|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
یک گام تا تکمیل خیانت
[1399/06/19]

توافق سازش امارات و رژیم صهیونیستی 15 سپتامبر نهایی می شود/ خروج از آغوش ملت های عربی و اف-35 خیالی  

روزنامه صهیونیستی «جروزالم پست» خبر داد که مراسم امضای توافق سازش میان امارات و رژیم اشغالگر کمتر از یک هفته دیگر با حضور نخست وزیر رژیم اشغالگر اسرائیل و وزیر خارجه امارات در کاخ سفید برگزار خواهد شد.

یک گام تا تکمیل خیانت

توافق سازش امارات و رژیم صهیونیستی 15 سپتامبر نهایی می شود/ خروج از آغوش ملت های عربی و اف-35 خیالی

چهارشنبه 19 شهریور 1399

روزنامه صهیونیستی «جروزالم پست» خبر داد که مراسم امضای توافق سازش میان امارات و رژیم اشغالگر کمتر از یک هفته دیگر با حضور نخست وزیر رژیم اشغالگر اسرائیل و وزیر خارجه امارات در کاخ سفید برگزار خواهد شد.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری قدس (قدسنا) به نقل از جروزالم پست، مراسم امضای توافق سازش میان امارات متحده عربی و رژیم صهیونیستی روز 15 سپتامبر با حضور "بنیامین نتانیاهو" نخست وزیر رژیم اشغالگر اسرائیل و "عبدالله بن زاید" وزیر خارجه امارات در واشنگتن برگزار خواهد شد.

نخست وزیر رژیم صهیونیستی با اظهار خرسندی دراین باره گفته است: «بسیار خوشحال هستم که به دعوت دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در این مراسم تاریخی که پایه گذار صلح میان اسرائیل و امارات متحده عربی است، حضور پیدا می کنم.»

هقته پیش نمایندگان ابوظبی و تل آویو در گفتگو با یکدیگر بر لزوم گشایش سفارتخانه در اراضی اشغالی و امارات به توافق رسیده بودند.

در همین راستا، یک هیئت صهیونیستی-آمریکایی شامل "جرد کوشنر" مشاور ترامپ در امور خاورمیانه و "مئیر بن شابات" مشاور امنیت داخلی رژیم صهیونیستی و همتای آمریکایی او "رابرت برایان" با پرواز از فراز حریم هوایی عربستان سعودی وارد امارات شده و پس از مورد استقبال قرار گرفتن توسط حکام این کشور درباره موضوعات اقتصادی و سیاسی به گفتگو و مذاکره نشستند.

این نخستین بار بود که سران صهیونیست به طور آشکار از حریم هوایی عربستان سعودی گذر کرده و به راحتی و بدور از پنهان کاری وارد امارات می شوند.

کوشنر پس از انجام این دیدار اشاره کرد که عربستان سعودی با صدور مجوز عبور جت رژیم صهیونیستی از حریم هوایی این کشور بسیار «بخشنده» و «سخاوتمندانه» عمل کرده است. کوشنر این اقدام ریاض را به عنوان یک نشانه در راستای انجام عادی سازی روابط بیشتر میان کشورهای منطقه عنوان کرد.

پس از گام عادی سازانه روابط امارات با رژیم اشغالگر قدس، حکام ابوظبی در نقطه نظراتی پیاپی تاکید کردند که این اقدام کاملا به نفع فلسطینیان است! و آن را در راستای رسیدن به اهدافشان مساعدت و همچنین از اجرای طرح اشغالگرانه الحاق اراضی کرانه باختری توسط رژیم صهیونیستی جلوگیری خواهد کرد اما پس از گذشت تنها چند روز از انجام این مراودات شرم آور، حکام امارات در دیدار با چندین مسئول صهیونیست تاکید کردند که طرح الحاق کرانه باختری هیچ ارتباطی با انجام این توافق ندارد و نقشه انجام آن همچنان برقوت خود باقیست.

پس از گذشت چند روز از این اتفاقات خبر دیگری مبنی بر قصد ایالات متحده آمریکا برای فروش جنگنده های اف-35 به امارات مطرح شد امری که با پیگیری شدید ابوظبی برای انجام هرچه سریع تر این معامله همراه شد اما بر خلاف توقعات ابوظبی مبنی بر پشتیبانی تل آویو از این توافق تسلیحاتی اوضاع به گونه ای دیگر رقم خورد. پس از انتقاد شدید نتانیاهو و دیگر سران رژیم صهیونیستی از انجام این معامله تسلیحاتی سفر هیئت اماراتی که قرار بود به اراضی اشغالی صورت گیرد، لغو شد و گمانه زنی هایی مبنی بر تحت الشعاع قرار گرفتن توافق سازش میان دو طرف مطرح گردید.

ازسویی دیگر، اکنون علاوه بر رهبران مقاومتی و سیاسی فلسطینی در نوارغزه و کرانه باختری حتی رهبران تشکیلات خودگردان محمود عباس و جنبش فتح که روزی خود با رژیم صهیونیستی توافقنامه های سازش مانند اسلو را امضا کردند عادی سازی روابط میان اسرائیل و امارات را یک خیانت نه تنها به فلسطین بلکه به امت اسلامی و عربی منطقه توصیف می کنند.

رهبران فلسطینی از جمله "اسماعیل هنیه" رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس و "زیاد نخاله" دبیرکل جنبش جهاد اسلامی فلسطین گام ابوظبی در عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی را خنجری بر پشت ملت شان عنوان کرده اند و خواستار وضع تحریم توسط کشورهای اسلامی بر این کشور عربی شده اند.

با این حال، انجام چنین اقدام ناپسندی در این برهه حساس و خطرناکی که منطقه در آن به سر می برد اثرات مثبتی را هم برای تحقق وحدت و یکپارچگی بی سابقه میان تمامی گروه های فلسطینی فارغ از هرگونه خط مشی سیاسی به همراه داشته است.

هفته گذشته (روز پنجشنبه) نشست مهم و بی سابقه ای میان رهبران فلسطینی از جمله رهبران فتح،حماس و جهاد و نمایندگانی از جنبش حزب الله لبنان در بیروت برگزار گردید.

در پایان این نشست که در نوع خود و در تاریخ ملت فلسطین از سوی کارشناسان حوزه فلسطین بی سابقه توصیف شده است با مفادی همراه بود:

- تشکیل کمیته‌ای ملی متشکل از شخصیت‌های برجسته و منتخب به منظور ارائه رویکردی استراتژیک برای پایان دادن به دودستگی و اختلافات داخلی

- تشکیل یک کمیته ملی یکپارچه برای رهبری مقاومت مردمی همه جانبه

-محکومیت همه اشکال عادی سازی با اشغالگران به عنوان خیانتی آشکار به ملت فلسطین و امت عربی و اسلامی

- لزوم مقابله ملت‌های عربی و اسلامی و آزادگان جهان  با همه توان خود با نقشه‌های جریان سازش در منطقه

- لزوم  فعال سازی فاکتور منطقه‌ای و بین المللی برای مقابله با طرح کشورهای حاضر در جریان عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی

- فعال سازی ابزارها و سازوکارهای مقابله با اشغالگران در سرزمین اشغالی فلسطین از جمله سازوکارها و ابزارهای مندرج در منشورها و معاهدات بین المللی درخصوص حق ملت‌ها در مقاومت در برابر اشغالگران

- تاکید بر حق ملت فلسطین در اعمال همه شیوه‌های مبارزاتی مشروع

- توافق بر «فعال سازی مقاومت مردمی» به عنوان مناسب ترین گزینه این مرحله برای دفاع از حقوق مشروع ملت فلسطین در برابر  اشغالگران

- تسریع روند پایان دادن به شکاف و دو دستگی و تحقق آشتی و شراکت ملی در راستای پایان دادن به اشغالگری و تشکیل کشور فلسطین

- برپایی کشور فلسطین در سراسر سرزمین اشغالی به پایتختی قدس ( کشوری در غزه یا کشوری بدون غزه وجود خارجی نخوهد داشت)

- تشکیل کمیته‌ای متشکل از شخصیت‌های ملی متعادل و برخوردار از اعتماد همگان جهت تبیین چشم انداز راهبردی برای پایان دادن به شکاف و دو دستگی و برقراری آشتی و شراکت در چارچوب سازمان آزادیبخش فلسطین (ساف) به عنوان تنها نماینده قانونی ملت فلسطین در طول حداکثر پنج هفته و ارائه گزارش آن به شورای مرکزی فلسطین

- تشکیل کمیته ملی واحد رهبران مقاومت مردمی فراگیر با هدف تامین همه نیازهای لازم برای تداوم مقاومت مردمی فراگیر

"اسماعیل هنیه" رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس تاکید کرد که هیچ توجیهی برای اقدام امارات در عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی وجود ندارد؛ این رفتار حکام اماراتی به نوعی خدمات دهی رایگان به دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا و بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی به شمار می آید.

شب گذشته نیز هنیه دبیرکل حماس در گفتگو با کانال تلویزیونی المنار لبنان تاکید کرد: ما در برابر دشمن صهیونیستی «گزینه مقاومت» را انتخاب می کنیم چراکه کاراترین و موثرترین گزینه برای بیرون راندن آنان است.محور مقاومت در منطقه به عنوان تکیه گاهی برای از بین بردن دشمن اشغالگر محسوب می شود.

رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس در ادامه با ضروری دانستن ایجاد نقشه راهی برای مبارزه با طرح های شهرک سازی و غصب اراضی فلسطینی توسط رژیم صهیونیستی اظهار کرد: بایستی برنامه ملی گرایانه فلسطین برای مقابله با طرح الحاق کرانه باختری و عادی سازی را در پیش گیریم. برای تحقق این امر به دنبال حل اختلافات میان غزه و کرانه باختری و همچنین فعال سازی دوباره مقاومت مردمی و سازمان آزادی بخش فلسطین در مسیر مبارزه و مقاومت هستیم.

پیش بینی می شود طی هفته های آینده شاهد وقوع عملیات های شهادت طلبانه و درگیری های بیشتری در کرانه باختری باشیم. اقداماتی که بی شک امنیت و حضور نظامیان اشغالگر صهیونیستی در اراضی 1967 را با خطر مواجه خواهد کرد و زمینه ساز خروج آنان از این اراضی خواهد شد.

هفته پیش چندین نوبت نیروهای ناشناس که ظاهرا عضو گروه های مقاومتی فلسطینی بوده اند در کرانه باختری به سوی نظامیان اسرائیلی شلیک کرده اند.همچنین چندین نوبت هم پادگان های صهیونیستی به آتش کشیده شده و مقادیر قابل توجهی از سلاح نیز از داخل آنان ناپدید شده است.

کشف تعداد زیادی اسلحه ام-16 در کرانه باختری و جلوگیری از ورود قاچاق سلاح به این منطقه از دیگر نشانه هایی است که می شود از آن به عنوان جرقه های وقوع انتفاضه سوم در کرانه باختری یاد کرد.

تاکنون رهبران جنبش فتح و جبهه آزادی بخش فلسطین که از گزینه مقاومت مسلحانه علیه دشمن صهیونیستی پرهیز می کردند امروز بی هیچ ترسی استفاده از این گزینه را تنها راه حل می دانند و با دیگر گروه های مقاومتی نظیر حماس و جهاد اسلامی همفکر شده اند.

ماهر الطاهر مسئول پرونده سیاسی در جبهه مردمی برای آزادی فلسطین با اشاره به نقش سازشکارانه تشکیلات خودگردان ابومازن در تعامل با رژیم اشغالگر صهیونیستی تاکید کرده بود: وحدت و یکپارچگی فلسطینی ها تا زمانی که رژیم صهیونیستی به رسمیت شناخته شود موثر واقع نخواهد شد.

الطاهر گفت: دل بستن به مذاکره با دشمن صهیونیستی اشتباه و یک وهم و خیال است و باید هر چه زودتر از بین برود ما در مقابل یک رژیم نژادپرست هستیم.اعراب باید در این باره توجه کافی داشته باشند. باید به طور ریشه ای و بنیادین تعامل سیاسی با دشمن اسرائیلی را پس از ثبت توافقنامه هایی مانند اسلو مورد بررسی قرار دهیم و در آن تجدید نظر کنیم؛ این درگیری، درگیری بر سر وجود و ماهیت ( فلسطین) است.ما باید در مسیر مبارزه با نقشه های توطئه گرانه دشمن اشغالگر با محور مقاومت هم پیمان باشیم.

 

خبرگزاری قدس (قدسنا)

Parameter:462312!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)