|
|
کنفرانس بین المللی حمایت از انتفاضه فلسطین
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1398/03/01]

جاناتان پولارد: تلآویو کمکی به مهاجرتم به اسرائیل نکرده است  

جاناتان پولارد: تل‌آویو کمکی به مهاجرتم به اسرائیل نکرده است

چهارشنبه 01 خرداد 1398

جاناتان پولارد، جاسوسی که به اتهام فروش اطلاعات محرمانه آمریکا به اسرائیل به ۳۰ سال حبس محکوم شده بود از تل‌آویو به دلیل کمک نکردن به او برای مهاجرت به اراضی اشغالی انتقاد کرد.

به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه فرامنطقه‌ای رأی الیوم، جاناتان پولارد، جاسوسی که به اتهام فروش اطلاعات محرمانه آمریکا به اسرائیل به ۳۰ سال حبس محکوم شده در مصاحبه‌ای کم‌سابقه به شبکه ۱۲ تلویزیون رژیم صهیونیستی گفت: اولویت قرار دادن مشکل من یعنی اینکه دولت اسرائیل به این مساله توجه کند و بگوید که ما می‌خواهیم پولارد به وطن بازگردد اما این امر رخ نداده است. به نظر می‌رسد همواره یک مساله مهم‌تری وجود دارد.

پولارد نوامبر ۲۰۱۵ و پس از سه دهه حبس از زندان آزاد شد. براساس آزادی مشروطش او اجازه ندارد برای پنج سال آمریکا را ترک کند. پولارد از دولت اسرائیل به خاطر از دست دادن چندین فرصت برای در میان گذاشتن موضوع وی با دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا ناراحت است.

پولارد ۶۴ ساله سال ۱۹۹۵ تابعیت اسرائیل را به دست آورده اما می‌گوید که با هیچ مسؤول تماسی نداشته است. دولت اسرائیل تأکید کرده که همچنان مصمم به تضمین بازگشت پولارد به اسرائیل است.

دفتر بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی اعلام کرد، نتانیاهو چندین بار این موضوع را با رئیس‌جمهوری آمریکا مطرح کرده و به تلاش‌هایش تا زمان بازگشت پولارد ادامه خواهد داد.

 

خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)

Parameter:412199!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)