|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1398/12/07]

تل‌آویو از موضع‌گیری ضدصهیونیستی «برنی سندرز» خشمگین شد  

وزیر خارجه رژیم اشغالگر قدس از موضع‌گیری ضدصهیونیستی نامزد پیشتاز دموکرات ها در انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا خشمگین شد.

تل‌آویو از موضع‌گیری ضدصهیونیستی «برنی سندرز» خشمگین شد

۷ اسفند ۱۳۹۸

وزیر خارجه رژیم اشغالگر قدس از موضع‌گیری ضدصهیونیستی نامزد پیشتاز دموکرات ها در انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا خشمگین شد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رسانه صهیونیستی تایمز آو اسرائیل، «اسرائیل کاتص» وزیر خارجه رژیم اشغالگر قدس امروز چهارشنبه به سخنان روز گذشته «برنی سندرز» سناتور ارشد آمریکا و نامزد پیشتاز دموکرات ها در انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا واکنش نشان داد.

وزیر خارجه رژیم اشغالگر قدس ضمن تناقض گوئی در این باره اعلام کرد: شوکه‌کننده است. کسانی که حامی جدی اسرائیل هستند، از او حمایت نخواهند کرد. ما در فرایندهای داخلی آمریکا که یک دموکراسی قوی است، دخالت نمی کنیم!

وی در این خصوص ادامه داد: اظهارات سندرز که پیشینه ای یهودی دارد، دومین بار در نوع خود است که علیه موضوعات اصلی اعتقادات یهودی و امنیت اسرائیل انجام می‌گیرد.

این در حالیست که برنی سندرز از نامزدهای حزب دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در جریان تازه‌ترین مناظره تلویزیونی دموکرات‌ها در شهر چارلستون ایالت کارولینای جنوبی، بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی را یک فرد مرتجع و نژادپرست خواند و احتمال بازگرداندن سفارت آمریکا از بیت المقدس به تل آویو را مطرح کرد.

سندرز اخیراً اعلام کرده بود که در نشست سالانه کمیته روابط عمومی آمریکا و اسرائیل (آیپک) که قرار است هفته آینده در واشنگتن برگزار شود، شرکت نخواهد کرد.

او نشست آیپک که از آن به عنوان بزرگ‌ترین گروه لابی طرفدار اسرائیل در آمریکا یاد می‌شود را جایگاهی برای ابراز افکار متعصبانه خوانده بود.

سناتور سندرز در مناظره شب گذشته با اشاره به اینکه خودش یک یهودی است و به این مساله افتخار می‌کند و اینکه در گذشته چند ماه در اسرائیل زندگی کرده است، گفت: غم‌انگیز است که بنیامین نتانیاهو به عنوان یک مرتجع و نژادپرست اسرائیل را اداره می‌کند.

 

 

خبرگزاری مهر

Parameter:453705!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)