|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
رئیس جمهور اسبق لبنان:
[1398/09/09]

تلاش صهیونیستها برای ورود به تحولات لبنان/جنگ داخلی رخ نمی‌دهد  

رئیس جمهور اسبق لبنان تاکید کرد که در سایه وجود مقاومت در این کشور، جنگ داخلی رخ نخواهد داد.

رئیس جمهور اسبق لبنان:

تلاش صهیونیستها برای ورود به تحولات لبنان/جنگ داخلی رخ نمی‌دهد

شنبه 09 آذر 1398

رئیس جمهور اسبق لبنان تاکید کرد که در سایه وجود مقاومت در این کشور، جنگ داخلی رخ نخواهد داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، امیل لحود رئیس جمهور اسبق لبنان در گفتگو با شبکه المیادین تاکید کرد: به دلیل وجود مقاومت در لبنان شاهد جنگ داخلی نخواهیم بود. بزرگترین اشتباه، بازگشت سعد الحریری به رأس دولت خواهد بود چرا که هدف از این اقدام پایان دادن به مقاومت است.

وی افزود: آمریکا و اسرائیل نمی خواهند طبقه سیاسی کنونی در لبنان تغییر کند. هدف آنها سلاح حزب الله است. اسرائیلی ها تلاش دارند از طریق آمریکایی ها وارد تحولات لبنان شوند اما ارتش این کشور ضامن امنیت لبنان است.

لحود هم چنین با هشدار درباره تشدید اختلافات مذهبی و طایفه ای در نتیجه منحرف شدن مسیر اعتراضات این کشور گفت: جنبش اعتراضی بزرگی که لبنان به خود دید، همان خواسته‌هایی بود که بنده هم همیشه آن را تکرار می‌کردم.

لحود با تاکید بر اینکه تشدید اختلافات مذهبی و طایفه ای در همه منطقه از جمله لبنان فقط به نفع رژیم صهیونیستی است، گفت: آنچه امروز اتفاق می‌افتد بسیار شبیه به آن چیزی است که پس از ترور رفیق الحریری نخست وزیر فقید در سال ۲۰۰۵ رخ داد یا مشابه آن چیزی است که در سوریه اتفاق افتاد.

لحود اکثریت طبقه سیاسی در لبنان را از سال ۱۹۸۲ درگیر فساد خواند و گفت: در عین حال افراد پاکدست زیادی هم در دولت لبنان نظیر شخص سید حسن نصرالله وجود دارد که فرزندش را فدا کرد.

رئیس جمهور اسبق لبنان، «فؤاد السنیورة​» نخست وزیر اسبق این کشور را در یک سرقت ۳۰ میلیارد دلاری دخیل دانست و گفت: هر چهره‌ای خارج از تیم سیاسی فعلی نخست وزیر از السنیوره درباره ۳۰ میلیارد دلار خواهد پرسید.

 

خبرگزاری مهر

Parameter:439304!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)