|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1398/07/13]

تکرار ادعاهای واهی نتانیاهو در آستانه ناکامی در تشکیل کابینه مشترک  

تکرار ادعاهای واهی نتانیاهو در آستانه ناکامی در تشکیل کابینه مشترک

شنبه 13 مهر 1398

تهران - ایرنا - بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی که شانس کمی برای تشکیل کابینه آتی این رژیم دارد، گفت که ایران و فرماندهان نظامی اش به صراحت از محو اسرائیل سخن می گویند.

وی روز جمعه در صفحه توئیتر خود برای سرپوش گذاشتن بر ناکامی اش در تشکیل کابینه مشترک با بنی گانتس رئیس ائتلاف آبی و سفید، بار دیگر به ایران حمله کرد.

وی درنخستین جلسه بیست و دومین پارلمان این رژیم درباره ایران، مدعی شد که تهران همچنان به مسلح کردن خود ادامه می دهد.

نخست وزیر رژیم صهیونیستی که به اتهام فساد مالی در آستانه محاکمه قرار دارد، ادعا کرد که ایران به راه های کشتیرانی بین المللی حمله می کند.

وی بدون اشاره به حملات مستمر ائتلاف امریکایی- سعودی به یمن، مدعی شد که ایران به صورت مستقیم به هواپیمای آمریکا و تاسیسات نفتی عربستان حمله کرده است.

نتانیاهو گفت، ایران و فرماندهان نظامی اش به صراحت از محو  اسرائیل سخن می گویند. آنها به این موضوع عقیده دارند و در تلاش برای تحقق آن هستند.

نخست وزیر اسرائیل ادامه داد، این واقعیت ما را وادار می کند که قدرتمند باشیم و به صورت بی‌سابقه از نظر کمیت، قدرت و کیفیت مسلح شویم.

منابع صهیونیستی روزگذشته (پنجشنبه) گزارش دادند که دیدار نتانیاهو که مکلف به تشکیل کابینه در سرزمین اشغالی فلسطین است، با اویگدور لیبرمن در راستای حل چالش ها با ائتلاف آبی و سفید به ریاست بنی گانتس بی نتیجه به پایان رسید.

نخست وزیر رژیم صهیونیستی قرار بود دیروز آخرین شانس خود را برای جلب رضایت گانتس  برای پیوستن به ائتلاف جدید صهیونیستی امتحان کند، اما رسانه های اسرائیلی اعلام کرد که این جلسه میان گانتس و نتانیاهو پیرامون گفت‌ و گو بر سر تشکیل کابینه وحدت، لغو شد.

 

خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا)

Parameter:432651!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)