|
|
0.0 (0)
امیرعبداللهیان در دیدار با سفیر روسیه:
[1399/09/10]

توسعه همکاری‌های ایران و روسیه در تحولات منطقه و جهان تاثیرگذار است  

لوان جاگاریان سفیر روسیه در جمهوری اسلامی ایران ظهر روز دوشنبه ۱۰/ ۹۹/۰۹ با امیرعبداللهیان، دستیار ویژه رئیس مجلس و مدیرکل بین الملل دیدار و گفتگو کرد.

دیدار سفیر روسیه با امیرعبداللهیان

تاریخ انتشار:  ۱۱ آذر ۱۳۹۹

لوان جاگاریان سفیر روسیه در جمهوری اسلامی ایران ظهر روز دوشنبه ۱۰/ ۹۹/۰۹ با امیرعبداللهیان، دستیار ویژه رئیس مجلس و مدیرکل بین الملل دیدار و گفتگو کرد.

 به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری دانشجو، امیرعبداللهیان در ابتدای این دیدار، روسیه و ایران را دوستانی مهم و همسایه‌های پایدار خواند و دیرینگی همکاری‌های تجاری، اقتصادی و فرهنگی بین دو کشور را عامل مهم استمرار مناسبات راهبردی دو کشور در حوزه‌های گوناگون دانست.

وی با اشاره به برخی تحولات منطقه‌ای و بین المللی گفت: «مناسبات منطقه‌ای و تحولات پیرامونی، باعث همکاری و تعامل بیشتر تهران و مسکو شده است و رفت و آمد مقامات دو کشور در روند مناسبات و تقویت تعاملات حائز اهمیت است».
امیرعبداللهیان با اشاره به رایزنی‌های پارلمانی عنوان کرد: «توسعه همکاری‌ها و روابط پارلمانی ایران و روسیه بر نقش سازنده دو کشور در تحولات منطقه و جهان تاثیرگذاراست».

لوان جاگاریان سفیر روسیه نیز با ابراز خرسندی از مراودات رو به رشد پارلمانی دو کشور بیان داشت: «تقویت و تحکیم مراودات پارلمانی بین روسیه و ایران به قوام و تداوم مناسبات و همکاری‌های فیمابین انجامیده است و پارلمان‌های دو کشور قدم‌های موثری برای ارتقاء مناسبات برداشته‌اند».

جاگاریان تاکید کرد: «سفر هیات‌های پارلمانی دو کشور به تهران و مسکو و رایزنی‌های مشترک گامی مهم در پیشبرد و ارتقاء روابط فیمابین خواهد بود».

سفیر روسیه در جمهوری اسلامی ایران، همکاری همه کشور‌های منطقه برای کاهش مناقشات قره باغ را ضروری دانست و جمهوری اسلامی ایران را کشوری تاثیرگذار در تحولات منطقه خواند و بر نقش مهم ایران تاکید کرد.

در پایان این دیدار، آخرین مناسبات پارلمانی، منطقه‌ای و بین‌المللی از جمله؛ بحران منطقه قره باغ، جدال انتخاباتی در آمریکا و مداخلات آمریکا تحریک آمیز در منطقه مورد رایزنی قرار گرفت. سفیر روسیه ترور دانشمند ایرانی شهید فخری زاده را محکوم و آنرا اقدامی در تعارض با صلح و امنیت منطقه خواند.

 


خبرگزاری خانه ملت

خبرگزاری دانشجو

گزارش تصویری

Parameter:466091!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)