|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1397/11/06]

تل‌آویو، سفیر ایرلند جنوبی را برای توبیخ فراخواند  

تل‌آویو، سفیر ایرلند جنوبی را برای توبیخ فراخواند

 شنبه 6 بهمن 1397 

رژیم صهیونیستی در اعتراض به تصویب لایحه‌ای برای تحریم تولیدات شهرک‌نشنیان، سفیر ایرلند جنوبی را فراخواند.

العالم _ فلسطین اشغالی

وزارت خارجه رژیم صهیونیستی جمعه (دیروز) «الیسون کیلی» سفیر ایرلند جنوبی را فراخواند تا در اعتراض به تصویب لایحه تحریم واردات شهرک‌های صهیونیستی -در پارلمان ایرلند جنوبی- وی را توبیخ کند.

بر اساس گزارش «آی 24»، «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی و وزارت خارجه این رژیم اعلام کرده‌اند تصویب این لایحه، نوعی یهودی‌ستیزی است.

بر اساس قانون مذکور، واردات و فروش تولیدات شهرک‌های صهیونیستی در اراضی اشغالی ممنوع خواهد شد و هر کسی که این کالاها را وارد یا به واردات آن کمک کند یا خدماتی به شهرک‌نشینان ارائه دهد تحت پیگرد خواهد گرفت.

جنبش تحریم علیه رژیم صهیونیستی معروف به «بی‌.دی‌.اس» موفقیت‌های زیادی داشته است و شکست در بی‌تأثیر کردن آن، تل‌آویو را به سمت جنگ روانی ناامیدانه‌ در کنار جنگ قانونی و اطلاعاتی‌اش علیه جنبش مذکور سوق داده است.

جنبش تحریم رژیم صهیونیستی (بی‌.دی‌.اس « BDS») سرواژه‌های «Boycott، Divestment، Sanctions» به معنای «بایکوت (انزوا)، عدم سرمایه‌گذاری و تحریم» است، از سال 2005 به دست 171 سازمان غیردولتی فلسطینی ایجاد شد تا با ایجاد فشارهای اقتصادی بر رژیم صهیونیستی، آن را مجبور به پایان اشغال فلسطین و شناسایی حق بازگشت آوارگان کند.

رژیم صهیونیستی در راستای ادامه مقابله خود با این جنبش اخیرا سه میلیون شِکِل (واحد پول این رژیم) را برای تشکیل شبکه وکلای بین‌المللی و حمایت از سازمان‌های قانونی اختصاص داد تا شاید بتواند از تأثیران آن بکاهد.

فارس

 

 

شبکه العالم

Parameter:384867!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)