|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1399/06/10]

تظاهرات گسترده ضد نتانیاهو وارد هفته یازدهم شد  

چند هزار نفر از معترضان به عملکرد نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی، با تجمع مقابل اقامتگاه وی در قدس اشغالی و همچنین ۱۷ شهر مختلف، خواستار استعفای وی شدند.

تظاهرات گسترده ضد نتانیاهو وارد هفته یازدهم شد

دوشنبه 10 شهریور 1399

چند هزار نفر از معترضان به عملکرد نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی، با تجمع مقابل اقامتگاه وی در قدس اشغالی و همچنین ۱۷ شهر مختلف، خواستار استعفای وی شدند.

العالم -فلسطین اشغالی

تظاهرات گسترده صهیونیست‌ها به عملکرد ضعیف کابینه تل‌آویو در مقابله با شیوع ویروس کرونا و پرونده‌های فساد «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی، وارد هفته یازدهم شد.

به نوشته وبگاه «تایمز اسرائیل» چند هزار نفر از ساکنان قدس اشغالی با تجمع مقابل اقامتگاه نتانیاهو در قدس اشغالی، ضمن درخواست استعفای وی، بزرگترین تظاهرات در هفته‌های اخیر را رقم زدند.

تظاهرات‌کنندگان با حمل پلاکاردهایی با نوشته‌هایی از جمله «جُرم‌وزیر» (Crime Minister به جای کلمه نخست‌وزیر Prime Minister) و «او را زندانی کنید» به اتهامات فساد نتانیاهو اعتراض و بر لزوم استعفای وی تاکید کردند.

بر اساس گزارش رسانه‌های صهیونیستی، جمعیت معترضان تا این لحظه (بامداد یکشنبه به وقت تهران) لحظه به لحظه در حال بیشتر شدن است، به حدی که نه تنها تمام میدان پاریس (نزدیک اقامتگاه نتانیاهو) و بلوار بِن‌میمون مملو از افراد شده بلکه خیابان‌ها و کوچه‌های مجاور در فاصله‌های دورتر نیز در حال پر شدن است.

وبگاه تایمز اسرائیل، جمعیت تظاهرات امشب را بیشتر از هر تظاهرات دیگری در قدس اشغالی توصیف کرده و نوشت بعضی معترضان از حزب لیکود می‌خواهند که نتانیاهو را از ریاست خود کنار بگذارد.

پلیس صهیونیستی با ادعای اینکه هر کسی می‌تواند از حق آزادی بیان برای تظاهرات استفاده کند، اما تهدید کرده به محض اینکه کوچکترین نشانه‌ای از بر هم خوردن نظم یا متوسل شدن معترضان به خشونت مشاهده کند، با قدرت آنها را سرکوب خواهد کرد.

همزمان با این تظاهرات در قدس اشغالی، برای اولین بار جنبش اعتراضی علیه نتانیاهو در ۱۷ شهر مختلف دیگر نیز تجمعاتی برپا کردند که به صورت زنده از صفحات شبکه اجتماعی فیسبوک پخش شد.

روز جمعه بود که سازمان‌دهندگان اعتراضات ضد عملکرد کابینه و پرونده‌های فساد نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی اعلام کردند روز شنبه از ساعت ۹ شب تظاهرات را به صورت همزمان در ۱۸ شهر برگزار می‌کنند.

طی هفته‌های اخیر ساکنان شهرهای مختلف فلسطین اشغالی از جمله تل‌آویو و قدس اشغالی با برگزاری تظاهرات چند باره، اعتراضات خود را به سیاست‌های مختلف نتانیاهو از جمله طرح اشغال سی درصدی کرانه باختری، افزایش اختیارات نیروهای امنیتی به بهانه مقابله با ویروس کرونا و همچنین پرونده‌های فساد وی نشان داده‌اند.

 

العالم

Parameter:461776!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)