|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
منابع فلسطینی اعلام کردند:
[1398/07/22]

تصمیم اسرائیل برای اخراج مجدد نمازگزاران فلسطینی از مسجد باب الرحمه  

منابع فلسطینی اعلام کردند:

تصمیم اسرائیل برای اخراج مجدد نمازگزاران فلسطینی از مسجد باب الرحمه

دوشنبه 22 مهر 1398

منابع فلسطین اعلام کردند پلیس رژیم صهیونیستی تصمیم دارد نمازگزاران فلسطینی را از مسجد باب الرحمه مسجد الاقصی اخراج کرده و برخی این اقدامات را مقدمه ای برای تقسیم مکانی مسجد الاقصی می دانند.

به گزارش خبرگزاری قدس (قدسنا)، فرمانده پلیس قدس امروز دوشنبه دستور اخراج نمازگزاران فلسطین از مسجد باب الرحمه در سمت شرقی مسجد الاقصی را صادر کرد.

منابع محلی اعلام کردند پلیس رژیم صهیونیستی تصمیم نژاد پرستانه اخراج نمازگزاران فلسطینی از محوطه های مسجد الاقصی را از صبح امروز اجرا کرده است.

پنجشنبه گذشته نیز عناصر پلیس اسرائیل به مسجد باب الرحمه حمله کرده و نمازگزاران را از این محل اخراج کردند.

از نیمه فوریه گذشته پس از آنکه نمازگزاران فلسطینی توانستند مسجد باب الرحمه را بازگشایی کنند شهر قدس شاهد تنش های زیادی در این خصوص بوده است. باب الرحمه از سال 2003 به دستور رژیم صهیونیستی و به بهانه وجود یک موسسه غیر قانونی در آن مسدود شده بود.

فلسطینیان نگران آن هستند که اقدامات اسرائیلی ها در باب الرحمه مقدمه ای برای تقسیم مکانی مسجد الاقصی باشد تا از این طریق بخشی از این مکان مقدس را به شهرک نشینان یهودی اختصاص دهند، مانند آنچه در مسجد ابراهیمی در شهر الخلیل توسط اشغالگران برای تقسیم این مکان مقدس میان مسلمانان و شهرک نشینان یهودی انجام شده است.

در همین رابطه اداره اوقاف قدس اعلام کرد از صبح امروز 50 شهرک نشین یهودی در میان حمایت پلیس رژیم صهیونیستی به محوطه های اطراف مسجد الاقصی تجاوز کرده اند.

 

خبرگزاری قدس (قدسنا)

Parameter:434194!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)