|
|
0.0 (0)
عقل یهودی و پول عربی در ازدواج شیطانی
[1398/07/29]

تسونامی شرکت های امنیتی اسرائیل در کشورهای عربی خلیج فارس  

عقل یهودی و پول عربی در ازدواج شیطانی /تسونامی شرکت های امنیتی اسرائیل در کشورهای عربی خلیج فارس /محافظت از چاههای نفت و فروش برنامه های سایبری ومیلیاردها دلار سود!

دوشنبه 29 مهر 1398

برخی از کشورهای عربی اقدام به استخدام کارکنان موساد در زمینه برنامه های سایبری کرده اند و برخی از افسران بلندپایه دستگاه امنیت نظامی امان که در این زمینه تجربه و تخصص کافی دارند در برابر حقوق ماهانه بسیار عالی به استخدام کشورهای عربی درآمده اند.

زهیر أندراوس در مقاله ای در روزنامه رای الیوم با عنوان "عقل یهودی و پول عربی در ازدواج شیطانی" نوشت : تسونامی شرکت های امنیتی اسرائیل ،کشورهای عربی خلیج فارس را درنوردیده است .

به گزارش خبرگزاری قدس(قدسنا) وی  در بخش نخست این مقاله با اشاره به سخنان ترکی الفیصل مدیر سابق دستگاه اطلاعاتی سعودی که گفته بود ما با عقل عربی و پول یهودی می توانیم گامهایی برداریم نوشت : ترکی الفیصل در دیدار با یعقوب عمیدور مشاور سابق امنیت ملی اسرائیل در نشست 6 می 2016 در نشستی که توسط آموزشکده شرق دور واشنگتن برگزار شد گفته بود : ما با عقل و نگرش عربی و پول یهودی می توانیم بطور مناسب حرکت جدی انجام دهیم و به دستاوردهای علمی ، تکنوولوژی جدید برسیم.

اندراوس می نویسد : براساس آنچه روزنامه آحارنوت فاش کرده است برخی از کشورهای عربی اقدام به استخدام کارکنان موساد در زمینه برنامه های سایبری کرده اند و برخی از افسران بلندپایه دستگاه امنیت نظامی "امان" که در این زمینه تجربه و تخصص کافی دارند در برابر حقوق ماهانه بسیار عالی به استخدام کشورهای عربی درآمده اند.

روزنامه اسرائیلی هاآرتض نیز با اشاره به فعالیت های شرکت دارک ماتر که در ارتباط با سازمان اطلاعاتی اسرائیل در کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس است می نویسد : منابع آگاه دستگاه سایبری وابسته به اطلاعات اسرائیل و یگان ارتش به نام یگان 8200 و یگان تکنولوژی دستگاه اطلاعاتی اسرائیل در حال بروز رسانی برنامه های شرکت های خارجی هستند که در اختیار کشورهای عربی قرار دارد.

به نوشته این روزنامه بازرگانان اسرائیلی که در سمت های مهم دستگاه اطلاعاتی اسرائیل فعالیت کرده اند در خارج از اسرائیل اقدام به تاسیس شرکت و بکارگیری متخصصین حملات سایبری می کنند.

این در حالی است که یک شرکت اسرائیلی در زمینه تامین امنیت خارج از سرزمین های اشغالی که با وزارت جنگ صهیونیستی در زمینه محافظت از چاههای نفت در برخی کشورهای حاشیه خلیج فارس همکاری داشته است تنها در سال گذشته 7 میلیارد دلار سود به دست آورده است.

یک تحلیلگر امور امنیتی و نظامی به نام یو سی میلمان که به سازمان امنیتی  تل اویو نزدیک است فاش کرد شرکت سوئیسی AGT ) Asia Global Technology که یک بازرگان اسرائیلی -آمریکایی مدیریت آن را برعهده دارد وهمچنین ایتان بن الیاهو فرمانده سابق نیروی هوایی ارتش اسرائیل نیز در آن فعالیت داشت اکنون اقدام به کار گیری فرماندهان سابق دستگاه امنیتی شاباک اسرائیل و دستگاه اطلاعاتی نظامی امان کرده است.

براساس گزارش رای الیوم این در حالی است که اطلاعاتی خطرناکی وجود دارد که نشان می دهد یک شرکت امنیتی اسرائیل ماموریت حفاظت از برخی موسسات عربی را برعهده دارد و مامور تامین محافظ نیز برای مقامهای بلندپایه عربی نیز هست.

براساس این گزارش شرکت امنیتی (G4S) که در کشورهای عربی مستقر است با عنوان تقلبی و جعلی و به نام اروپایی در کشورهای عربی ماموریت محافظت از چاههای نفت را برعهده دارد.

 

خبرگزاری قدس (قدسنا)

Parameter:435235!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)