بدوش. 
انتهای پیام /
 

 

خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا)

Parameter:398741!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)