|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1398/08/20]

تشکیلات خودگردان فلسطین: جهان برای پس از شکست "معامله قرن" حاضر شود  

نخست وزیر تشکیلات خودگردان فلسطین از جهانیان خواست تا برای مرحله پس از شکست طرح صلح آمریکا موسوم به "معامله قرن" آماده شوند.

تشکیلات خودگردان فلسطین: جهان برای پس از شکست "معامله قرن" حاضر شود

دوشنبه 20 آبان 1398

نخست وزیر تشکیلات خودگردان فلسطین از جهانیان خواست تا برای مرحله پس از شکست طرح صلح آمریکا موسوم به "معامله قرن" آماده شوند.

به گزارش ایسنا، به نقل از سایت مصراوی، محمد أشتیه، نخست وزیر تشکیلات خودگردان فلسطین در جریان کنفرانسی در رام‌الله خاطرنشان کرد: از جهانیان به ویژه کشورهای اروپایی و عربی انتظار می‌رود که برای مرحله پس از شکست طرح "معامله قرن" بر اساس قوانین بین‌المللی و در چارچوب کنفرانس بین‌المللی آماده شوند.

أشتیه در ادامه افزود: هدف از مشارکت طرف سوم در روند سیاسی برطرف کردن اختلافات در روابط نابرابر میان اشغالگران و فلسطینیان بر سر میز مذاکره است.

وی همچنین تصریح کرد: طرف سوم که همیشه آمریکا بوده، طرفدار اسرائیل است و دائما میز مذاکرات را غیرمتوازن و نامتعادل‌تر از قبل کرده است. بنابراین شکست انحصار در میانجیگری واشنگتن در روند سیاسی و تبدیل آن به کنفرانس بین‌المللی امری مهم است.

أشتیه بر اهمیت توجه به برگزاری انتخابات سراسری فلسطین به خاطر توقف بحث و جدل‌های بیهوده تاکید کرد و گفت این جدل‌ها ما را به هدفمان در خاتمه بخشیدن به اختلافات بی‌وقفه که از اواسط سال 2007 ادامه داشته، نرسانده است.

نخست وزیر تشکیلات خودگردان فلسطین همچنین تاکید کرد: دستیابی به وحدت و یکپارچگی ما در سایه شورای قانونگذاری، ما را قادر می‌سازد که با سیاست‌های استعمارگرایانه اسرائیل علیه فلسطینیان مقابله کنیم.

آخرین انتخابات ریاست تشکیلات خودگردان فلسطین در سال ۲۰۰۵ و آخرین انتخابات شورای قانونگذاری نیز در سال ۲۰۰۶ برگزار شد که جنبش حماس پیروز آن شد.

محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین برای برگزاری انتخابات شورای قانونگذاری (پارلمان) و به دنبال آن انتخابات ریاست تشکیلات خودگردان اعلام آمادگی کرد.

وی بر برگزاری انتخابات و تشکیل کمیته‌های فنی مشترک با اسرائیل تاکید کرده بود.

 

خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)

Parameter:437633!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)