|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
رسانه‌های اسرائیلی فاش کردند
[1398/08/11]

توقف حمایت آمریکا از ارتش لبنان تحت فشارهای رژیم صهیونیستی بود  

رسانه‌های اسرائیلی فاش کردند

توقف حمایت آمریکا از ارتش لبنان تحت فشارهای رژیم صهیونیستی بود

شنبه 11 آبان 1398

رسانه‌های عبری‌زبان اعلام کردند که توقف حمایت آمریکا از ارتش لبنان تحت فشارهای رژیم صهیونیستی بوده است.

به گزارش ایسنا، پایگاه خبری العهد به نقل از سایت شبکه ۱۳ تلویزیون رژیم صهیونیستی اعلام کرد، مسؤولان صهیونیست حدود دو روز پیش گفتند که پیام‌هایی را به آمریکا و کشورهای غربی منتقل کردند مبنی بر این مساله که باید ادامه حمایت اقتصادی از لبنان را به فعالیت دولت لبنان علیه پروژه موشک‌های نقطه زن حزب‌الله و دور کردن این حزب از مراکز قدرت در دولت به دنبال بحران سیاسی کنونی ربط داد.

این مسؤولان اعلام کردند که وزارت خارجه رژیم صهیونیستی طی هفته‌های اخیر دستوراتی را به سفرای اسرائیل در چندین کشور اصلی در جهان برای انتقال این پیام‌ها به مسؤولان اصلی داده است. انتقال این نامه‌ها قبل از آغاز تظاهرات در لبنان آغاز شده است. مداخله‌ها یا اظهارات علنی رژیم صهیونیستی درباره اعتراضات در لبنان مفید نخواهد بود اما بی‌تردید کاهش تأثیر حزب‌الله بر دولت در بیروت سیاست کمک به لبنان را تسهیل خواهد کرد.

به گفته مسؤولان ارشد صهیونیستی، اسرائیل به همکاری با آمریکا برای قطع کانال‌های انتقال پول به حزب‌الله و طرف‌های مرتبط با آن می‌پردازد. یکی از نتایج این همکاری این است که آمریکایی‌ها در دوره اخیر شخصیت‌ها و شرکت‌های مرتبط با حزب‌الله را در لیست تحریم‌های خود قرار داده‌اند.

 

خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)

Parameter:436267!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)