|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1399/11/28]

تعویق غیرمنتظره صدور حکم علیه زندانیان فلسطینی و اردنی  

دادگاه وابسته به رژیم سعودی صدور حکم علیه زندانیان فلسطینی و اردنی متهم به حمایت از مقاومت را به تاخیر انداخت.

 تعویق غیرمنتظره صدور حکم علیه زندانیان فلسطینی و اردنی

سه شنبه 28 بهمن 1399

دادگاه وابسته به رژیم سعودی صدور حکم علیه زندانیان فلسطینی و اردنی متهم به حمایت از مقاومت را به تاخیر انداخت.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از پایگاه خبری فلسطین الیوم، دادگاه سعودی روز دوشنبه صدور حکم علیه بیش از 60 فلسطینی و اردنی را که در اسارت آل سعود هستند، تا چهار ماه دیگر به تعویق انداخت.

خضر المشایخ رئیس کمیته رسیدگی به امور زندانیان سیاسی اردن در عربستان به قدس پرس گفت جلسه روز دوشنبه محاکمه آخرین جلسه دادگاه بود که به مدت یک سال ادامه داشته است.

وی افزود در این جلسات به زندانیان اتهام حمایت از یک ساختار تروریستی نسبت داده شده است که این اتهام اشاره به کمکهای خیریه ای است که به ملت فلسطین در کرانه باختری و نوار غزه شده است.

قرار بود که جلسه صدور حکم دو هفته دیگر برگزار شود، ولی مسئله غافلگیرکننده این است که جلسه صدور حکم چهار ماه به تعویق افتاده است و به گفته المشایخ به یازدهم ذی القعده برابر با 21 ژوئن آتی موکول شده است.

وی افزود تصمیم قضایی سعودی برای همه ما غافلگیرکننده بوده است، اما این سئوال مطرح است که محکومان چگونه نیم سال قضایی را بدون هرگونه وجاهت قانونی سپری خواهند کرد؟

حکومت سعودی در فوریه 2019 میلادی، 68 فلسطینی و اردنی را بازداشت کرد، که مدتی بعد پنج نفر از آنها را آزاد کرد .

سازمانهای حقوق بشری بین  المللی این  اقدام آل سعود در بازداشت فلسطینیان را محکوم و تاکید کردند محاکمه این افراد عادلانه نیست و اتهامات وارده به آنها ساختگی و فاقد هرگونه وجاهت قانونی است.

 حکومت سعودی محاکمه جمعی این زندانیان را هشتم مارس گذشته آغاز کرد و آنها در دادگاه مبارزه با تروریسم محاکمه شدند.

شورای حقوق و آزادی های ژنو تاکید کرده است که این زندانیان در طول ماههای گذشته در معرض رفتارهای خشونت آمیز و ظالمانه و اهانت و شکنجه قرار گرفته  اند و در شرایط نامناسب زندانی شده اند.

این شورا خاطر نشان کرد اتهامات وارده به این بازداشت شدگان مربوط به نقش آنها در حمایت از گروههای فلسطینی(مقاومت) است و هیچ اطلاعاتی درباره ارتباط آنها با آنچه خدشه وارد کردن به امنیت عربستان خوانده شده وجود ندارد.

دادگاه رژیم سعودی پنجم  اکتبر گذشته جلسه محاکمه محمد  الخضری 81 ساله و فرزندش، هانی را آغاز کرد، وی از رهبران جنبش حماس به شمار می رود که بیش از یک سال است به همراه فرزندش در زندان سعودی به سر می برد. الخضری روز چهارم اکتبر 2019 پس از نماز صبح در شهر جدی از سوی نیروهای امنیتی سعودی بازداشت شد.

 

خبرگزاری تسنیم

Parameter:477212!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)